Инфоурок Музыка КонспектыКонспект урока музыки на тему "Шаңырақ – біздің ортақ үйіміз" (1 класс)

Конспект урока музыки на тему "Шаңырақ – біздің ортақ үйіміз" (1 класс)

Скачать материал

Қысқа мерзімді жоспар бөлімі:

3 бөлім- Шаңырақ

 Мектеп:

Күні:06.04.2016.

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 1

Қатысқандар саны:

 

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Шаңырақ – біздің ортақ үйіміз

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.1.1 әуендерді ырғағына қарай айыра білу,қарапайым музыкалық материалды жатқа айту;

 

1.3.2.1музыканы сипаттау үшін негізгі музыкалық терминдерді  білу. «көңілді, орташа, мұңды)

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар

Жеке  тұлғаның

шығармашылық тұрғыда өзін-өзі таныту құралы ретінде музыкалық

білімінің негізін қалау жəне қарапайым орындаушылық дағдыларын дамыту,

жəне оқушылардың музыкалық мəдениетін дамыта отырып қалыптастыру.

 

·  Еліміздің атын  атап айтады.

·  Достар туралы әнді  тыңдайды.

·  оқушыларды ырғақты білдіретін терминдермен белгілермен таныстыру.

Оқушылардың  көпшілігі

Тыңдалған әнді талдай алады

Музыканы  сипаттайтын қарапайым музыкалық  терминдерді біледі және дұрыс қолданады. Картиналарды  сипаттайды және таныстырады.

Кейбір  оқушылар:

Шаңырақтың не екендігін біледі, айтып жеткізеді. Ұлттар достастығы туралы айтып береді.

Тілдік мақсаттар

 

Оқушылар:

  Музыканың көңіл – күйін тыңдай отырып сипаттай алады. 

Пәнлексикасы мен терминологиясы

Тірексөздер:

· Шаңырақ

· Достық – дружба -

·  

Диалогқа/жазуға  қажеттісөзтіркестері

•Шаңырақ дегеніміз не, неге ұқсайды?

•Бір шаңырақ астында кімдер өмір сүреді?

Бастапқы білімдері

Әр бөлімдегі ең ұнаған әндерін қайталау, әндерді бір шаңырақ астына жинау.

Сабақ барысы

Сабақсатылары

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет 

 

Ресурстар

Сабақтың басы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

Оқушылармен  сәлемдесу

«Сәлем»

«Привет!»

«Hello!»

 

Шаттық шеңбері:

Күннің көзі ашылып,

Көкке шуақ шашылып.құтты қонақ келіпті

Шаңыраққа еніпті.

Амандасу бәрімен

Тәрбиенің басы ғой.

Ал, кәнеки балалар,

Амандасып алайық.

Сәлем, сәлем, сәлем достарым.

Оқушылармен әңгімелесу:

Балалар, біз қандай сабаққа келдік?

Біз не үйренеміз бұл сабақта?

Оның бәрі не арқылы жасалады?

Ия, мына суреттерде сол ноталардың атауы кездеседі ме екен? Қарап көріңдерші? Апарып жапсырады.

 

-Балалар, біз қай елде тұрамыз?

- Қазақстанда

- Мынау не?

- шаңырақ

- Қазақстанда қандай ұлттар өмір сүреді? Достарымыз кім?

 

Музыка тыңдау:

Олай болса мына әуендерді тыңдап көрейік, көңіл – күйін, ырғағының айырмашылығын табайық. Аспаппен көрсетейік.

 

Ал енді балалар бәріміз шеңбер бойымен отырайық.

Практикалық жұмыс:

Оқушылар кезек-кезекпен аспапта ойнап көреді

 

Балалар, ырғақтарды түрлендіру үшін не қажет?

/оқушылардың жауабы/

Сабақты түсіндіру:

Біз динамикалық белгілерді қолданып ойнауымыз керек.

Музыкада біртіндеп қатты (крещендо) және біртіндеп ақырын (диминуэндо) дыбыстарды динамикалық белгілер деп атайды. Музыкада дыбыстың күшін «Динамика» деп айтады.

Терминдермен жұмыс/ оқушылар тақтада ілулі тұрған терминдерді мұғаліммен бірге қайталайды.

 

Оркестр:

қазір біз барлығымыз бірге аспаптарда ойнаймыз, бір оқушы дирижер болады, ол оқушы пиано, форте, крещендо немесе диминуендо белгілерін кезекпен көтереді, ал оркестр сол белгі бойынша ойнауы тиіс.

 

 

Біздің ойынымыз біркелкі болуі үшін біз өткен сабақта үйренген «Өнерпаздар отбасы» әніне сүйемеледеу жасайық.

 

Әнге ырғақтық сүйемелдеу жасау, әнді аспапта ойнай отырып орындау.

 

Ұжымдық ойнау- шулы аспаптар оркестрін құру

 

Оқушылар мұғалімнің шапалағы соғылған кезде шеңберде тұрып сағат тілі бойынша аспаптарды бір-біріне ауыстырып кезекпен барлық аспаптарда ойнап шығады

Рефлексия:

Оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөліседі.

 

 - Мен бүгін не үйрендім?

-   Бүгінгі сабақта маған не ұнады?

-   Маған не қиын болды?, сұрақтарына жауап береді

 

 

 

 

Шаттық шеңбері деген жазу суретімен (презентация)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Домбыра, Мереке, Мирас, фабрика, Галя, Маракаси, фасоль» суреттері

 

Қазақстан суреті

 

Киіз үй суреті

Шаңырақ суреті

Әр ұлт балаларының достығы суреті

 

 

«Достық «әні

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дауылпаз аспабы

Музыкалық  аспаптар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қосымша ақпарат

Дифференциация көбрек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Неғұрлым  қаблеті оқушылардың

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыстар.Денсаулық және қауіпсіздік

АКТ-менбайланыстар
Құндылықтармен байланыстар «тәрбиелік элемент»

Шығармашылық тапсырмаларды орындау барысында мұғалім көмек қажет ететін кейбір оқушыларға бағдар беріп отырады

 

тапсырманы тез орындап болған кейбір оқушыларға қосымша тапсырма беру, /жұмыс дәптеріндегі тапсырмалар/

Өзара бағалау

Жетістік критерийлері бойынша бағалау

 

Топтық жұмыс барысында ырғақты дұрыс орындау, дыбыстарды жеке орындау барысында оқушыларды бақылап қалыптасытырушы бағалау жүргізу.

Қауіпсіздік техникасын сақтау

 

 

 Рефлексия

 

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. 

Қортынды баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлу қажет?

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Конспект урока музыки на тему "Шаңырақ – біздің ортақ үйіміз" (1 класс)"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Таргетолог

Получите профессию

Бухгалтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
