Date:
Form: 2 A, Ә, Б
Theme: Professions
Aims
of the lesson:
1. «Professions»
тақырыбы бойынша қарым-қатынас жағдаятында коммуникативтік, репродуктивтік және
рецептивтік дағдыларын қалыптастыру; рецептивті грамматикалық дағдыларын қалыптастыру;
өткен лексикалық, грамматикалық материалдарды белсендіру, жаңа тақырыптық
лексиканы енгізу; орфографиялық дағдыларын және фонематикалық естулерін
қалыптастыру.
2. Тілдік
жұмбақты қолдану жолымен өтілген лексиканы белсендіру арқылы сөздік қорын байыта
отырып, оқушылардың тілін дамыту; диалогтік, монологтік сөйлеу мәдениетін
дамыту; оқып-үйреніп жатқан тіліне деген қызығушылықтарын арттыру; суреттерді
бояу, бастырып сызуға берілген тапсырмаларды орындату арқылы қозғалыс
іс-әрекеттерін басқара алуға үйрету; өзінің және сыныптастарының іс-әрекеттерін
өз бетінше бағалау.
3. Өз
жұмысына және басқа адамдардың еңбегіне деген құрмет, жауапкершілік,
тәртіптілік, еңбексүйгіштік, сыныптастарының жетістігіне қуанышты қарым-қатынас
сезімін қалыптастыру және сәтсіздігін уайымдау.
Visual
aids: CD player, cards, book and workbook
Пәнаралық
байланыс: бейнелеу өнері (сурет салу)
Сабақтың барысы
I.
Ұйымдастыру
кезеңі
II.
Сабақтың
мақсаты мен тақырыбын хабарлау
III.
Фонетикалық
жаттығу
Жалпы ұқсас бірақ
айырмашылығы бар қысқа айтылатын [u] және ұзақ айтылатын [u:] дыбысын
айтып жаттығамыз. Repeat
after me /u/u/u/. say: hook, look, took, brook. Super! And now long sound /u:/u:/u:/. Good work!
Say the words: broom, room, ruler.
IV.
Жаңа
сөздерді енгізу
A driver [э
драйвэ] көлік жүргізуші
A pilot[э пайлот] ұшқыш
A cook [э кук] аспаз
A doctor [э доктэ] дәрігер
V.
Дәптермен
жұмыс
I want to be a
pilot
I want to be a
cook
All professions
are important.
All professions
are so good. T-Class-P123
1) Сөз бен
суретті сәйкестендіру
2) Сөйлемді
аяқтау
3) Draw what you want
to be and write.
Шығармашылық
жұмыс: оқушылар болашақта кім болғысы келетінін сурет арқылы көрсетіп, өз
суретіне қол қояды. Сөйлемнің басы беріледі, тек қана мамандық атауын жазу
керек.
VI.
Сабақты
қорытындылау
-
Your
work today was brilliant! Tell me please, what new words you have known at the
lesson. Good! Can you write new words?
VII.
Үйге
тапсырма беру: тақпақ жаттау
Date:
Form: 2 A, Ә, Б
Theme: Professions.
Lesson 2
Aims
of the lesson:
1. «Professions»
тақырыбы бойынша қарым-қатынас жағдаятында коммуникативтік, репродуктивтік және
рецептивтік дағдыларын қалыптастыру; рецептивті грамматикалық дағдыларын
қалыптастыру; өткен лексикалық, грамматикалық материалдарды белсендіру, жаңа
тақырыптық лексиканы енгізу; орфографиялық дағдыларын және фонематикалық
естулерін қалыптастыру.
2. Тілдік
жұмбақты қолдану жолымен өтілген лексиканы белсендіру арқылы сөздік қорын
байыта отырып, оқушылардың тілін дамыту; диалогтік, монологтік сөйлеу
мәдениетін дамыту; оқып-үйреніп жатқан тіліне деген қызығушылықтарын арттыру;
суреттерді бояу, бастырып сызуға берілген тапсырмаларды орындату арқылы
қозғалыс іс-әрекеттерін басқара алуға үйрету; өзінің және сыныптастарының
іс-әрекеттерін өз бетінше бағалау.
3. Өз
жұмысына және басқа адамдардың еңбегіне деген құрмет, жауапкершілік,
тәртіптілік, еңбексүйгіштік, сыныптастарының жетістігіне қуанышты қарым-қатынас
сезімін қалыптастыру және сәтсіздігін уайымдау.
Visual
aids: CD player, cards, book and workbook
Пәнаралық
байланыс: қазақ/орыс тілі, бейнелеу өнері (сурет салу)
Сабақтың барысы
I.
Ұйымдастыру
кезеңі
Good afternoon children! I’m glad to see
you! How are you?
Good afternoon teacher! “Good afternoon” әнін
айтуға болады
II.
Сабақтың
мақсаты мен тақырыбын хабарлау
III.
Тірек
білімді белсендіру: «Естимін-естімеймін» фонетикалық ойыны
Мақсаты: есту
дағдыларын қалыптастыру.
Ойынның өту
барысы: Мен дауыстап сөздерді айтамын, егер қысқа дыбысты сөз естісек сол қолды
көтереміз. Ал ұзақ дауысты дыбысты естісек екі қолды көтереміз.
List of words: dog, mom, father, book,
sister, grandfather, spoon, who, mother, three, balloon, bring, dance, park,
fork, summer, blue, cook, moon, good, look, doctor, door.
Фонетикалық
жаттығу.
Now listen and repeat after me: [au],
[au]. Cow, brawn, down, clown, frown, flower.
Next sound [p], [p], [p]. say: pilot, pen,
pencil, paper, parents, open, play, plane, pianist. Brilliant!
IV.
Жаңа
құрылымды енгізу
Track 14.
Alibek: This is my
father. He is a pilot. This is my mother. She’s a cook.
Anar: This is my
father. He is a taxi-driver. This is my mother. She’s a doctor.
Ben: This is my
father. He is a teacher. This is my mother. She’s a teacher, too.
Жаңа
лексиканы енгізу
Clown
[клаун] сайқымазақ
Vet
[вэт] ветеринар, мал дәрігері
Pianist
[пианист] пианист
Seller
[селэр] сатушы
Policeman
[полисмэн] полиция қызметкері
V.
“Finish
the sentences” дидактикалық ойыны
Әр
суреттің астында берілген сөйлемге керекті сөзді жазуы тиіс.
VI.
Dialogue
“What is your father/
mother?” “My mother is a… My father is a …”
T – P1.2.3
VII.
Сергіту
сәті
Hands up, hands down
Hands on hips, sit
down
Hands up, hands
down
Hop, hop,
Turn around and
sit down.
VIII.
Іс-әрекет
тәсілі мен білімдерін бекіту
Сөзжүмбақта жаңа
сөздерді тауып, айналдыра сызуы тиіс
a
|
s
|
c
|
p
|
d
|
v
|
f
|
g
|
h
|
p
|
o
|
l
|
i
|
c
|
e
|
m
|
a
|
n
|
z
|
x
|
o
|
a
|
o
|
t
|
c
|
v
|
b
|
n
|
m
|
w
|
n
|
o
|
q
|
w
|
e
|
r
|
t
|
y
|
n
|
i
|
k
|
u
|
i
|
o
|
p
|
a
|
s
|
d
|
s
|
e
|
l
|
l
|
e
|
r
|
f
|
g
|
h
|
t
|
j
|
k
|
k
|
l
|
z
|
IX.
Сабақты
қорытындылау
-
Your
work today was brilliant! Tell me please, what new words you have known at the
lesson. Good! Can you write new words?
X.
Үйге
тапсырма беру: draw
your parents at work