Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Конспект урока по познания мира на тему "Балықтар. Жорғалаушылар. Қосмекенділер" (1 класс)
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Конспект урока по познания мира на тему "Балықтар. Жорғалаушылар. Қосмекенділер" (1 класс)

Выберите документ из архива для просмотра:

Выбранный для просмотра документ А.Т. Токенова Дүниетану.doc

библиотека
материалов

18.04.2016

дүйсенбі

10 кабинет

Бастауыш сынып мұғалімі:

Токенова Айсауле Токенкызы

1 «Қ» сыныбы

Сабақтың тақырыбы

Балықтар, қосмекенділер және жорғалаушылар.

Мақсаты

Оқушыларды жануарлар әлемімен және олардың мекен ортасымен, олардың көптүрлілігімен таныстыру. Сыни тұрғыдан ойлату арқылы оқушылардың ойлау, сөйлеу қабілетін дамыту. Жануарларға деген сүйіспеншіліктерін арттырып, табиғаттағы тіршілік иелерін қорғауға тәрбиелеу.

Күтілетін нәтижелер


Балық түрлерін, қосмекенділерді, жорғалаушыларды біледі. Өзара түсіністікке, топта бірлесе жұмыс жасауға үйренеді.Өз ойларын  айта алады. Өздерін әділ бағалайды.

Сабақтың түрі

Іскерлік ойын сабағы

Қолданылатын әдістер

СТО,түсіндіру, диологтық әдіс, ойын элементтері, талдау, АКТ, тест.

Керекті жабдықтар


Сандар, жұмбақтар, суреттер, сдайд - презентация, жануарлар жайлы бейне үзінді.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

 Оқушы әрекеті

Ынтымақтастық атмосферасын ұйымдастыру

/1 минут/





Топқа бөлу

/3 минут/




/5 минут/





Психологиялық ахуал туғызу.







Үй тапсырмасын сұрау.

Суреттер арқылы жабайы және үй құстарының атын атап орнына қояды, суреттің артындағы сан бойынша топтарға бөлінеді.


Жануарлар тақырыбы бойынша тест арқылы үй тапсырмасын тиянақтау.



Әр тапсырманы музыка аяқталғанша орындап аяқтау керектігін ескерту.












Орындаған тесттерді сағат тілі бойынша тексеруді түсіндіру.



Қорытынды бағаны топ басшысына қоюды тапсыру

Сәлемдеседі.

Қайырлы күн досым ,

Қайырлы күн болсын!

Дүйсенбідегі сабақ,

Сәттілікке толсын!

Бүгін сенің алар баған,

Тек ғана бестік болсын!

Жабайы құстар: Үй құстары:

Тоқылдақ Қораз

Бозторғай Тауық

Суықторғай Күркетауық

Шымшық Үйрек

Сауысқан Қаз

Қарлығаш

1.Сүтқоректіні тап:

а) торғай

ә) маса

б) қасқыр

2. Бунақденелілердің денесі неден тұрады?

а) бунақтардан

ә) сүйектен

б) қабыршақтан

3. Өрмекшіде неше аяқ болады?

а) 3 аяқты

ә) 3 жұп аяқты

б) 6 аяқты

4. Жабайы жануарларға не жатады?

а) ит

ә) арқар

б) қой

5. Жыртқыш аңдары тап:

а) ешкі, аю

ә) арыстан, түйе

б) түлкі, қоян


Топ басшысының бағалауы





Қызығушылықты ояту

/4 минут/







Ұқсастығы Айырмашылығы

Ұшады Тұмсықтары

Ұя салады Дене пішіндері

Жұмыртқалайды Дауысы

Балапан басады Түсі әр түрлі

Қоректендіреді Жауынан қорғану






Венн диаграммасын толтыру

Топ басшысының бағалауы

Сергіту сәті

/2 минут/

Бейне сергіту сәті:

«Үш қой»

Бейне музыкаға ілесіп, қайталап орындайды.

Мағынаны тану


/18 минут/

1-тапсырма:

Әр топ өз алдарында тұрған ноутбуктан бейне үзінді көрсету

  1. Балықтар туралы

  2. Қосмекенділер туралы

  3. жорғалаушылар туралы

2-тапсырма:

Конверттегі суреттерден өздері бейне үзіндіден көрген суреттерін тауып, постер құру керек.


3-тапсырма:


Балықтар, қосмекенділер, жорғалаушылар жайлы бейне мәліметтерді толық алады.



Постер құру:

  • жануарлардың суреттері бойынша атауын табу;

  • мекен ету ортасын жазу;

  • немен қоректенетінін анықтау;

Постер қорғау:

  • Жасаған жұмыстарын қорғау;

Топ басшысының бағалауы


Ой толғаныс

/3 минут/



4 – тапсырма:

3 топқа үш түрлі тапсырма, суретті карточка арқылы беріледі.

1 – Жануарлар немен қоректенеді.

2 – Әр жануардың тұсындағы торға қайсысына жататынын тауып, санын жазып қояды.

3 - Берілген жұмбақтардың шешімін табу.




Топ басшысының бағалауы

Сергіту сәті

/1 минут/



Бағыт беріп, ұйымдастыру.

Балық------жүзеді.

Бақа------- секіреді.

Жылан------- ысылдайды.

Кесіртке------- жорғалайды.

Құстар------- ұшады.

Қорытынды

/2 минут/





-Қолтырауынның неше тісі бар?

-Бақаны неге қосмекенді деп атаймыз?

-Балық жұмыртқасын не деп атайды?

- Улы жылан қалай қоректенеді?


-Кесіртке қай жануар түріне жатады?

-Тритон қандай жануар?

Есіңе сақта:

Бұл жануарларды қолыңмен ұстауға болмайды!

  • 60 тісі бар

  • Суда да, құрлықта да мекен етеді.

  • Уылдырық.

  • Жемін алдымен улап өлтіріп содан кейін жейді

  • Бауырымен жорғалаушылар

  • Қосмекенді жануар

Үйге тапсырма

/1 минут/

Келесі аптаның дүйсенбі күніне жазу.

75 – бетті оқу, мазмұндау.

Бағалау

/2 минут/


Мұғалім топ басшысына алғыс білдіріп, бағалауын қорытындылап, қорытынды бағасын қояды.

Топ басшысының бағалауы

Кері байланыс

/3 минут/

*Арнайы әзірленген бояуға алақаның малып алып, сабақты толық ұқса ағаштың басына басады;

*Жартылай түсінсе ортасына басады;

*Ештеңе ұқпай, түсінбесе төменгі жағына басады.

Бояуға салған алақандарын ағаштың қалаған жеріне басады

Автор
Дата добавления 21.04.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров65
Номер материала ДБ-046624
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
