Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Конспект урока по украинскому языку по теме "Прилагательное"

Конспект урока по украинскому языку по теме "Прилагательное"


  • Начальные классы

Поделитесь материалом с коллегами:

Урок української мови у 4 класі

Підсумковий урок з теми «Прикметник»

Мета: перевірити рівень знань, умінь і навичок, здобутих при вивченні теми «Прикметник»; учити застосовувати теоретичні знання на практиці при розпізнаванні прикметника, визначенні його граматичних ознак, правильно вживати прикметник у мовленні; виховувати інтерес до рідної мови.

Обладнання : сигнальні картки, презентація, лист оцінювання.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку

Психологічний настрій на діяльність

- Дітки поверніться до гостей, що будуть присутніми на нашому уроці, подаруйте їм свої посмішки і сідайте, будь-ласка, за парти.

Посміхнемося один одному, поділіться гарним настроєм з товаришами.

ІІ Актуалізація опорних знань

  • Перед вами листи оцінювання, в них виставлені максимальні бали за ті чи інші види робіт. Форма оцінювання теж різна. Тому у кожного є шанс набрати 12 балів. Але кожен на щось розраховує, тому поставте собі оцінку, яку ви зможете отримати в кінці уроку.

  1. Каліграфічна хвилинка

Щоб рівно і гарно слова написати,

Нам з’єднання букв слід усім пригадати,

Для цього дається одна лиш хвилина.

ка Прик ли Мет на Ник

- Сьогодні на каліграфічній хвилині ми повторимо нижнє, верхнє, середнє з’єднання букв.

- Назвіть верхнє з’єднання, нижнє, середнє.

Написавши цей рядок, ви розкодуєте тему уроку. Повторимо правила хвилинки каліграфії:

Зошит свій я розгортаю,

Навкоси його кладу,

Ручку я ось так тримаю,

Сяду рівно – не зігнусь.

Буду я писати гарно –

До роботи я берусь.

- Яку тему ми продовжимо вивчати?

  1. Оголошення теми і мети уроку

  2. Захист проекту

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу

  1. Тренувальні вправи

  1. Оберіть прикметник, який вдало доповнює зміст прислів’я

друзі пізнаються в біді. (чесні, справжні, достойні).

(Справжній друг не кине тебе в біді. Не справжній же друг злякається небезпеки і залишить тебе.

Недаремно кажуть в народі " Справжній друг пізнається в біді"

Друг - людина ,яка поможе, захистить, підтримає. Друзів важко знайти і легко загубити. Кожний має мати кращого друга, адже підтримка в нелегкий час завжди потрібна . Ти допоможеш людині і вона (він) тобі теж допоможе.

  Бережіть своїх друзів!)


  1. Словникова робота

Донецький, паризький, галицький, братський, заводський.

  1. Складіть синонімічні ряди до прикметників

Смішний – потішний, кумедний, курйозний.

Сміливий – хоробрий, мужній, безстрашний, небоязкий, відважний.

Спокійний – тихий, безтурботний, погідний, мирний.

  1. Вправа. Узгодження прикметника з іменником

Прочитай прислів’я. Випиши іменники і прикметники, які з ними зв’язані. Визнач їх рід, число, відмінок.

Мале діло краще від великого безділля.

Краще робити навіть не дуже важливу роботу, чим байдикувати

( «Землю сонце прикрашає,а людину-праця»,- каже народна мудрість. Навіть маленьке діло ніколи не залишиться не поміченим. Тому краще виконати навіть невеличку роботу,ніж сидіти без діла. Час спливає дуже швидко,а змарнований час не наздогнати. Треба не лінуватися та з любов`ю братися за будь-яке діло,тоді праця приноситиме користь і задоволення.)


Підсумок уроку

Діти, у карті у вас є такий запис - додатковий бал. А хто відповідав найбільше, знав відповіді на всі питання? Так поставте собі по 1 балу.

А тепер підрахуйте свої здобутки, крім 4 учнів, яким я виставлю оцінки сама.

Чи співпадає ваша реальна оцінка з уявною?

Використовуючи прикметники, опишіть свого товариша. Я почну… Варю, ти дуже мила, ніжна, щира, працелюбна, ввічлива, розумна, уважна, весела…
Гра «Так чи ні» (на уважність – хто помилився, виходить з гри)
1. Прикметник – це службова частина мови?
2. Прикметник означає дію?
3. Відповідає на питання чий? який?
4. У реченні виступає додатком?
5. Прикметник не змінюється за відмінками?
6.Прикметник змінюється за числами й родами?

Метод мікрофон

Продовжіть речення.

  • Сьогодні на уроці ми працювали над темою ….

(«Прикметник»)

  • Виконуючи різні завдання, ми вчилися … (вживати в реченні прикметники-синоніми, знаходити прикметники-антоніми..





Додаток

Лист оцінювання Моя очікувана оцінка________

з/п

Завдання

Максимальна оцінка

Хто виставляє

оцінка

1.

Проект

2

самооцінка


2.

Словникова робота

1

самооцінка


3.

Розподіл прикметників

2

взаємооцінка


4.

Вправа. Узгодження прикметника з іменником

1

самооцінка


5.

Морфологічний розбір прикметника

2

самооцінка


6.

Тести

3

самооцінка


7

Додатковий бал

1

учитель



Разом































Автор
Дата добавления 08.02.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров111
Номер материала ДВ-431689
Получить свидетельство о публикации


Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх