Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Информатика / Конспекты / Конспект уроку інформатики для 4 класу на тему "Навчаємось онлайн. Малюємо онлайн"
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Информатика

Конспект уроку інформатики для 4 класу на тему "Навчаємось онлайн. Малюємо онлайн"

библиотека
материалов


Урок 17. Навчаємось онлайн. Малюємо онлайн.

Цілі:

навчальна: ознайомити учнів з навчальними програмами для дітей, ; сформувати алгоритм пошуку матеріалів у мережі Інтернет;

розвивальна: розвивати алгоритмічне, логічне та критичне мислення;

виховна: виховувати в учнів інформаційну культуру, активність, вміння самостійно здобувати знання.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, презентація.

Програмне забезпечення: браузер.

Хід уроку

І. Організаційний етап

привітання

перевірка присутніх

перевірка готовності учнів до уроку

- Підніміть свої долоньки. На одну покладіть творчість, наполегливість, уважність. А на другу я подарую вам терпіння і любов. А тепер обміняймося подарункамиторкнемося долоньками один одного.

ІІ. Контроль знань учнів.

- Чим можна займатися в мережі Інтернет?

ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності учнів.

Чи хотілось би вам отримувати нові знання не виходячи з дому? Наприклад, під час канікул чи під час лікарняного?

Як знайти навчальні сайти і як з ними працювати, ви дізнаєтесь під час вивчення теми уроку.

ІV. Вивчення нового матеріалу

1. Розповідь вчителя.

Сьогодні ми з вами дізнаємось, як можна навчатися, не виходячи з дому. В Інтернеті є багато цікавої та корисної інформації. Там можна спілкуватися з друзями, розважатися, навчатися та багато іншого. На сайті графічного редактора Tux Paint можна переглянути малюнки дітей з усього світу, а можна поділитися і власними малюнками.

На сайті Tux Math можна знайти гру, яка допоможе весело вивчати математику.

На сайті Міксіке можна потренуватися в усних обчисленнях з математики та взяти участь в змаганнях.

Існують сайти, на які можна надсилати свої світлини, малюнки. Твори. Усе це можна переглянути, поділитися враженнями, тобто знайти людей зі спільними інтересами та захопленнями. У такий спосіб навколо сайта формується інтернет-спільнота.

Інтернет-спільнота — група людей зі спільними інтересами, які спілкуються за допомогою Інтернету.

У 2 класі ми знайомилися з комп'ютерним виконавцем Рудим котом, складали у програмі Scratch алгоритми для нього та інших виконавців, малювали сцену та своїх виконавців. Спільнота Scratch налічує більше 5 мільйонів користувачів переважно 8-15 років, які цікавляться програмуванням.

На сайті Scratch можна переглянути проекти учасників спільноти, прокоментувати їх, скопіювати, при бажанні, на свій комп'ютер та доповнити, а модна поділитися і своїми проектами.

Крім відомих тобі сайтів, у світі існує багато сайтів для навчання.

Для пошуку таких сайтів та інших необхідних матеріалів використовують спеціальні пошукові системи. Вони працюють дуже просто — потрібно ввести ключові слова або ключову фразу. Результати пошуку з'являються на екрані комп'ютера у вигляді списку посилань.

Проаналізуй результати пошуку, тому що іноді отримані результати можуть містити посилання на небезпечні сайти.

Давайте складемо алгоритм пошуку інформації в мережі Інтернет. Для цього розіб'ємося на творчі групи.

2. Групова робота учнів.

  1. Добери ключові слова або фрази.

  2. Організуй пошук потрібних матеріалів.

  3. Проаналізуй результати пошуку.

  4. Збережи результати пошуку.

3. Аналіз роботи творчих груп.

Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)

Робота з підручником: § 17.

V. Фізкультхвилинка «Дощик»


Всі веселі, от чудово! За роботу сіли знову!

VІ. Первинна перевірка засвоєння знань.

Робота в зошиті с.34-35.

Робота за комп’ютером

Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.

2) Інструктаж учителя.

Підручник ст. 76-77

3) Вправи для очей.

Роботу нашу знов кидаймо,

Подалі погляд направляймо.

Роздивившись те, що далі,

Знов поглянем на деталі.

VІІ. Підведення підсумків уроку

Гра «Ланцюжок»

Уявіть таку ситуацію. Друг порадив вам нову комп’ютерну гру та написав посилання на сайт, де її можна скачати. Опишіть, що ви зробите, щоб ознайомитися з новою грою.

Інтерактивний прийом «Мікрофон».

На уроці я дізнався

Тепер я вмію

Але мені не сподобалось








Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 18.03.2016
Раздел Информатика
Подраздел Конспекты
Просмотров556
Номер материала ДВ-536784
Получить свидетельство о публикации