Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Опубликуйте свой материал в официальном Печатном сборнике методических разработок проекта «Инфоурок»

(с присвоением ISBN)

Выберите любой материал на Вашем учительском сайте или загрузите новый

Оформите заявку на публикацию в сборник(займет не более 3 минут)

+

Получите свой экземпляр сборника и свидетельство о публикации в нем

Инфоурок / Математика / Конспекты / Конспект уроку у 5 класіурок-гра "математичний потяг"
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Математика

Конспект уроку у 5 класіурок-гра "математичний потяг"

библиотека
материалов

Підсумкові уроки математики

Урок – гра

«Математичний потяг»

5 клас

Тема. Дії з десятковими дробами»

Мета: Перевірити знання правил додавання віднімання, множення та ділення десяткових дробів, уміння використовувати їх при розв’язуванні прикладів і задач.

« Математичний потяг» складається із трьох вагонів: м’якого, купейного, плацкартного.

Правила отримання квитка на проїзд:

Касовий зал

Кожен учень отримує посадковий талон із завданнями і шість жетонів.

1. Розв’язавши всі завдання, учень звертається за отриманням білета.

2. Якщо учень не може розв’язати яке-небудь завдання, то звертається за допомогою у довідкове бюро. В залежності від змісту довідки визначається «плата».

Довідкове бюро

1. Перевірка правильності розв’язування завдання і виявлення помилок проводиться безкоштовно.

2. За корегуючи питання, що допомагає знайти шлях розв’язку завдання, слід заплатити один жетон.

3. Плата за підказку розв’язку – 2 жетони.

4. Плата за розв’язок – 3 жетони.

Умови отримання квитка

1. Квиток у м’який вагон видається при правильному розв’язку всіх завдань і і пред’явленні до каси більше, ніж 3 жетони.

2. Правильний розв’язок всіх задач і наявність трьох жетонів дає право на отримання квитка до купейного вагона.

3. У плацкартний вагон достатньо одного – двох жетонів при правильному розв’язуванні всіх задач.

Хід уроку

Касовий зал

Розминка

1. Згадайте правила додавання і віднімання десяткових дробів.

Усно (біля дошки) Письмово (на листку)

9 – 4,3 = 18,6 + 4,2 =

30,25 – 20,2 = 3,3 + 15 =

1,37 + 3,7 = 7,25 – 3,1 =

1,5 - hello_html_615a29fb.gif = 7,25 – 3,1 =

hello_html_249368e9.gif+ 0,2 = 4 – 0,9 =

hello_html_63eb21d4.gif+ 1,4 =

2. Згадати правило множення десяткових дробів.

Усно (біля дошки) Письмово (на листку)

6 . 0,8 = 5 . 0,8 =

0,4 . 0,3 = 0,6 . 0,7 =

0,5 . 0,08 = 5 . 0,06 =

4 . 0,25 = 0,3 . 0,6 =

8 . 12,5 = 2 . 0,003 =

0,52 . 100 = 0,8 . 0,15 =

52 . 0,01 = 4 . 2,5 =

15 . 11 = 2,9 . 0,01 =

3. Згадати правило ділення на десятковий дріб.

Усно (біля дошки) Письмово (на листку)

4 : 0,4 = 2 : 0,2 =

2,4 : 1,2 = 5,6 : 0,8 =

2,5 : 0,05 = 0,8 : 0,02 =

4,2 : 0,21 = 28 : 0,14 =

592 : 100 = 763 : 1000 =

0,63 : 0,1 = 0,15 : 0,01 =

Перевірка письмових завдань проводиться через комп’ютер.

Посадковий талон

Письмово (в зошитах)

Знайти значення виразу:

а) 80,4 . 0,025 =

б) 8,75 : 0,375 =

в) (0,25 + 2,5) : 0,5 =

г) 24,488 : 16 =

д) 35,6 . (11,5 - hello_html_615a29fb.gif) =

Після перевірки видаються «посадкові талони»: жовтий прапорець – у м’який вагон, зелений прапорець – у купейний, червоний прапорець – у плацкартний.

Голос диктора про відправлення потяга зі станції і прибуття його на станцію слід записати на плівку. Цей маленький штрих імпровізує дійсність, надає уроку серйозності і викликає зацікавленість.

Голос диктора. Увага! Увага! Потяг «Десяткові дроби» рушає від станції «Шкільна» до станції «Розв’язайка».

Їдуть, їдуть, у дальнії краї

Розумнії діти, друзі мої!

Наш потяг прибуває на станцію «Розвязайка». Вас зустрічає кандидат економічних наук «Середнє арифметичне»

Усно:

1. Як знайти середнє арифметичне декількох чисел?

2. Як знайти середню швидкість?

3. Як знайти середню ціну товару?

4. Як знайти середній щоденний заробіток?

5. Як знайти середню врожайність?

Перевірка через комп’ютер.

1) У волейбольній команді двом гравцям – по 21 року, трьом гравцям – по 20 років, одному гравцеві – 24 роки.

Який середній вік гравців команди?

Відповідь: 21 рік.

2) Маса 4 курчат – 5,5 кг, 6 курчат – 7,4 кг. Обчисліть середню масу курчати.

Відповідь: 1,29 кг.

3) Перше число у 3 рази менше, ніж друге число. Середнє арифметичне цих чисел дорівнює 12. Знайти ці числа.

Відповідь: 6 і 18.

Самостійна робота:

1) Знайти середнє арифметичне чисел 23,86; 22,7; 36,6.

Відповідь: 27,72.

2) Катер за дві години пройшов 22,7 км і за 3 години пройшов 42,8 км. Визначте середню швидкість.

Відповідь: 13,1км/год.

3) Середнє арифметичне двох чисел 0,48. Одне з них в 1,4 рази більше другого. Знайти ці числа.

Відповідь: 0,4 і 0,56.

Перевірка через комп’ютер.

Потяг відправляється до станції «Весна»

Задача (умова записана на дошці). Пошук розв’язку з класом.

Із однієї шпаківні одночасно у протилежні сторони вилетіли два шпаки. Через 0,15 год між ними була відстань 16,6км. Швидкість польоту одного шпака 52,4ки/год. Знайдіть швидкість польоту другого.

Розв’язок.

1 – й спосіб:

1) 52,4 . 0,15 = 7,86 (км) – пролетів перший шпак;

2) 16,5 – 7,86 = 8,64 (км) – пролетів другий шпак;

3) 8,64 : 0,15 = 57,7 (км/год) – швидкість другого.

Відповідь: 57,6км/год.

2 – спосіб:

v км/год; t (год); S (км)

1 – а шп. 52,4км/год за 0,15 год – 52,4 . 0,15

2 – а шп. – х км/год 0,15х

За умовою задачі усі відстані 16,5км.

Рівняння: 52,4 . 0,15 + 0,15х = 16,5.

Самостійне розвязування задачі

Із одного вулика одночасно вилетіли у протилежні сторони дві бджоли. Через 0,15 год між ними булла відстань 6,3км. Одна летіла із швидкістю 21,6км/год. Знайти швидкість польота другої бджоли.

Відповідь: 20,4км/год.

Перевірка. Два учні розв’язують задачу з другої сторони дошки: один – арифметичним методом, другийалгебраїчним.

Станція «Угадайка»

На цій станції учнів зустрічає Незнайка. Допоможіть Незнайкові швидко виправити потішні нерівностіпотрібному місці поставити коми).

42 + 17 = 212.

Правильний розв’язок: 4,2 + 17 = 21,2

3 + 108 = 408

Правильний розв’язок: 3 + 1,08 = 4,08.

57 – 4 = 17

Правильний розв’язок: 5,7 – 4 = 1,7

Диктор. У вагонах працюють контролери, пред’явіть кольорові картки, отримані за правильні розв’язки завдань під час мандрівки. Наш потяг повертається на станцію «Шкільна»!

Підсумок підводять по кількості кольорових карток.

- Що ми повторили?

Мандрівка закінчена.



Автор
Дата добавления 10.11.2015
Раздел Математика
Подраздел Конспекты
Просмотров181
Номер материала ДВ-144114
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
