Конспект уроку "Узагальнюючий урок з теми геометричні перетворення"
598662
столько раз учителя, ученики и родители
посетили официальный сайт проекта «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
Добавить материал и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок Геометрия КонспектыКонспект уроку "Узагальнюючий урок з теми геометричні перетворення"

Конспект уроку "Узагальнюючий урок з теми геометричні перетворення"

библиотека
материалов

Оріхівський відділ освіти






Урок

з використання комп’ютера
у 9 класі на тему
"Узагальнюючий урок з теми "геометричні перетворення"


Вчитель Комишуваської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Пісоцька В.В.












Мета уроку: узагальнити знання з теми "Геометричні перетворення"; з метою зацікавлення учнів геометрією представити на їх розсуд інформацію про застосування геометричних перетворень в живописі; розвивати геометричну уяву, уважність спостережливість; виховувати старанність.

Тип уроку: засвоєння знань, умінь, навичок.

Обладнання: комп’ютери, проектор.

ХІД УРОКУ

І. Орг. момент.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

  1. маючи в наявності програмний засіб "Геометрія 7-9. Конструктор уроків", використаємо його для індивідуального прослуховування слабими учнями, з подальшими доповідями про почуте. Учні працюватимуть в наушниках, тому класу вони не заважатимуть;

  2. один учень отримує теж індивідуальне завдання: пошук деяких визначень в Інтернеті. Результат його пошуку доповнить дослідження про інші види перетворень;

  3. частина учнів проходить комп’ютерне тестування з теми. В цей час з іншими учнями проводиться фронтальна бесіда. Так всі учні класу будуть охоплені перевіркою теоретичних знань.

ІІІ. Розв’язування вправ. Спочатку повторюємо всі побудови: симетрію відносно точки, прямої, поворот, паралельне перенесення.

Картка № 1.

В які точки перейде точка А (2; -7) в результаті симетрії відносно початку координат; симетрії відносно осі Ох; Оу?

Картка № 2.

В результаті паралельного перенесення точка А (4; -2) переходить в точку В (-6; 5). У яку точку перейде в результаті цього самого перенесення точка С (3; 4) ?

На дошці розв’язуємо вправи на використання коефіцієнта гомотетії, коефіцієнта подібності фігур:

696, 704, 707, 708.

ІV. Перегляд і обговорення презентації "Геометрія і мистецтво".

Вступне слово вчителя:

Коли ми починали вивчати геометрію, я розповідала вам, ця наука виникла з потреб землеробства. Але в процесі свого розвитку геометрія стала в нагоді не лише землеробам. Зараз не важко назвати галузі чи сфери життя, де б не використовувалася геометрія. Побудувати дім, зробити ремонт, вирити колодязь, розрахувати короткий шлях, по якому пройде водо- чи газовід, спроектувати парове опалення в будинку, виготовити меблі, знайти висоту дерева і таке подібне. Та не тільки в побуті ми зустрічаємося з геометрією. Я пропоную переглянути презентацію, в якій показано, найвидатніші художники і скульптори в своїх шедеврах використовували геометричні перетворення, які ми з вами зараз вивчаємо і такі, яких в шкільному курсі геометрії немає. На початку уроку я давала завдання учневі знайти в Інтернеті визначення таких понять як "антисиметрія", "кольорова симетрія", "ритм", "золотий переріз". Послухаємо, що він знайшов. Давайте поглянемо на геометричні перетворення в живописі. Зробіть для себе висновки, можливо хтось зацікавиться інформацією і напише реферат про використання геометрії в мистецтві.


V. Аналіз і обговорення комп’ютерних тестів, які проходили учні на початку уроку.


VІ. Підсумок уроку.

Домашнє завдання: ст. 143 контрольні запитання, виконати тестові завдання на сторінці 145.



Курс профессиональной переподготовки
Учитель математики и информатики