Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Конспект уроку з математики в 3 класі Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 9. Прості задачі з буквеними даними. Розв’ язування задачі двома способами.

Конспект уроку з математики в 3 класі Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 9. Прості задачі з буквеними даними. Розв’ язування задачі двома способами.

  • Начальные классы

Поделитесь материалом с коллегами:

hello_html_m4743b08.gifhello_html_m564357e1.gifhello_html_6f319ecd.gifhello_html_452b40d.gifhello_html_m27ff6815.gifhello_html_m3c8cfd50.gifhello_html_64eb4101.gifУрок математики у 3 класі

Тема.Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 9. Прості задачі з буквеними даними. Розв язування задачі двома способами.

Мета: створити умови для закріплення знань учнів таблиці ділення на 9, для застосування табличних випадків під час виконання завдань різних видів; розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, математичну мову ; формувати обчислювальні навички в межах вивченого матеріалу;виховувати любов та бережливе ставлення до природи.

Обладнання. Ілюстрації годівниці, зимуючих птахів, снніговиків; картки для усного рахунку; диференційовані завдання.

Тип уроку. Урок-гра.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку

Пролунав і стих дзвінок.

Починається урок.

Всі за парти тихо всілись

І на мене подивились.

Подаруйте, діти, мені свої гарні, милі, світлі усмішки і почнемо урок.

Щоб урок пройшов не марно,

Треба сісти рівно й гарно,

Дарма часу ти не трать,

Думать треба! Працювать!

А як ми будемо працювати на уроці?

Не просто працювати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити,

Не просто відповідати, а міркувати,

Дружно і плідно працювати.

Отже, на уроці ми повинні бути:

Уважними,

Розумними,

Організованими,

Кмітливими.

II. Актуалізація опорних знань. Повідомлення теми та мети уроку.

- Діти, сьогодні до нас на урок завітали ще одні гості, досить незвичайні. А хто вони, ви дізнаєтесь, відгадавши загадку:

Їх тіло вкрите пір’ям,

І більшість з них літають.

То хто ж оті тварини,

І як їх називають? (Птахи)

- Тож наші гості – зимуючі птахи.

- Діти, а яких птахів називають зимуючими? (Тих, що на зиму не відлітають у вирій.)

- Які птахи зимують у нас? (Горлиця, синиця, ворона, дятел, снігур, сорока, горобець, сойка, галка, сова.)

- Птахи – вірні друзі дерев та людей. Вони знищують безліч шкідливих комах – ворогів дерев. Наприклад, одна сім’я синичок знищує за день до 4 сотень шкідливих комах. А сова за ніч знищує 10-15 мишей.

- Чи легко пташкам взимку? (Ні)

Зима — час випробування для тварин і птахів. Коли сніг засипає землю, холодно і голодно пташкам. Багато пташок гине. Тому головне наше завдання — допомогти пернатим друзям. Необхідно зробити з батьками годівнички і підгодовувати пташок. А на уроці ми зможемо їм допомогти, якщо будемо добре працювати. Сьогодні будемо розв'язувати приклади та задачі для закріплення вивчених таблиць множення і діленння, продовжимо розв'язувати задачі з буквеними даними, закріпимо знання про геометричний матеріал.

-У гості завжди приходять з подарунками. Наші гості також принесли нам подарунки, але не прості, а математичні.

1.Математичний диктант.

Будемо чекати, яка ж пташечка прилетить до годівнички? А ось і вона. Це сорока – білобока принесла на своєму хвостику завдання для математичного диктанту.

Кожний з вас розумний дуже,

Кожний має свій талант,

А у зошитах напишем

З математики диктант.

Ручки в руки узяли

І писати почали.

1.Скільки вух у трьох зайців?

2. Скільки лап у 9 котів?

3. Скільки буде 7 на 5 мусиш, друже, написать.

4. 8 ведмедів лісом йшли,

6 банок меду там знайшли.

Допоможемо їм діти

Банки їхні полічити .

36 зайченят вийшли погуляти.

Поділились на 4 групи

І нумо стрибати.

Ви мені відповідайте,

Напишіть по правді,

Скільки стало тих зайців

У кожній команді? (6, 18, 35, 48, 9)

Взаємоперевірка

2.Каліграфічна хвилинка.

А ось ще одна пташка прилетіла до нашої годівниці. Це горобчик. І він пропонує вам таке завдання. Знайдіть суму першого і останнього результатів математичного диктанту.

- Молодці! Із завданням Горобчика ми справились.

3.Усний рахунок.

Гра « шифрувальник».

До годівнички іще пташечка летить. Відгадайте, що це за пташка.

Животик жовтенький ця пташечка має.

За море, у теплі краї не літає,

А з нами зимує, для нас співає.

Що це за птиця? Здогадались? Це... (синиця).

Пташка зручно влаштувалася на нашій годівничці. Але по дорозі сюди вона потрапила в сильну заметіль. Слова телеграми, яку вона несла від птахів, зашифрувались. Тож давайте спробуємо їх розшифрувати.

п е и т р ж і б а х в

4 6 7 40 9 21 27 72 54 32 28





































8х9= 36:9=

42:7= 5х8=

81:9= 6х9=

36:6= 4х8=

7х3= 9х3=

21:3= 4х7=

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота з підручником

Наступний наш гість Снігур приніс таке завдання.

  • Розв язування прикладів

А ось Дятлик любе розв язувати задачі

  • Робота над задачами.

Фізкультхвилинка.

- А Грлиця не вміє рахувати і хоче, щоб ми трішечки відпочили.

2.Диференційовані завдання.

- А наша наступна гостя Сова хоче, щоб ми з вами попрацювали диференційовано.



BD15273_BD15275_BD21294_

65 зменш на добуток чисел 9 та 4; 63:9+54:9 Зменш кожне число

частку чисел 8 та 9 збільш на 18; 74 +63:9 у 9 разів. Склади і запи-

суму чисел 36 та 18 зменш у 9 разів (100-55):9 ши приклади: 81, 18, 27

3. Робота з геометричним матеріалом.

- Наш наступний гість – Сойка. Вона хоче, щоб ви подивились уважно на цю пташку і сказали:

- Які фігури заховалися у цій пташці?











4. Робота в групах

А ось Сойка запропонувала вам попрацювати у групах.

Розв’яжіть рівняння, у яких невідомий дільник

X · 9 = 27

42 : X = 6

X : 5 = 6

8 · X = 32

64 : X = 8

X : 8 = 2

Розв’яжіть рівняння, у яких невідомий множник

X · 9 = 27

42 : X = 6

X : 5 = 6

8 · X = 32

64 : X = 8

X : 8 = 2

Розв’яжіть рівняння, у яких невідоме ділене

X · 9 = 27

42 : X = 6

X : 5 = 6

8 · X = 32

64 : X = 8

X : 8 = 2

За вірний результат ви отримаєте картку – результат.

- Прошу представників команд прокоментувати розвязання рівнянь.

- Прошу вийти двох представників з кожної команди з картками – результатами рівнянь.

7 8 30 16 3 4

Встаньте так, щоб числа були розташовані у порядку зростання.

3 4 7 8 16 30

- Переверніть , будь ласка, картки з числами.

- Діти, прочитайте утворене слово.

ПОДЯКА

ІV. Домашнє завдання.

- Шишкар приніс вам домашнє завдання.

440, № 441

V.Підсумок уроку. Оцінювання діяльності учнів.Рефлексія.

- Діти, птахи вдячні вам за роботу на уроці і на згадку залишають вам таке прохання:

ЛЮБІТЬ І БЕРЕЖІТЬ РІДНУ ПРИРОДУ!

Не стріляй у пташку,

Не лови комашку,

Не топчи травинку,

Не зірви рослинку,

Бо Земля без них,

Як без зірочок ясних.

Їх створив Господь для тебе,

Їх краса – для всіх під небом.

- На цьому наш урок закінчено. Дякую вам за співпрацю!





ДОДАТОК

Обчислити.

81 : 9 : 3= 72 : 8 + 54 : 9=

64 : 8 • 4= 72 : (28 - 20)=

Обчислити.

70 - 9 • 6= 2 + 5 • 8=

64 : 8 + 18= (49 - 28) : 7 =

Обчислити.

49 - 28 : 7= 2 • 4 • 9=

16 : (4 : 2)= 16 : 4 : 2=

Розв'язати рівняння.

х : 9 = 6 х - 14 = 34



Знайдіть третину від числа 30. ______________________

Знайдіть половину від числа 18. ______________________

Знайдіть чверть числа 28. ______________________

Знайдіть дев'яту частину числа 81.______________________

Задача

У 3 човнах розмістили порівну 24 пасажири. Скільки потрібно таких човнів, щоб розмістити 56 осіб?

























Выберите курс повышения квалификации со скидкой 50%:

Автор
Дата добавления 03.02.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров417
Номер материала ДВ-412361
Получить свидетельство о публикации