Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Конспект бінарного уроку з основ здоров'я і фізкультури на тему "Увага і пам'ять. Тренування уваги і пам'яті" (3 клас)
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Конспект бінарного уроку з основ здоров'я і фізкультури на тему "Увага і пам'ять. Тренування уваги і пам'яті" (3 клас)

библиотека
материалов



Методичний кабінет ЗОШ № 15

Увага і пам'ять. Тренування уваги і пам’яті.

Бінарний урок у 3 – В класі

(Основи здоров’я + фізична культура)

hello_html_7aaec3ed.jpg











Підготували: Солодовникова О.М.,

спеціаліст вищої категорії,

старший учитель;

Сбітнєва Н.М., спеціаліст 1 категорії



м. Мелітополь, 2014 рік.

Мета: - формувати поняття «увага» і «пам'ять»;

  • встановити їх зв'язок із здоров’ям людини;

  • розкрити залежність результатів навчання від здоров’я людини;

  • ознайомити із системою вправ для тренування уваги і пам’яті;



  • виховувати бажання старанно вчитися, піклуватися про своє здоров’я.

Обладнання: гімнастичні лави, картки із завданнями, м’ячі, малюнки дітей «Ким я мрію стати», малюнок гори, сюрприз для учнів – фрукти, які сприяють розвитку пам’яті та уваги, музика для релаксації, сліди учнів, картки – малюнки для запам’ятовування, слова для складання речень.

Хід уроку

  1. Організація класу. Психологічний настрой.

  • Прижміть руки до грудей, послухайте, як б’ється ваше серце. А зараз уявіть, що у вас у грудях частинка ласкавого сонця, яскраве і тепле світло його розливається по всьому тілу, руках, ногах. Його стільки, що воно вже не вміщується в нас. Давайте відправимо один одному і нашим гостям трошечки світла і тепла свого серця (руки винести вперед, кисті рук вертикально)

  1. Закріплення вивченого.

  1. Вступна бесіда.

  • Урок у нас сьогодні незвичайний – бінарний, тому що вести його будуть два вчителя.

  • Чому навчають уроки фізкультури? Що ми на них розвиваємо?

  • Чому вчать уроки курсу «Основи здоров’я»?

  • Що спільного на цих уроках? (Вони вчать зберігати здоров’я, зміцнювати здоров’я)

  • Що очікуєте від уроку?

  • Ми відправляємося у подорож на гору Здоров’я. Якщо урок вам сподобається і здійсняться всі ваші очікування, то ви залишите свої сліди, коли будете підніматися на вершину гори. Якщо досягнете вершини, вас чекатиме сюрприз. Але шлях до гори нелегкий, вас очікують різні завдання.

  1. Перешикування в коло. Розминка. (Виконуючи вправи, учні відповідають на запитання.)

  • Щоб м’язи були пружними, постава правильною, сон міцним – треба… (багато рухатися, займатися спортом).

  • Щоб організм був загартованим, щічки рум’яними, волосся блискучими треба … (загартовуватися, гуляти на свіжому повітрі).

  • Щоб маса тіла була достатньою, апетит добрим – треба … (раціонально і правильно харчуватися).

  • Щоб сон був міцним, а настрій гарним – треба… (дотримуватись режиму дня).

  • Щоб зуби були здоровими, волосся блискучим, вигляд охайним – необхідно … (дотримуватися особистої гігієни, дбати про чистоту житла і речей).

  1. Основна частина. (Учні сідають на лавки)

  1. Мотивація.

  • Розкажіть, ким ви хочете стати?

  • Але без школи, без головної професії – учень, школяр – ви ніколи не станете тим, ким мрієте бути.

Учитель, лікар чи геолог,

Письменник, слюсар чи кресляр –

Всі називають головною

Одну професію - школяр!

  • Чи всі учні вчаться однаково? Чому учні навчаються в школі по-різному? (Багато пропускають, мають різну пам'ять, увагу, часто хворіють)

  1. Оголошення теми.

  • Сьогодні ви більше дізнаєтеся про вплив здоров’я на результати навчання, про взаємозв’язок уваги і пам’яті, познайомитися із вправами, які сприяють їх розвитку.

  1. Вивчення нового матеріалу.

3.1. Повідомлення вчителя.

  • Увага — зосередження думки, слуху, зору на будь-якому об’єкті.

Увага

Увага буває мимовільна і довільна.

Довільна

Мимовільна

Прямая со стрелкой 3Прямая со стрелкой 4





  • ­Мимовільна увага виникає несподівано, незалежно від свідомості людини.

  • Довільна увага – спрямоване зосередження особистості на предметах, явищах навколишньої дійсності.

    1. Дослідження ситуацій.

  • Ситуація. Учні розглядають фізичну карту України. Які кольори є на карті України?

  • Який це вид уваги? ( Довільна увага)

  1. Ситуація. Дівчата проходили повз афішу про художній фільм у 3Dформаті. Вдома на запитання бабусі про ціну квитка Катруся тільки покрутила головою, а Оксана вказала ціну квитка, початок сеансу та його тривалість.

  • В кого з дівчаток має місце мимовільна увага? (Звичайно, в Оксанки)


3.3.Вправи на розвиток уваги. (Перешикування)

Гра "Червоний, зелений, жовтий"

Діти виконують біг повільним темпом, але за командою вчителя повинні виконувати вправу. Якщо це червоний - упор присів, якщо жовтий - зірочка, якщо зелений - поза дерева. Всі вправи виконуються на увагу та на спритність.

(Після гри учні сідають на лавки)

3.4.Розгадування ребуса.

ПАhello_html_35e6f0d8.png’ТЬ ( Пам’ять )

3.5. Дослідження: «Пам’ять. Види пам’яті».

Пам'ять – здатність зберігати і відтворювати у свідомості давнішні враження.

Пам'ять – дуже важлива і цікава властивість людини. Завдяки їй люди багато чого досягли. У давні часи зберігали і передавали вогонь, що давав життя людям. Згодом опанували ремесла і передавали це мистецтво дітям й онукам, винайшли письмові знаки, за допомогою яких можна передати зміст речей, явищ, а також розповісти про події, що відбулися дуже давно.

Пам'ять має три властивості: накопичення, збереження і відтворення фактів, відомостей, правил.

Є люди з надзвичайною пам’яттю. Великий композитор Моцарт, коли йому було 14 років, почув у собі музичний твір. Прийшовши додому, він по пам’яті записав його. Коли через багато років перевірили, то виявилось, запис був зроблений дуже точно.

Розрізняють деякі види пам’яті.

Слухова – краще запам’ятовується матеріал, якщо почув його пояснення.

Зорова – краще запам’ятовується матеріал, якщо прочитаєш його.

Моторна – краще запам’ятовується матеріал, якщо записуєш його.

Скругленный прямоугольник 13


Прямая со стрелкой 10Прямая со стрелкой 12Прямая со стрелкой 11


Скругленный прямоугольник 9Скругленный прямоугольник 8Скругленный прямоугольник 7





- Деякі учні запам’ятовують краще те, що прослухають, інші – те, що побачать, треті – те, що самі запишуть. Тому при виконанні домашніх завдань враховуйте особливості своєї пам’яті.


3.6. Перешикування по групах. Вправи на перевірку пам’яті.

а) Діти за 1 хвилину повинні запам'ятати 10 слів – назви продуктів, які впливають на розвиток пам’яті. Під час естафети кожен повинен написати 1 слово з 10.

Перевірка.

б) Естафета – під час, якої гравці приносять по одному слову і складають з них речення – правила тренування пам’яті:

- Необхідна умова запам’ятовування – розуміння матеріалу і зосередження уваги.

- Необхідно завчати невеликі об’єми інформації, але щодня.

- Одноманітне і машинальне повторювання шкідливе для запам’ятовування.

- Діти, скористайтеся цими порадами під час виконання домашніх завдань.

  1. Заключна частина. Перешикування в коло.

  1. Виконуючи вправи учні відповідають на запитання вчителя.

  • Що таке пам’ять?

  • Які види пам’яті ви запам’ятали?

  • Що таке увага?

  • Які види уваги ви знаєте?

  • Чи може учень розвивати свою пам’ять і увагу?

  • Для чого це потрібно? (Щоб гарно навчатись, досягти успіху у житті)

3. Гра «Заборонений рух»

Усі учні стають у коло. Вчитель також стає з гравцями у коло. Він пропонує повторювати за ним усі рухи, за винятком "забороненого", який встановлюється керівником. Хто з учасників гри помилився, той робить крок уперед або штрафується.


V. Підсумок уроку.

- Що розвивали сьогодні на уроці?

- Чи достатньо бути здоровим тільки фізично, щоб бути успішними? (Треба розвивати фізичні дані, а також пам’ять, увагу, спостережливість.)

- Щоб рости і гартуватись,

І міцніти, як броня,

Треба, друзі, піклуватися щодня.

Здоров’я – це сила!

Здоров’я – це клас!

Хай буде здоров’я

У вас і у нас!

- Чи збулись ваші очікування ?

- Давайте візьмемо свої сліди і підійдемо до гори Здоров’я. Якщо урок сподобався, піднімаємось вгору, якщо очікування не збулося залишаємо сліди біля підніжжя гори.

Релаксація.Закрийте очі. Легкий прохолодний вітер дме в обличчя, ми тихо піднімаємось вгору, йти легко тому що ми готові до цього підйому. Робимо стежинку з наших слідів. Ось ми на вершині. ( На вершині ягоди, фрукти.)






















Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
