711011
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 5 480 руб.;
- курсы повышения квалификации от 1 400 руб.
Московские документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ 60%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО до 28 февраля!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности №038767 выдана ООО "Столичный учебный центр", г.Москва)

Инфоурок / Классному руководителю / Конспекты / Конспект години спілкування для 11 класу «Екологія душі»

Конспект години спілкування для 11 класу «Екологія душі»


Напоминаем, что в соответствии с профстандартом педагога (утверждён Приказом Минтруда России), если у Вас нет соответствующего преподаваемому предмету образования, то Вам необходимо пройти профессиональную переподготовку по профилю педагогической деятельности. Сделать это Вы можете дистанционно на сайте проекта "Инфоурок" и получить диплом с присвоением квалификации уже через 2 месяца!

Только сейчас действует СКИДКА 50% для всех педагогов на все 184 курса профессиональной переподготовки! Доступна рассрочка с первым взносом всего 10%, при этом цена курса не увеличивается из-за использования рассрочки!

ВЫБРАТЬ КУРС И ПОДАТЬ ЗАЯВКУ
библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

Конспект години спілкування для 11 класу «Екологія душі»




Тема: Екологія душі

Мета: ознайомити старшокласників з поняттям «духовності» як складової «екологічної свідомості» людини, показати значення духовності для подальшого існування людства;

стимулювати уяву учнів у пошуках власного розуміння поняття «духовності»;

підвищувати соціальну компетентність підлітків через переживання ситуації відповідальності перед людством;

виховувати активну життєву позицію, прагнення до самовдосконалення.


Хід заняття:

І. Вправа «Знайомство». Учасники тренінгу називають своє ім’я так, як їм подобається, щоб їх називали.

Повторюються правила роботи у парах та групах: називати того, до кого звертаєшся, по імені; поважати думку іншого.


ІІ. Слово вчителя.

Слово «екологія» сьогодні звично звучить у найрізноманітніших поєднаннях, оскільки з простого найменування розділу біології воно стало одним з найважливіших понять сучасності. Воно пов’язане з питаннями подальшого існування людства на планеті, а точніше, його виживання. Щоб майбутнє людства відбулося, необхідна зміна звичного світогляду та світосприйняття.

Академік Д.С. Лихачов казав: «В екології є два розділи: екологія біологічна та екологія культурна, або моральна. Вбити людину біологічно може недотримання законів першої, вбити людину морально може недотримання законів другої. Та й немає між ними прірви. Де точна межа між природою і культурою?».

За словами Д.С.Лихачова, «…ми не виживемо фізично, якщо загинемо духовно». Однак виховання Людини в людині можливе тільки в тому випадку, коли усвідомлена необхідність цього і виникає прагнення перетворити власну недосконалість на щось більш досконале.


ІІІ. Робота у парах. Опрацювання міні-лекції «Духовність». Визначення головних ознак духовності, які записуються на плакаті (кожна пара по черзі виходить до дошки, записує головні, на їх погляд, ознаки духовності, коментують запис).


Міні-лекція про духовність


Що таке духовність? Це не загальноприйнята релігійність і навіть не доброта й альтруїзм, хоча вони й супроводжують її. Гармонійність внутрішнього світу людини – основна якість духовності.

Рисами духовності будуть безкорисливість і самовідданість. Водночас це і властивість душі, і стан свідомості людини, коли вона відчуває єдність навколишнього світу і свою відповідальність за його існування. Крім того, духовність – перетворювальна сила. Вона пробуджується в людині в ту мить, коли вона вперше замислюється про сенс свого існування, про те, хто вона є, яке її місце у світі, якими узами зв’язана з ним. Навіть уміння шукати і знаходити в усьому краще, просто «гарне», «закриту красу» збагачує людину духовно.

Здавна мова духовності – обов’язок і совість. Там, де не виконується обов’язок, де немає любові, співчуття, чистоти, самовідданості, може бути високий інтелектуальний потенціал, сила й могутність, але не може бути духовності, яка робить світ мудрішим і добрішим, очищує його від неосвіченості та згрубілості. Вона надихає розум, виховує серце та служить ідеалом людства.

Саме духовність може дати особистості той рівень духовності, коли єдність та цілісність навколишнього світу сприймаєш крізь призму себе – як частини цієї великої системи.


ІV. Вправа «Доторкнись до …». Учні підходять до плакату і, доторкнувшись до якості, що записана на плакаті, говорять про те, чому їм не вистачає саме цієї якості.



Духовність

Совість Свідомість

Гармонійність Єдність із навколишнім світом

Безкорисливість

Гармонійність внутрішнього світу

Самовідданість Обов’язок

Любов Єдність Спокій

Вміння знаходити найкраще у житті

Співчуття

Відповідальність за навколишній світ

Духовність
















V. Робота у групах. Вправа «Нобелівська премія». Учні об’єднуються за принципом вибору майбутньої професії, готують презентацію про користь обраної професії для людства, про можливі досягнення.




Запитання, на основі яких учасники групи можуть побудувати свій виступ.

  1. Опишіть зроблене відкриття: наукове досягнення чи літературний твір.

  2. Поясніть, чому ваш внесок у науку чи літературу, справу миру дістав таку високу оцінку.

  3. Виразіть слова подяки тим, хто допоміг вам домогтися подібного результату в роботі.

  4. Розкажіть про ваші плани на майбутнє.







  1. Запитання, на основі яких учасники групи можуть побудувати свій Опишіть зроблене відкриття: наукове досягнення чи літературний твір.

  2. Поясніть, чому ваш внесок у науку чи літературу, справу миру дістав таку високу оцінку.

  3. Виразіть слова подяки тим, хто допоміг вам домогтися подібного результату в роботі.

  4. Розкажіть про ваші плани на майбутнє.






VІ. Вправа «Коло зворотного зв’язку».

  • Що було найцікавішим для вас?

  • Чи є тема, що розглядалася, актуальною?

  • Як ви збираєтесь використовувати те, про що йшла мова на занятті?










Краткое описание документа:

Тема: Екологія душі

Мета: ознайомити старшокласників з поняттям «духовності» як складової «екологічної свідомості» людини, показати значення духовності для подальшого існування людства;

стимулювати уяву учнів у пошуках власного розуміння поняття «духовності»;

підвищувати соціальну компетентність підлітків через переживання ситуації відповідальності перед людством;

виховувати активну життєву позицію, прагнення до самовдосконалення.

Хід заняття:

 І. Вправа «Знайомство». Учасники тренінгу називають своє ім’я так, як їм подобається, щоб їх називали.

   Повторюються правила роботи у парах та групах: називати того, до кого звертаєшся, по імені; поважати думку іншого.

ІІ. Слово вчителя.

 Слово «екологія» сьогодні звично звучить у найрізноманітніших поєднаннях, оскільки з простого найменування розділу біології воно стало одним з найважливіших понять сучасності. Воно пов’язане з питаннями подальшого існування людства на планеті, а точніше, його виживання. Щоб майбутнє людства відбулося, необхідна зміна звичного світогляду та світосприйняття.

   Академік Д.С. Лихачов казав: «В екології є два розділи: екологія біологічна та екологія культурна, або моральна. Вбити людину біологічно може недотримання законів першої, вбити людину морально може недотримання законів другої. Та й немає між ними прірви. Де точна межа між природою і культурою?».

   За словами Д.С.Лихачова, «…ми не виживемо фізично, якщо загинемо духовно». Однак виховання Людини в людині можливе тільки в тому випадку, коли усвідомлена необхідність цього і виникає прагнення перетворити власну недосконалість на щось більш досконале.

ІІІ. Робота у парах. Опрацювання міні-лекції «Духовність». Визначення головних ознак духовності, які записуються на плакаті (кожна пара по черзі виходить до дошки, записує головні, на їх погляд, ознаки духовності, коментують запис).

 

Міні-лекція про духовність 

   Що таке духовність? Це не загальноприйнята релігійність і навіть не доброта й альтруїзм, хоча вони й супроводжують її. Гармонійність внутрішнього світу людини – основна якість духовності.

   Рисами духовності будуть безкорисливість і самовідданість. Водночас це і властивість душі, і стан свідомості людини, коли вона відчуває єдність навколишнього світу і свою відповідальність за його існування. Крім того, духовність – перетворювальна сила. Вона пробуджується в людині в ту мить, коли вона вперше замислюється про сенс свого існування, про те, хто вона є, яке її місце у світі, якими узами зв’язана з ним. Навіть уміння шукати і знаходити в усьому краще, просто «гарне», «закриту красу» збагачує людину духовно.

   Здавна мова духовності – обов’язок і совість. Там, де не виконується обов’язок, де немає любові, співчуття, чистоти, самовідданості, може бути високий інтелектуальний потенціал, сила й могутність, але не може бути духовності, яка робить світ мудрішим і добрішим, очищує його від неосвіченості та згрубілості. Вона надихає розум, виховує серце та служить ідеалом людства.

   Саме духовність може дати особистості той рівень духовності, коли єдність та цілісність навколишнього світу сприймаєш крізь призму себе – як частини цієї великої системи.

ІV. Вправа «Доторкнись до …». Учні підходять до плакату і, доторкнувшись до якості, що записана на плакаті, говорять про те, чому їм не вистачає саме цієї якості.

 

Духовність

Совість

Свідомість

Гармонійність

Єдність з навколишнім світом

Безкорисливість

Гармонійність внутрішнього світу

Самовідданість

Обов’язок

Любов

Єдність

Спокій

Вміння знаходити найкраще у житті

Співчуття

Відповідальність за навколишній світ 

V. Робота у групах. Вправа «Нобелівська премія». Учні об’єднуються за принципом вибору майбутньої професії, готують презентацію про користь обраної професії для людства, про можливі досягнення.

Запитання, на основі яких учасники групи можуть побудувати свій виступ.

1.     Опишіть зроблене відкриття: наукове досягнення чи літературний твір.

2.     Поясніть, чому ваш внесок у науку чи літературу, справу миру дістав таку високу оцінку.

3.     Виразіть слова подяки тим, хто допоміг вам домогтися подібного результату в роботі.

4.     Розкажіть про ваші плани на майбутнє.

VІ. Вправа «Коло зворотного зв’язку».

-         Що було найцікавішим для вас?

-         Чи є тема, що розглядалася, актуальною?

-         Як ви збираєтесь використовувати те, про що йшла мова на занятті?

 

 

 

 

 
