Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Физика / Конспекты / Конспект повторювально-узагальнюючого уроку з теми "Магнітне поле". (9 клас)

Конспект повторювально-узагальнюючого уроку з теми "Магнітне поле". (9 клас)

  • Физика

Название документа Завдання для груп.doc

Поделитесь материалом с коллегами:

Завдання для першої групи.

СКЛАДАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТУ І ВИПРОБУВАННЯ ЙОГО ДІЇ

Прилади і матеріали:Джерело струму, реостат, ключ, з'єднувальні проводи, компас, деталі для складання електромагніту.

Вказівки до роботи

1. Складіть електричне коло з батареї, котушки, реостата і клю­ча, з'єднавши все послідовно. Замкніть коло і за допомогою ком­паса визначте магнітні полюси котушки.

2. Відсуньте компас уздовж осі котушки на таку відстань, на якій дія магнітного поля котушки на стрілку компаса незначна. Вставте залізне осердя в котушку і спостерігайте дію електромаг­ніту на стрілку. Зробіть висновок.

3. Змінюйте за допомогою реостата силу струму в колі й спо­стерігайте дію електромагніту на стрілку. Зробіть висновок.

















Завдання для другої групи.

СПОСТЕРЕЖЕННЯ ДІЇ МАГНІТНОГО ПОЛЯ НА СТРУМ

Обладнання:

Дротяний моток, штатив, джерело постійного струму, рео­стат, ключ, з'єднувальні проводи, дугоподібний магніт.

Підготовка до виконання роботи

Підвісити дротяний моток до штатива, приєднавши його до джерела струму послідовно з реостатом і ключем. Попередньо ключ слід розімкнути, повзун реостата встановити на мак­симальний опір.

Виконання експерименту

1. До підвішеного мотка дроту піднесіть магніт і, зами­каючи ключ, спостерігайте за рухом мотка.

2. Слід вибрати кілька характерних варіантів відносного розміщення мотка і магніту. Намалюйте їх і укажіть напрям магнітного поля, напрям струму і передбачуваний рух дро­тяного мотка відносно магніту.


Название документа Магнітне поле.doc

Поделитесь материалом с коллегами:

Повторювально-узагальнюючиц урок з теми "Магнітне поле".


Слабкий у справах на долю покладається

Арабська мудрість

Мета: Систематизувати знання учнів про магнітні явища і властивості магнітного поля; сформувати уміння застосовувати отримані знання на практиці; підготувати учнів до виконання контрольної роботи.

Обладнання: "Чорний ящик", електромагніт, набір для складання електромагніту, дидактичний матеріал.


Хід уроку.

План-схема уроку

Етап уроку

Час, хв

Форми і методи діяльності вчителя

Результат діяльності

І. Розминка

1

Бесіда

Обговорення епіграфу уроку

II. Актуаліза­ція опорних знань

15

Інтерактивна вправа "Пошта"

"Щасливий випадок"

Розвиток критичного мислення, вмін­ня формулювати запитання.

Фронтальне опитування.

III. Мотивація навчальної діяль­ності

3

Вправа "Чорна скринька", цікава інформація з постановкою проблемних запитань

Розвиток пізнавального інтересу учнів

IV. Практична робота

10

Робота в групах. Формулювання висновків

Набуття вмінь використовувати знання на практиці. Формулювання висновків.

V. Осмислення об'єктивних зв'яз­ків

6

Розв'язування вправ

Закріплення вивченого матеріалу

VI. Підсумки уроку

3

Підбиття підсумків уроку

Підбиття підсумків

VIII. Домашнє завдання

3

Завдання репродуктивного та творчо-пошукового характеру. Розв'язування задач.

Засвоєння матеріалу теми, підготовка до наступного уроку


І. Розминка. Обговорення епіграфу уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Інтерактивна вправа "Пошта"

Кожному учню пропонується визначати свою "адресу" в класній кімнаті. Ряд парт "вулиця", самі парти або столи "будинки". Учні на арку­шах записують запитання з вивченої теми, пишуть адресу однокласника, свою зворотну адресу, а лис­тоноша передає записку адресату. Адресати пови­нні письмово відповісти на запитання. За командою вчителя гра зупиняється й учитель з учнями оціню­ють кілька "листів". Найвищу оцінку одержують ті, хто поставив цікаве запитання й отримав на нього правильну відповідь.

"Щасливий випадок" Фронтальне опитування.

  1. Що таке магніт?

  2. Що таке полюс магніту?

  3. Як взаємодіють між собою полюси магнітів.

  4. Назвати полюси магніту.

  5. Як виявити середню лінію магніту?

  6. Назвати найбільший магніт.

  7. В чому полягав дослід Ерстеда?

  8. Що таке лінії магнітного поля?

  9. Як виявити напрямок магнітних ліній?

  10. Що досліджував Ампер?

  11. Що таке феромагнетики?

  12. Що таке точка Кюрі?

"Чорна скринька" У мене є гачок. Я складаюся з двох котушок. Котушки надіті на спільне металеве осердя. З моєю допомогою піднімають металеві предмети. (Електромагніт)

  1. Назвати пристрої в яких використовують електромагніти.

  2. Що таке електромагнітна індукція.

  3. Хто і як її відкрив?

  4. Що таке індукційний струм?

  5. Як виявити напрямок індукційного струму?

IV. Практична робота.

Завдання для першої групи.

СКЛАДАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТУ І ВИПРОБУВАННЯ ЙОГО ДІЇ

Прилади і матеріали:Джерело струму, реостат, ключ, з'єднувальні проводи, компас, деталі для складання електромагніту.

Вказівки до роботи

1. Складіть електричне коло з батареї, котушки, реостата і клю­ча, з'єднавши все послідовно. Замкніть коло і за допомогою ком­паса визначте магнітні полюси котушки.

2. Відсуньте компас уздовж осі котушки на таку відстань, на якій дія магнітного поля котушки на стрілку компаса незначна. Вставте залізне осердя в котушку і спостерігайте дію електромаг­ніту на стрілку. Зробіть висновок.

3. Змінюйте за допомогою реостата силу струму в колі й спо­стерігайте дію електромагніту на стрілку. Зробіть висновок.

Завдання для другої групи.

СПОСТЕРЕЖЕННЯ ДІЇ МАГНІТНОГО ПОЛЯ НА СТРУМ

Обладнання:

Дротяний моток, штатив, джерело постійного струму, рео­стат, ключ, з'єднувальні проводи, дугоподібний магніт.

Підготовка до виконання роботи

Підвісити дротяний моток до штатива, приєднавши його до джерела струму послідовно з реостатом і ключем. Попередньо ключ слід розімкнути, повзун реостата встановити на мак­симальний опір.

Виконання експерименту

1. До підвішеного мотка дроту піднесіть магніт і, зами­каючи ключ, спостерігайте за рухом мотка.

2. Слід вибрати кілька характерних варіантів відносного розміщення мотка і магніту. Намалюйте їх і укажіть напрям магнітного поля, напрям струму і передбачуваний рух дро­тяного мотка відносно магніту.


V. Розв'язування вправ

  1. Через провідник іде струм. У якому напрямку повернеться магнітна стрілка, поміщена в точку А? У точку В?

hello_html_m1b904145.pnghello_html_590d355a.png

  1. Визначте напрямок струму в провіднику, переріз якого і магнітне поле показані на рисунку.


  1. № 222


  1. За рисунками придумайте задачу і розв’яжіть їх


hello_html_m5d1ecc52.pnghello_html_m63ea0748.png

hello_html_m6d71f67d.pnghello_html_m25753498.png

hello_html_34f9e0d1.pnghello_html_m5826d517.gifhello_html_m258cc6e5.png


VI. Підсумки уроку

VIII. Домашнє завдання Повторити п 27-33. Підготуватися до контрольної роботи. Виконати тести с.150.


Выберите курс повышения квалификации со скидкой 50%:
