Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Опубликуйте свой материал в официальном Печатном сборнике методических разработок проекта «Инфоурок»

(с присвоением ISBN)

Выберите любой материал на Вашем учительском сайте или загрузите новый

Оформите заявку на публикацию в сборник(займет не более 3 минут)

+

Получите свой экземпляр сборника и свидетельство о публикации в нем

Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Конспект урока по украинскому языку тема: Секрети Нехворiйка
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Конспект урока по украинскому языку тема: Секрети Нехворiйка

библиотека
материалов


Тема: Секрети Нехворiйка

Мета: збагатити й активізувати лексику дітей за темою; розвивати в учнів уміння слухати - розуміти українське мовлення; удосконалювати вміння правильно і свідомо читати; закріплювати і поглиблювати набуті навички читання та письма українською мовою; виховувати охайність, дисциплінованість, прищеплювати навички гігієни, самообслуговування.


Хід уроку

I Організаційний момент.

II Актуалізація опорних знань.

  • Робота над чистомовкою.

Ла-ла-ла — Алла дівчинка мала.

Ли-ли-ли — в гості ми до неї йшли.

Ло-ло-ло — в Алли ТІСТО ПІДІЙШЛО.

Ла-ла-ла — пирогів вона спекла.

Л’є-л’є-л’є — чаю Аллочка наллє.

Лі-лі-лі — ось лимони на столі.

Лю-лю-лю — дуже кисле не люблю.

  • Повторення скоромовки.

Йорж купив для йорженяти

Йод, щоб рани лікувати.

Йорженя кричить: «Ой-ой!

Я не хочу йод отой!»

  • Мовна гра «Юний перекладач».

Больной, заболеть, лекарства, выздороветь, вспотеть.

  • Гра «Вилучи зайве».

Неохайний, чепурний, нечепурний.

Охайний, чистий, ошатний, чепурний, неохайний.

Харчуватися, годуватися,живитися, голодувати, столуватися.

  • Відгадування загадок.

- Двоє дивляться, одне говорить, а двоє слухають. (Очі, язик, вуха).

- Повен хлівець білих овець. (Рот і зуби).

- Тридцять два білих брати сидять у темниці, коли темниця відчиняється - брати не виходять. (Зуби).

- За білими березами талалайко плеще. (Язик).

III Повідомлення теми і завдань уроку/

- Сьогодні на уроці ми дізнаємося про секрети Нехворійка.

IV Сприймання та усвідомлення нових знань.

  • Фізкультхвилинка.

Хочу я здоровим бути,

Гартуватись хочу я.

Тож гімнастику робити

Треба разом — ти і я!

З фізкультурою ми дружим,

Різні вправи любим дуже!

Раз, два, три, чотири, п’ять —

Будем зараз присідать.

  • Робота за підручником (с. 87, 88).

1 Словникова робота за підручником.

2 Читання вчителем листа від лікаря Нехворійка.

- На нашу адресу надійшов лист від лікаря Нехворійка, в якому він розкриває свій перший секрет здоров’я.

- Ваш організм працює, як годинник. Щоб встигати за день вробити чимало справ і при цьому добре почуватися, добре вчитися, слід робити все в усталеному порядку. В один і той самий час лягайте спати, вставайте вранці, робіть ранкову зарядку, вмивайтеся, снідайте, йдіть до школи, тобто дотримуйтеся розпорядку (режиму) дня. Це корисно для здоров’я.

  • Складання розповіді про режим дня за початком.

Зранку я встаю, чищу зуби, ... .

Зранку ти встаєш, ... .

Зранку він встає, ... .

  • Показове читання учителем тексту.

- Про другий секрет Нехворійка ми дізнаємося з вiрша В. Косовського «Цього не можна не знати».

1 Хорове читання вірша учнями.

2 Читання тексту окремими учнями.

  • Бесіда за змістом прочитаного.

- Які поради дає автор вірша?

- Яких правил гігієни ви дотримуєтеся?

  • Відгадування загадок.

- Нехворійко надіслав вам загадки. Відгадайте їх.

Мочений, товчений,

Сушений, душений.

Хто умивається,

З тим привітається. (Рушник).

- Для чого потрібний рушник?

Мию, мию без жалю,

Мию там, де брудно.

А купатись не люблю,

Бо від того худну. (Мило).

- Для чого потрібне мило?

Кістяна спинка, на черевці щетинка,

По брамі стрибала, крихти виганяла. (Зубна щітка).

- Для чого потрібна зубна щітка?

Поки вона гуляла,

Спинка рожевою стала. (Губка).

- Для чого потрібна губка?

Який є, таким покаже І без слів про все розкаже. (Дзеркало).

- Для чого потрібне дзеркало?

Зуби є, а рота нема. (Гребінець).

- Для чого потрібний гребінець?

Отже, третій секрет: чистота запорука здоровʼя.

  • Вправа «Мікрофон».

(За умовами цієї вправи говорить той, хто тримає мікр решта слухають, не перебивають. Діти висловлюються по і передають мікрофон одне одному).

- Що ж потрібно робити, щоб бути здоровим і жити у країні Нехворійці?

(Учні складають речення за початком).

  • Щоб бути здоровим, треба щодня ...

Орієнтовні відповіді

  • Щоб бути здоровим, треба щодня робити зарядку.

  • Щоб бути здоровим, треба щодня загартовуватися.

  • Щоб бути здоровим, треба щодня дотримуватися режиму дня.

  • Щоб бути здоровим, треба щодня митися.

  • Щоб бути здоровим, треба щодня чистити зуби.

  • Щоб бути здоровим, треба щодня гуляти на свіжому повітрі.

  • Щоб бути здоровим, треба щодня вживати свіжі продукти.

  • Щоб бути здоровим, треба щодня мати гарний настрій.

  • Щоб бути здоровим, треба щодня багато рухатися.

  • Щоб бути здоровим, треба щодня берегти зір.

  • Щоб бути здоровим, треба щодня одягатися по погоді.

  • Щоб бути здоровим, треба щодня не перевтомлюватися.

  • Робота в зошиті.

  1. Каліграфічна хвилинка.

Щщ іцщ що ща щі щу

  1. Відгадування загадки. Складання звукової моделі слова - відгадки.

Два кінця, два кільця,

А посередині — цвяшок. (Ножиці).

- Для чого потрібні ножиці?

  1. Диктант.

Брати пальці до рота, гризти нігті, олівці та інші предмети — же шкідливі звички. Це може призвести до ушкодження зубів, зникнення В! організм збудників хвороб.

  1. Творча робота. Дописування слів.

Щоб бути здоровим, я щодня ...

V Підсумок уроку.

  • Назвіть секрети Нехворійка.

VI Домашнє завдання.

Повторити вивчені слова. Виконати письмове завдання. Скласти розповідь «Мій режим дня».

Вірш «Мийдодір» К. Чуковського (переклад М. Рильського).


