Инфоурок / Математика / Конспекты / Конспект уроку з математики на тему "Відсоткові розрахунки" (9 клас)
Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Законы экологии», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса.

ПРИЁМ ЗАЯВОК ТОЛЬКО ДО 21 ОКТЯБРЯ!

Конкурс "Законы экологии"

Конспект уроку з математики на тему "Відсоткові розрахунки" (9 клас)

библиотека
материалов

hello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifТема уроку. Відсоткові розрахунки

Мета. Узагальнити, систематизувати та поглибити знання учнів про відсоткові розрахунки ; закріпити навички розв’язування вправ на відсоткові розрахунки; розвивати мислення, увагу; формувати інформаційні компетенції; виховувати наполегливість, активність.

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.


Хід уроку

І. Етап орієнтації

Мотивація навчальної діяльності

Задачі на відсотки для багатьох учнів завжди вважалися найважчими. У тренувальних вправах ЗНО та екзаменаційних роботах у 9 класі такі задачі зустрічаються досить часто. Також задачі такого типу часто зустрічаються у повсякденному житті.

Актуалізація навчальної діяльності

- Де ми зустрічаємося у житті із задачами на відсотки?

- Коли ви вперше зустрілися із відсотками?

ІІ. Етап визначення мети

Презентація до теми на комп’ютері (слайди № 1 – 3): оголошення теми, мети. Побудова очікуваних результатів: продовжити речення «Після уроку я зможу…».

ІІІ. Етап організації виконання плану діяльності

Активізація знань і умінь

  • Що таке відсоток? (слайд 4).

  • Які типи задач на відсотки ви знаєте?(слайд 5).

  • Знаходження відсотка від числа (слайд 6), розв’язати дану задачу другим способом.

  • Знаходження числа за його відсотком(слайд 7), розв’язати задачу другим способом.

  • Знаходження відсоткового відношення двох чисел(слайд 8), розв’язати задачу другим способом.

  • Складні відсотки (слайд 9). Де використовують складні відсотки?

  • До якого типу відносяться задачі? Правильна відповідь оцінюється в один бал (слайд 10).

Самостійна робота (6 балів - кожна задача по 2бали, слайд 11).

Самоперевірка за готовим розв’язком. Аналіз розв’язків, вибіркова перевірка робіт.

Робота в групах – знайди помилку(слайд 12).

Самоперевірка (слайд 13).

Робота в парах (слайд 14):

  • заповни таблицю,

  • склади рівняння,

  • розв’яжи рівняння.

Застосування старовинного способу для швидкого розв’язування

Нехай потрібно змішати розчини а-відсоткової і в- відсоткової кислоти, щоб одержати с-відсотковий розчин. Нехай вага першого розчину – х(одиниць маси), а іншого – у. У першому розчині hello_html_39f84b35.gif, у другому - hello_html_7badbc3b.gif кислоти. Тоді в результуючому розчині: hello_html_m67b95595.gif.

Звідси випливає співвідношення: hello_html_m3f2c4180.gif, тобто hello_html_m2ace3e55.gif.

Такий самий висновок одержимо в результаті схеми:

а | в - с|

с

в |с – а|

Таким чином, використання такої схеми обґрунтовано. Хочу продемонструвати застосування способу до розв’язання декількох задач(слайд 15).

Закріплення набутих навиків

- Самостійно розв’язати задачу, застосувавши старовинний спосіб(слайд 16).

- Гра «Доміно»(слайд 17).

- Перевір себе (слейд18).


IV. Контрольно – оцінювальний етап.

Підсумок уроку

Задача – жарт (слайд 19).

Метод «Продовжте речення». Продовжте речення: «На уроці я…»

Виставлення оцінок.

Домашнє завдання:

вибрати з екзаменаційних завдань дві задачі на відсотки з третьої частини і розв’язати будь-яким методом (слайд 20).








Слайд 1

hello_html_m595a78e8.png


Слайд2hello_html_m7bf0d0ca.png



Слайд 3

hello_html_m478d8d05.png

Слайд 4

hello_html_m1447ac43.png


Слайд 5

hello_html_26b16d2b.png


Слайд 6

hello_html_51e23f79.png


Слайд 7

hello_html_m7d9a057.png

Слайд 8

hello_html_m1bf7bade.png


Слайд 9

hello_html_m28a2d93f.png

Слайд 10

hello_html_m77905835.png

Слайд 11

hello_html_5e358257.png


Слайд 12

hello_html_m5bc148a0.png


Слайд 13

hello_html_319f2464.png

Слайд 14

hello_html_m3c14bdce.png

Слайд 15

hello_html_6a1ed93a.png


Слайд 16

hello_html_3d8c422a.png

Слайд 17

hello_html_mca3ecbc.png

Слайд 18

hello_html_a38219c.png

Слайд 19

hello_html_m251e1bfe.png

Слайд 20

hello_html_m7dc93ecd.png
