683987
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 5.520 руб.;
- курсы повышения квалификации от 1.200 руб.
Престижные документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ ДО 70%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО сейчас!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности № 5201 выдана ООО "Инфоурок")

ИнфоурокДиректору, завучуРабочие программыКоучинг

Коучинг

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

«Бекітемін»

«№11 М.Байзақов атындағы жалпы орта мектебі»

коммуналдық мемлекеттік мекемесі

директорының уақытша міндетін атқарушы:

_____________ Қ. Абдразақов.


Сабақтың тақырыбы:

Оқу үдерісінде диалогтік әдісі мен 7 модульді қолданып сабақты жоспарлау (ОМЖ, ҚМЖ)

Өткізілген уақыты:

10.04.2014ж. 90 минут

Сабақтың мақсаты:


Оқу үдерісінде диалогтік әдісі мен 7 модульді кіріктіріп сабақты (ОМЖ,ҚМЖ)жоспарлауға,оқу сапасы туралы қорытынды жасай білуге қол жеткізуін үйрету, бағалау үдерістерінің дамуына ықпал ету.

Мұғалімдердің коучинг барысындағы мүмкіндіктері:


  • Бағалау және табыс критерийлерінің маңыздылығын ұғыну;

  • Өзін – өзі және өзара бағалауды өз тәжірибесінде қолдануға дағдылану;

Сабақтың нәтижесі:


Мұғалімдерді диалогтік оқыту әдісін тиімді қолдана білуге дағдыландыру

Коучингті өткізу әдістері:


  • Ойсергек

  • Миға шабуыл» әдісі

  • Топтық жұмыс әдісі


Ұсынылған ресурстар

  • «МАН-1,2,3» және таратпалары

Сабақ барысы:

Уақыты

Коучердің іс – әрекеті


Мұғалімнің (тыңдаушының) іс – әрекеті

Қолданылған құралдар

5 минут

Сәлемдесу.

- Қайырлы күн, құрметті әріптестер! Көңіл-күйлеріңіз қандай? Cабақты бастамас бұрын алдымен шеңбер құрып, өзімізді реттеп бір-бірімізге сағат тілі бағытымен жақсы тілектер айтайық.

Нұсқау: Шеңбер құра отырып, алақанымызды ұсынып кезекпен жақсы тілек айтайық қысқа-нұсқа.

Топқа бөлу.

Қолымдағы қораптан бір-бір геометриялық фигуралардан алып, сол біркелкі ұсас фигуралар бірге топтасыңыздар.





Бір-біріне алақандарын ұсына отырып, жақсы тілектер айтады.





Әріптестер қалтадан бір фигурадан алып, біркелкі фигуралар бірігіп, топтасады.

Қорап, түрлі фигуралар

10 минут

Миға шабуыл

Нұсқау: Бағдарламаның модульдерімен танысыңыздар

1.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.

2. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

3. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

4. Оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану.

5. Талантты және дарынды балаларды оқыту.

6. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.

7. Оқытуды басқару және көшбасшылық.


ойланады және өз ойларын, пікірлерін айтады.

Интерактивті тақта,

20 минут


Нұсқау: Топтаса отырып, «Диалогтік оқыту» тақырыбымен танысып талқылаңыздар.

Тапсырманың бағалау критерийі:

Топтық бағалау

Нұсқау: әр топ өзара бағалау жасаңыздар.

Сұрақ:

  • Сіздер қалай ойлайсыздар осы бағалаудың қайсысы тиімдірек және оңайырақ ? Неліктен?

  • Критерий қойылған түрде бағалау ұтымды ма?

Нұсқау: Критерий бойынша қайта бағалау жасаңыздар.


Топтаса отырып, «Диалогтік оқыту» тақырыбымен танысып талқылаңыздар. Әр топ өз бетінше жұмыс жасайды.








Өздері ортаға сала отырып ой бөліседі және өздері өзара бағалау жасайды.Сонымен қатар бағалаудағы дәлелдемесін айтып өтеді.


Ватман, маркер, түрлі-түсті қағаздар, стикерлер

5 минут

Сергіту сәті

Нұсқау: Жаттығулар жасаймыз


Айтылған іс-әрекеттерді жасайды.






20 минут

Тапсырма: Әр топ өз пәніне қатысты үлгі бойынша ОМЖ, ҚМЖ дайындаңыздар. Тапсырмаларыңызды қорғайсыздар.

Сұрақ:

  • Сіздер бұл тапсырмадан нені түсіндіңіздер?

  • Бұл тапсырманы орындау барысында қандай қиындықтар кездесті?

  • Сіз өз сабағыңызда критериалды бағалау жасағансыз ба?

Әр топтан бір-бірімен жоспарларын алмасып тексеру жұмысын жасайды.

Ватман, маркер

10 минут

Әрбір қатысушыға сауалнама немесе ББТЗО кестесі беріледі. Алған әсерін , үйренгенін, келесіде қай тақырыпты қарастырғысы келетінін сұрақтар арқылы айқындау

Сауалнаманы жазбаша түрде толтырады.

Қосымша

5 минут

Тыңдағандарыңызға рахмет!




Пән мұғалімі: Амангелдиева Перизат Омархановна




«Бекітемін»

«№11 М.Байзақов атындағы жалпы орта мектебі»

коммуналдық мемлекеттік мекемесі

директорының уақытша міндетін атқарушы:

_____________ Қ. Абдразақов.


Сабақтың тақырыбы:

Lesson Study сыныпты зерттеу нысандарының бірі.

Өткізілген уақыты:

11.04.2014 ж. 90 минут

Сабақтың мақсаты:


Lesson Study тәсілін іске асыра отырып, мұғалімдердің «сабақты зерделеуіне» ықпал ету.

Мұғалімдердің коучинг барысындағы мүмкіндіктері:


  • Lesson Study-де ең бастысы «сабақты зерттеу» немесе «сабақты зерделеу» үдерісінің маңыздылығын ұғынады;

  • Lesson Study тобының бір мүшесі зерттеу сабағын өткізеді, ал қалған мүшелері қадағалайды;


Сабақтың нәтижесі:


  • Бақылаудағы оқушылардың білім деңгейін анықтайды, оқу үлгерімін арттырады

Коучингті өткізу әдістері:


  • Миға шабуыл» әдісі

  • Топтық, жұптық жұмыс

  • Жаттығу жұмыстары және кері байланыс

Ұсынылған ресурстар

  • МАН оқу құралы

Сабақ барысы:

Уақыты

Коучердің іс – әрекеті


Мұғалімнің (тыңдаушының) іс – әрекеті

Қолданылған құралдар

5 минут









2 минут



3 минут


Сәлемдесу.

- Қайырлы күн, құрметті әріптестер! Көңіл-күйлеріңіз қандай? Cабақты бастамас бұрын алдымен шеңбер құрып, өзімізді реттеп бір-бірімізге жақсы тілектер айтайық.

Нұсқау: Шеңбер құра отырып, жіпті бір-бірімізге лақтыра отырып, кезекпен жақсы тілек айтайық.

Топқа бөлу. «Кемпірқосақ» әдісі бойынша кемпірқосақ түстеріне сәйкес бірігіп, бірге топтасыңыздар.

Сабақ мақсаты: коучингке қатысушыларға сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіремін







Жіпті бір-біріне лақтыра отырып, жақсы тілектер айтады.

Әріптестер бір-бір түстен алып, біркелкі түстер бірігіп, топтасады.

Түрлі-түсті қағаздар,маркерлер, плакаттар, жіп, А4

10 минут

Миға шабуыл мақсатында интерактивті тақтадан бейнежазбаны көрсетіп, өз пікірлерін тұжырымдап айтып өтуін сұраймын.

Сұрақ:

  • Сіздер көрсетілген бейнежазбадан не ой түйіндедіңіздер?

  • Өзіңіздің кәсіби

  • дамуыңызда өзгеріс

  • енгізгіңіз келе ме?

  • Өз іс тәжірибеңізде оқушы дайындалмаған жағдайда қалай жасар едіңіз?

  • Осы жағдайда қандай әдістерді пайдалана отырып, оқушыны бағалар едіңіз?


Бейнежазбаны мұқият көреді, ойланады және өз ойларын, пікірлерін айтады.

Интерактивті тақта, бейнежазба

20 минут






15 минут

Топтық жұмыс.Нұсқау:

Lesson Study тәсілінен түсінгендер-іңді топпен бірлесе отырып, берілген плакатқа не түсінгендеріңді бейнелеңідер деп тапсырма беремін.


Тапсырма білім қабырғасы бойынша түсіндірілетінін ескертемін, топтың бір мүшесі қорғайды қалғаны ьақылаушы болатындығын ескертемін.


Топтаса отырып, зерттеу сабағын дайындайды. Үш топ өз бетінше постер салуды қарастырады және жұмыс жасайды.


Өздері ортаға сала отырып ой бөліседі және өздері өзара бағалау жасайды.Сонымен қатар бағалаудағы дәлелдемесін айтып өтеді.


Ватман, маркер, түрлі-түсті қағаздар, стикерлер

5 минут

Сергіту сәті

Нұсқау: Музыка жаттығу жасаймыз

Әннің ырғағымен айтылған іс-әрекеттерді жасайды.






20 минут

Тапсырма: Әр топтағы бірдей пәннің мұғалімдері бірігіп Lesson Study әдісі бойынша бір мұғалімнің сабағына жоспар құру керек. Топ зерттеу сабағын, зерттелетін оқушылардың сабақта өтілетін материалды игеруіне ерекше мән берулері керек.

  • Топ ережесін құрады;

  • Сыныптың тұтастай оқытылуы ескеріледі;

  • Бір мұғалім зерттеу сабағын жүргізеді, үш мұғалім үш оқушыны бақылауға алады, керек жерлерін түртіп алып отырады;

  • Зерттелетін оқушылардың сабақ барысындағы оқуын қадағалау;

  • Зерттелетін үш оқушының оқу үлгерімі жоғары, орта, төмен дәрежеде болуы тиіс;

  • Сабақ аяқталысымен бірден талқылау жүргізу керек;

  • Белгіленген және зерделенген негізге сәйкес келесі зерттеу сабағының мақсатын қою керек;

  • Мұғалімдер осы зерттеу сабағы туралы олардың пікірін түсіну үшін бірнеше оқушымен сұхбат жүргізеді;

  • Топ бірлесіп Lesson Study-ді жоспарлайды.

Топтағы бірдей пәннің мұғалімдері бірігіп, Lesson Study әдісі бойынша бір мұғалімнің сабағына жоспар құрады.

Топтан бір мұғалім шығып, орындаған тапсырманы түсіндіреді. Қалғандары зейін қойып тыңдайды.

Бір мұғалім зерттеу сабағын жүргізеді, үш мұғалім үш оқушыны бақылауға алады, керек жерлерін түртіп алып отырады;


Ватман, қаламсап маркер,стикер, күнтізбелік жоспар,оқулық.

7 минут

Әрбір қатысушыға парақшалар немесе ББТЗО кестесі беріледі. Алған әсерін , үйренгенін, келесіде қай тақырыпты қарастырғысы келетінін сұрақтар арқылы айқындау

Рефлексия жазбаша түрде толтырады.

Қосымша

3 минут

Тыңдағандарыңызға рахмет!...





Пән мұғалімі: Амангелдиева Перизат Омархановна








