Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / География / Другие методич. материалы / Коучинг "" Lesson Study-ді қолдану.Lesson Study тәсілі дегеніміз не?"
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • География

Коучинг "" Lesson Study-ді қолдану.Lesson Study тәсілі дегеніміз не?"

библиотека
материалов

Утепкалиева Маншук Жаксыгалиевна

География пәнінін мұғалімі

Подстепный қазақ жалпы орта білім беретін мектебі


Коучинг сабақ жоспары


Тақырыбы:

" Lesson Study-ді қолдану.Lesson Study тәсілі дегеніміз не?

Мақсаты:


1. Lesson Study-дің мәні оқушылардың назарын оқуға шоғырландыру арқылы оқытуды дамыту және жетілдіруге арналған құрал екендігін түсіне алады.

2.Мұғалімдерге мектепті дамытуға ықпал ететін, оқушыларды оқытуға көңіл аудара отырып, оқытуды жетілдіру және оның сапасын арттыру құралы ретінде Lesson Study –ді ұсыну.

3.Мұғалімдер топтарының арасында тәжірибені жетілдіру құралы ретінде Lesson Study–ді қалай пайдалануға болатынын ұғына алады.

Оқу нәтижесі:


Lesson Study үдерісінің маңыздылығын түсінді.

Оқуды, оқытуды және мұғалімдердің тәжірибесін дамыту мен жетілдіруге арналған құрал ретінде әріптестермен өзара ықпалдасу әдісін үйренеді.

Lesson Studyкезінде әріптестерге қалай қолдау көрсетуге болатынын түсінеді.

Бұл тәсілдің мұғалімдер мен оқушыларға, оқу мен оқыту сапасын көтеруге мүмкіндік беретін тиімді жақтарымен танысады.


«Lesson study» әдісін өз тәжірибелерінде қолдануға мүмкіндік алады.

Негізгіидеялар:




Lesson studyсыныптыты зерттеу нысандарының бірі болып табылады.


Lesson studyмұғалімдерді оқыту және олардың тәжірибесін дамытудағы ынтымақтастық тәсіл болып табылады және де іс-әрекеттегі зерттеу сияқты бірқатар циклдерді қамтиды.


Lesson studyмұғалімдердің білімін қалыптастыру және оұыту мен оқуды жетілдіру тәсілі.

МАН. 96-бет. Үлестірмелі материалдар. Үшінші апта.

Материалдар мен құрал-жабдықтар:

үлестірмеліматериалдар, бейнежазбалар,  А4, А3 қағаздары, маркерлер, интерактивтітақта


Өткізу барысы:

Этап

Тапсырма

Уақыт

Коучтың іс-әрекеті

Мұғалімнің іс-әрекеті

1. Коучинг ұйымдастыру.


1мин

Құрметті мұғалімдер " Lesson Study-ді қолдану.Lesson Study тәсілі дегеніміз не? атты  тақырыпта жүргізілетін коучингке қош келдіңіздер!  

Мұғалімдер қолдайды.

Сергіту сәті

Қорапша ішіндегі суретке сипаттама беру.

5мин

Қорапша ұсынады.

Сипаттап береді.

Топқа бөлу

Суреттер арқылы.

5мин

Мұғалім үстеліндегі сурет пен партадағы сурет сәйкес келуі керек.


І.Коучинг барысы

Таныстырылым:

Жеке жұмыс.

"Түйінді он сөз"

5мин

Таныстырылым Lesson Studу .

Мұғалімдер тақырып аясында ой түйеді.Әр мұғалім таныстырылымнан есте сақтаған түйінді ойды білдіретін 10 сөз жазады.

Ой қозғау

Бейнесюжет. "Сила Iesson Stady".

Осы суретте нені көріп тұрсыздар?

Нені байқадыңыз?

5мин

Бейнесюжет ұсынады.

Бейнесюжет бойынша өз ойларымен бөліседі.

Топтарға тапсырма.

1-тапсырма:Берілген сабақ жоспарының үлгісін пайдалана отырып бөлімдерін орындаңыз?

2-тапсырма:Топтық пікірталас. Мектебіңізге қатысты төмендегі мәселелерді талқылау:

  • І топ.Lesson Study бойынша мұғалімдердің бірлескен жұмысына ықпал ететін жағдайлар; 

  • ІІ топ.Lesson Study бойынша мұғалімдердің бірлескен жұмысына бөгет жасайтын кедергілер;

Топтық тапсырма.

Lesson Study бойынша мұғалімдердің бірлескен жұмысына сіз қалай ықпал ете аласыз? «Lesson Study бойынша бірлескен жұмыс жүргізу ережесін» жасау.

Рефлексия .Топ мүшелеріне  сұрақтар қойылып, жауап алынады?

1.Коучинг –сессия басталғанда біз қандай әрекет орындадық?

2.Осы әрекетті сыныпта қолдануғабола  ма? Неге?

3. Біз  қандай  тәсілмен таныстық?

4.Сіз  өз мектебіңізде «LessonStudy»  тәсілін  жүргізерме едіңіз? Неге?

5. Бірлесіп  зерттеу жұмысын жүргізер әріптес бар деп ойлайсыз ба?

Кері  байланыс   «Плюс-Минус-Қызық»

Маған не ұнады?

Мен не үйрендім?

Не түсініксіз болды?


Өз ұсыныстарыңызды білдірсеңіздер?



10мин




5 мин
















8 мин







5 мин

















2 мин

Lesson study-ді жоспарлау үшін арнайы сабақ жоспарының үлгісін береді.

























Топ мүшелері бірлесіп сабақ шаблонын толтырып өз ойыларын айтады.

Тапсырманы топпен талқылайды.












Топтық талқылау жасап,

топтар «Lesson Study бойынша бірлескен жұмыс жүргізу ережесін» жасайды.

Ереже постер түрінде қорғалады.


















Дереккөздер

Lesson study нұсқаулығы МАН, Голосарий, интернет материалдары






Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 03.02.2016
Раздел География
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров401
Номер материала ДВ-411618
Получить свидетельство о публикации