Инфоурок Другое Рабочие программыКоучинг жоспары; « Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау»

Коучинг жоспары; « Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау»

Скачать материал

23,09

1-2-сабақтар

Тақырыбы

1-сабақ: « Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау»

 

Мақсаты

Тыңдаушыларда оқушылардың білім жетістіктерін бағалаудағы оқыту үшін бағалаудың маңыздылығы туралы түсінік қалыптасады. Оқыту үшін бағалау үдерісінің   мақсатын меңгереді және оқу үдерісін жетілдіру үшін іс-тәжірибеде қолдана білу, бағалаудың түрлерін білудің маңыздылығы туралы пікірлесу, тиімді жолдарына бағыттау, дұрыс пайдалану жолдарын үйрету

Оқу нәтижесі

Оқушылардың білім жетістіктерін бағалаудағы оқыту үшін бағалаудың маңыздылығы туралы түсінік қалыптасты.Оқушылармен жүргізілетін жұмыстарды бағалауды үйренді. Бағалау туралы нақты түсінік алады, оны қолдану жолдарын үйренеді, сыни көзқарастары қалыптасады, өз ойларын ортаға салады, өзгенің пікірін тыңдайды

Түйінді идеялар

Мұғалімдердің оқытуды бағалауда сыни  көзқарастарын қалыптастыру.  Бағалау түрлерін сабақтарында пайдалану жолдарын іздейді, тиімділігін түсінеді. Формативті бағалау, суммативті бағалау

Сабақ барысы:

Уақыты

Мектеп тренерінің  іс-әрекеті

Мұғалімнің

  іс-әрекеті

Ресурстар

5 мин

Жағымды психологиялық ахуал туғызу

"Жіптік курс" "Өткел"

 

Әрбір оқушы қатысушылардың қиындықтардан қандай шешім табатынын, тапқырлығын сынап көру үшін дайындалған

Жіп

5 мин

Адам бойындағы жақсы қасиеттері бойынша топқа бөлу

 

 

Тақтаға адам бойындағы жақсы қасиеттер жазылады, сол бойынша бөлінеді.

Маркер,түрлі-түсті қағаз,А-4,тірек схемалар

10 мин

Түрткі сұрақ?

Бағалау  дегенге қалай түсінесіңдер?

Бағалау дегеніміз не? Бағалаудың қандай түрлерін білесіздер?

Сіз сабақта нені бағалайсыз?

«5», «4», «3», «2» деген бағаларды қалай қоясыздар?

Бұл бағаларды қойғанда нені ескересіз?

Әр мұғалім оз ойларын ортаға салады

 


А-3 парағы

1 мин

Сабақтың тақырыбын хабарлайды

Сабақтың тақырыбымен танысады

 

10 мин

Бағалау туралы слайдпен түсіндірме жұмысын жүргіземін

Талдау жұмысын жүргізеді

Слайд

 

15 мин

А) өз беттерімен көбелектің суретін салады (жеке жұмыс)

Б) екі қатысушы бір-бірінің суретін бағалайды  (жұптық жұмыс).

 

 

- Сіз неге осылай бағаладыңыз? (мұғалімдердің қойған  баға бойынша жауаптары).

- Қандай қиыншылықтар кездесті:

а) осы тапсырманы орындаған кезде?

б) бір-біріннің жұмыстарынды бағалаған кезде?

В) суреттікритерияларарқылыбағалау:

- Ал енді осы суреттердімынабағалаукритерияларыарқылыбағалаңыздар

Критериалдыбағалау:  (10 ұпай – «5»)

1.      Көбелектіңденесі 3 бөлшектентұрады: басы – 1 ұпай

 кеудесі – 1 ұпай

денесі – 1 ұпай

 4 қанатыныңсимметриялығы– 2 ұпай

мұрты – 1 ұпай

көздері – 1 ұпай

 бізтұмсығы – 1 ұпай

3 жұп аяғы – 1 ұпай

 Суреттің түп нұсқасы – 1ұпай

- өзін бағалау;

- бір-бірін бағалау;

- критериялар арқылы бағалау;

- қойылған бағаларды салыстырып, қорытынды жасау.

 

 

 

Тапсырмаларды орындайды, қорғайды.

 

 

 

 

 

 

Түрлі-түсті қарандаштардан көбелектің суретін салады

 

Жеке жұмыс,  жұптық жұмыс жасайды

 

 

Бірін-бірін бағалайды

 

Кретерий арқылы бағалау жүргізеді

 

5 мин

 

 

 

10 мин

Көңілді әуен қойылды

 

  Бейнежазбаны көру арқылы бағалау жұмысын жүргізеді

Сол әуенге би билейді

 

 

 

        Топтар ақылдаса отырып, талқылау жүргізеді

 

 

15 мин

І топ. Мектептің макетін  салу.

 ІІ топ.Киіз үйдің суретін салу

ІІІ топ.Нан пісіру ережесі

Барлық топтар постерге берілген уақыт бойынша тапсырмалар беріледі

Критерий құру тапсырылады

Критерий арқылы бағалаудың басты  ерекшелігі

ü  алдын-ала ұсынылған бағалау шкаласы;

ü  анық, айқындылығы;

ü  бағаның әділдігі;

ü  өзін бағалауға мүмкіндіктің берілуі

 

 

Әр топ өз жұмыстарына критерий құрайды. Басқа топтарға сол критерий бойынша дискрептор құрып  бір -бірінің жұмыстарын жәнеөздерін- өздеріне бағалауға тапсырма беру.

 

 Әр топтың берген бағаларын тыңдау, қойған ұпай сандарын тұсына жаздырту және қойған ұпайларын дәлелдету.

 

 

 

 

10 мин

Топтар бір-бірін"екі жұлдыз, бір тілек" бойынша бағалайды.

 

Топтар бір-бірін  бағалайды

 

 

5 мин

Өзін-өзі бағалау түрінде өткізіледі.

Бүгінгі коучингтен алған мәліметтеріңізді төмендегі критерийлер бойынша өз-өздеріңізді бағдаршам арқылы бағалаңыздар.

 

 

Бағдаршам арқылы бірін-бірі бағалайды

 

 

5 мин

Бағалау туралы жалпы қандай түсінік қалыптасты

Іс-тәжірибеде бағалауды қалай қолданасыз

 

Өз ойларын жазады

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Коучинг жоспары; « Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау»"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 6 месяцев

Руководитель реабилитационного подразделения

Получите профессию

Менеджер по туризму

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
