Инфоурок Математика Рабочие программыКоучинг на тему "Критическое мышление"

Коучинг на тему "Критическое мышление"

Скачать материал

                                     

«Сын тұрғысынан ойлау » модулі бойынша коучинг

ЖОСПАРЫ

Жолжанова Шолпан

Масатова Майжан

№15 орта мектеп мұғалімдері

 

Коучинг

Күні  28.11.2014 жыл

Сабақ 2

 

Сабақтың тақырыбы:

«Қиын сұрақтарды қою оңай ма?» немесе Блум таксономиясы  кезеңдерінде  қойылатын  сұрақтарының ретімен таныстыру

Мақсаты:

 

Блум таксономиясы  кезеңдерінде  қойылатын  сұрақтарының  маңызын ашып, оқыту нысаны ретінде сабақ барысында  блум тасаномиясын енгізу. Әріптестердің білім беруде мақсатқа жету және оқушылардың  қабілеттерін арттыру үшін оны тұлға ретінде дамытуға  блум таксономиясын меңгеріп қана қоймай сұрақтардың дқрыс қойылу ретіне ерекше назар  аударту.

Жұмыс нәтижесі:

Блум таксономиясы  кезеңдерінде  қойылатын  сұрақтарының  ретімен еңгерудің маңыздылғын  түсінеді. Оқыту үдерісінде оқушыға көңіл бөлуге  ықпал ететін әдісі ретінде Блум таксаномиясы кезкңдерінің  сұрақтарын тиімді қолдануға болатыны туралы өз түсінігін қалыптастыру.Блум таксономиясының 6 кезеңінде қойылатын сұрақтарымен танысады.

Сілтеме:

«Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДББҰ Педагогикалық шеберлік орталығы, 2014; Бакиров К.А. , Намысова  Г.А., Аушева И.У., Шаримова А.Г., Ғабдоллақызы Б., Байкенова Б.А., 2014. Жақсылықова К.З  «Тренингтік ойындар мен жаттығулар»

Алматы 2014

Негізгі идеясы:

Блум таксономиясы кезеңдерінің сұрақтарын дұрыс әрі орынды қоя білу мұғалімдер мен оқушылардың оқуға деген ынта-жігерін оятып,сын тұрғыдан ойлау қабілеттерін  дамытады. Оқушылардың оқыту  үдерісінде оқу сапасын арттырып,сыни көзқарасын қалыптастыратын құрал-Блум түймедағы.

 

Ресурстар

АКТ, PowerPoint, топтық жұмыс, кері байланыс, сергіту сәттері.

Аққағаз, түрлі түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа  материалдар, желім, қайшы,

Коучингтегі

 іс-әрекеттер:

Коучтың іс әрекеті:

 

Қатысушылардың іс әрекеті:

 

Мұғалімдерге психологиялық ахуал туғызу

Көтеріңкі көңіл орнату үшін интербелсенді  тақтадан «Торай мен бәліш» бейнежазбасын көресетеміз. Тамашалап болған соң осы торайдың бойындағы қасиеттерді мұғалімнің бойынан көруге бола ма? деген  түрткі сұрақтар қою арқылы мұғалімге тән 3 қасиетті таптыру.

Коучинг қатысушылары бейнежазбаны тамашалайды да ойларымен бөліседі. Мұғалімге тән қасиеттерді атап көрсетеді.

 

3 мин

2мин

Аталған мұғалімге тән 3 қасиеттерді таңдау арқылы топқа бөлеміз.

Мұғалімге тән 3 қасиеттерді таңдау арқылы стикерге жазылған санда арқылы тыңдаушылар 3 топқа бөлінеді

4 мин

Коучинг тақырыпты бастамас АКТөні пйдаланып,Блум таксаномиясы туралы түінік беру

Қатысушылар Блум таксномиясы туралы және кезеңдерінің сұрақтарымен танысады.

Ой шақыру

3 мин

 

 

Білу

«Миға шабул»   әдісі.

Тыңдаушыларға Блум таксономиясының  қай  кезеңдеріне дейін оқу үдерісінде қолданып жүрсіңдер? - деген сұраққа блобтар арқылы жауап аламыз.

.

Пікірлерін айтады және топтардың пікірлерін тыңдалады. Білім ағашын толтырады.

 

 

Түсіну

Блум тасономиясы және кезеңдеріне қойлатын сұрақтар туралы    қысқаша конспектіні  өз беттерімен жеке –жеке оқуға топтарға  беріледі, түсініктері бойынша кластер құрастыру тапсырма береміз.

Дайын конспект бойынша мәлімет алады, кластер қорғайды

10 мин

Қолдану

Топтаса отырып, Блум такономиясы кезеңдеріне тиісті сұрақтар беріледі.Сұрақтарды 6 кезеңге тиістісін орналастыру тапсырмасын беру.

Коуч қатысушылары берілген сұрақтарды әр кезеңге бөліп орналастырады.

10мин

 

Талдау

Топтаса отырып, «Блум такономиясына» сәйкес:

Топтарға ертегілер беріліп,әр топ берілген ертегіні Блумға сала отырып,тиісті сұрақтар қояды.

Блум таксономиясы  арқылы ойлау дағдысы артып,қатысушылар өз білімін  білімін көрсетеді.Ой жүріктігі артады. Топтар бойынша постер қорғайды.

 

Алған білімін тәжірибеде қолдана

алады. Топтар  бір-бірін  «Екі жұлдыз, бір тілекпен»  бағалайды.

3 мин

3 мин

 «3 миннуттық тест» сергіту сәті

 

Жинақтау

 

«Қуыршақ қиу» әдісі  арқылы түсінігін жинақтау

Тақырыпқа байланысты сұрақтарға жауап береді..

Ойланып  топпен шешім қабылдайды.

3 мин

Бағалау

3 мин

Кері байланыс.Кесте толтыру.

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Коучинг на тему "Критическое мышление""

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Интернет-маркетолог

Получите профессию

Экскурсовод (гид)

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

 

Сабақтың тақырыбы:          «Қиын сұрақтарды қою оңай ма?» немесе Блум таксономиясы  кезеңдерінде  қойылатын  сұрақтарының ретімен таныстыру

Мақсаты:  Блум таксономиясы  кезеңдерінде  қойылатын  сұрақтарының  маңызын ашып, оқыту нысаны ретінде сабақ барысында  блум тасаномиясын енгізу. Әріптестердің білім беруде мақсатқа жету және оқушылардың  қабілеттерін арттыру үшін оны тұлға ретінде дамытуға  блум таксономиясын меңгеріп қана қоймай сұрақтардың дқрыс қойылу ретіне ерекше назар  аударту.

Жұмыс нәтижесі:      Блум таксономиясы  кезеңдерінде  қойылатын  сұрақтарының  ретімен еңгерудің маңыздылғын  түсінеді. Оқыту үдерісінде оқушыға көңіл бөлуге  ықпал ететін әдісі ретінде Блум таксаномиясы кезкңдерінің  сұрақтарын тиімді қолдануға болатыны туралы өз түсінігін қалыптастыру.Блум таксономиясының 6 кезеңінде қойылатын сұрақтарымен танысады.

Сілтеме:         «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДББҰ Педагогикалық шеберлік орталығы, 2014; Бакиров К.А. , Намысова  Г.А., Аушева И.У., Шаримова А.Г., Ғабдоллақызы Б., Байкенова Б.А., 2014. Жақсылықова К.З  «Тренингтік ойындар мен жаттығулар»  Алматы 2014

Негізгі идеясы:Блум таксономиясы кезеңдерінің сұрақтарын дұрыс әрі орынды қоя білу мұғалімдер мен оқушылардың оқуға деген ынта-жігерін оятып,сын тұрғыдан ойлау қабілеттерін  дамытады. Оқушылардың оқыту  үдерісінде оқу сапасын арттырып,сыни көзқарасын қалыптастыратын құрал-Блум түймедағы.

 

Ресурстар       АКТ, PowerPoint, топтық жұмыс, кері байланыс, сергіту сәттері.

Аққағаз, түрлі түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа  материалдар, желім, қайшы,

Мұғалімдерге психологиялық ахуал туғызу        Көтеріңкі көңіл орнату үшін интербелсенді  тақтадан «Торай мен бәліш» бейнежазбасын көресетеміз. Тамашалап болған соң осы торайдың бойындағы қасиеттерді мұғалімнің бойынан көруге бола ма? деген  түрткі сұрақтар қою арқылы мұғалімге тән 3 қасиетті таптыру.      Коучинг қатысушылары бейнежазбаны тамашалайды да ойларымен бөліседі. Мұғалімге тән қасиеттерді атап көрсетеді.

 

3 мин            

2мин   Аталған мұғалімге тән 3 қасиеттерді таңдау арқылы топқа бөлеміз. Мұғалімге тән 3 қасиеттерді таңдау арқылы стикерге жазылған санда арқылы тыңдаушылар 3 топқа бөлінеді

4 мин  Коучинг тақырыпты бастамас АКТөні пйдаланып,Блум таксаномиясы туралы түінік беру            Қатысушылар Блум таксномиясы туралы және кезеңдерінің сұрақтарымен танысады.

Ой шақыру

3 мин

 

 

Білу     «Миға шабул»   әдісі.

Тыңдаушыларға Блум таксономиясының  қай  кезеңдеріне дейін оқу үдерісінде қолданып жүрсіңдер? - деген сұраққа блобтар арқылы жауап аламыз.

.           Пікірлерін айтады және топтардың пікірлерін тыңдалады. Білім ағашын толтырады.

 

 

ТүсінуБлум тасономиясы және кезеңдеріне қойлатын сұрақтар туралы    қысқаша конспектіні  өз беттерімен жеке –жеке оқуға топтарға  беріледі, түсініктері бойынша кластер құрастыру тапсырма береміз.         Дайын конспект бойынша мәлімет алады, кластер қорғайды

10 мин                      

Қолдану         Топтаса отырып, Блум такономиясы кезеңдеріне тиісті сұрақтар беріледі.Сұрақтарды 6 кезеңге тиістісін орналастыру тапсырмасын беру.

            Коуч қатысушылары берілген сұрақтарды әр кезеңге бөліп орналастырады.

10мин           

                       

Талдау            Топтаса отырып, «Блум такономиясына» сәйкес:

Топтарға ертегілер беріліп,әр топ берілген ертегіні Блумға сала отырып,тиісті сұрақтар қояды.   Блум таксономиясы  арқылы ойлау дағдысы артып,қатысушылар өз білімін  білімін көрсетеді.Ой жүріктігі артады. Топтар бойынша постер қорғайды.

 

Алған білімін тәжірибеде қолдана

алады. Топтар  бір-бірін  «Екі жұлдыз, бір тілекпен»  бағалайды.

 

3 мин            

3 мин  «3 миннуттық тест» сергіту сәті   

                       

Жинақтау

            «Қуыршақ қиу» әдісі  арқылы түсінігін жинақтау          Тақырыпқа байланысты сұрақтарға жауап береді..

Ойланып  топпен шешім қабылдайды.

 

3 мин            

Бағалау

3 мин             Кері байланыс.Кесте толтыру.

Скачать материал
