Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Физика / Другие методич. материалы / Краткосрочный план по физике на тему "токтың жұмысы мен қуаты"

Краткосрочный план по физике на тему "токтың жұмысы мен қуаты"


  • Физика

Поделитесь материалом с коллегами:

Сыныбы: 10а

Күні: 03.03.2016 ж Пәні: Физика Пән мұғалімі:Балманова Г.М.

Сабақтың тақырыбы:

Токтың жұмысы мен қуаты. Пайдалы және толық қуат.Электр тогының жылулық әрекеті.

Сілтеме:

Оқулық Физика 10-сынып Б.Кронгарт, В.Кем, Н.Қойшыбаев

Алматы «Мектеп» 2014

Мақсаты:

  • Токтың өткізгіш бойымен өткен кездегі жасайтын жұмысы мен қуаты, пайдалы және толық қуат, электр тогының жылулық әрекеті туралы мағлұмат алу. Формулаларды біле отырып есептер шығаруды үйрену.

  • Оқушының ой-өрісін,өзіндік іс-әрекетіне жауап беру дағдысын қалыптастыру.

  • Өздігінен қорытынды шығаруға машықтандыру, пәнге деген қызығушылығын және белсенділігін арттыру.

Күтілетін нәтиже:

  • Токтың өткізгіш бойымен өткен кездегі жасайтын жұмысы мен қуаты, пайдалы және толық қуат, электр тогының жылулық әрекеті туралы мағлұмат алады. Формулаларды біле отырып есептер шығаруды үйренеді.

  • Оқушының ой-өрісін,өзіндік іс-әрекетіне жауап беру дағдысы қалыптасады.

  • Өздігінен қорытынды шығаруға машықтанады, пәнге деген қызығушылығы және белсенділігі артады.

Негізгі дереккөздер:

Оқулық,интерактивті тақта, плакат, таратпа материалдар, стикер,тақта.

Әдіс-тәсілдер:

Диалог, топтық жұмыс, АКТ, рефлексия жасау, бағалау парағы,.СТО.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

(3 мин)

  • Оқушылармен амандасу;

  • Оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру;

  • Жағымды психологиялық ахуал туғызу; (оқушыларға есімің кім? Есімің қандай мағына береді? деген сұрақтар қойылады )

  • Оқушыларды үш топқа (стикерге жазылған физикалық шамалардың аттары арқылы топқа бөлініп отырады)

  • Топта рөлдерге бөлу (лидер,хатшы, баяндамашы,таймспикер және бақылаушы);

Блум таксономиясы

Мұғалім іс-әрекеті


Оқушы іс-әрекеті

Білу

  1. Үй тапсырмасын талдау.

  2. Сұрақ қою, не білетінін тексеру.

  1. Әр топтан бір оқушыдан тақтаға үйге берілген есепті талдайды.

  2. Сұрақтар қою арқылы сабақтың тақырыбы ашады.

Түсіну

Тақырыпты оқушылардың өздері меңгеруіне мүмкіндік беру.

Топ ішінде өзара пікірлерін тыңдап, түсінгендері бойынша баяндайды.

Қолдану

  1. Алған білімді практикада қолдана білуге үйрету үшін топтарға тапсырмалар беру

1-топ № 20-3,1,5

2-топ №20 – 2,4,7

3-топ №20 – 6,8, 10

Оқушылар берілген тапсырманы жеке орындайды.


Талдау

  1. Топ ішінде есептерді талқылатқызу.

  2. Дұрыс шыққан есепті анықтау.









  1. Топта есепті талқылайды.

  2. Тақтаға есептерді шығарып дұрыстығына көз жеткізу.

Жинақтау

1 топ

Электр тоғына сипаттама жазыңдар










2-топ

Токтың жұмысын, қуатын анықтайтын формулаларды жазыңдар









3-топ. Топтастыру стратегиясы.


Тізбектей Параллель







Оқушылардың алған білімдерін жинақтау мақсатында

1-топ электр тогына жалпы сипаттама береді, 2-топ

токтың жұмысын, қуатын анықтайтын формулаларды жазады, 3-топ Венн диаграммасын толтырады.


Бағалау

Критерийлер бойынша формативті бағалау.

Табыс критерийлері арқылы бағаланады.


Үйге тапсырма

§9.7; 9.8 оқу. 20-жаттығу. ( 9,11,12)

Дарынды оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беру.

Рефлексия (1мин)

Оқушыларға бүгінгі сабақ туралы түсінгендерін стикерге жазып, ілу тапсырылады.

Не үйрендім? Не білгім келеді? Келесі сабаққа ұсыныс пікірлер, талап-тілектер.




Автор
Дата добавления 15.04.2016
Раздел Физика
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров72
Номер материала ДБ-033790
Получить свидетельство о публикации
