Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Информатика / Другие методич. материалы / Краткосрочный план по информатики на тему "Web-бетте графиканы орналастыру, түстер" 11 класс
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 26 апреля.

Подать заявку на курс
  • Информатика

Краткосрочный план по информатики на тему "Web-бетте графиканы орналастыру, түстер" 11 класс

библиотека
материалов

Информатика пәнінен қысқа мерзімді жоспар. 11-сынып.

Күні:

Пәні

Информатика

Мұғалім аты-жөні

Кожаева А.Д

Көксай ауылы М.Мәметова ОМ КММ

11 сынып

Оқу ісінің меңгерушісі

Сабақтың тақырыбы: Web-бетте графиканы орналастыру, түстер.

Сілтеме:

  • 11-сынып оқулығы;

  • Стендтер.

Сабақтың мақсаты: Web беттерге гарфикалық суреттерді енгізудің негізгі принциптерін түсіндіру.


Міндеттері:


  • Оқушыларды суреттерді қою тэгтерімен таныстыру

  • Осы тәгтердің қолданылуын мысалдармен көрсету

  • Оқушылардың ой- өріс, қабілеттерін дамыту, өз ойларын ашық айту, қорытынды жасай білуге және болашақта өздері еркін пайдалануға үйрету

  • Ұқыптылыққа , сыпайлыққа, адамгершілікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:

Жаңа сабақ

Әдіс-тәсілдері:

АКТ, диалогтық оқыту

Пәнаралық байланыс:

Ағылшын, бейнелеу, математика

Ұйымдастыру кезеңі (2 мин.)

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

  1. Білу, тану

  2. Түсіну

  3. Қолдану

  4. Талдау

  5. Жинақтау

  6. Бағалау

  • Цифрлық диктант, сұрақтарға жауап беру

  • Жеңіл тапсырмалар беру

  • Тапсырмалар беру

  • Сұрақтар беру

  • Компьютермен жұмыс жоба қорғау

  • Эссе жазады





Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Психологиялық дайындық

Оқушылардың сабаққа деген көңіл-күйін анықтау

Оқушылардың әрекеті

І. Білу

      1. Цифрлық диктант

  • URL сервердің бірінші бетіне жазылатын адрес;

  • Броузер гипермәтінді көру программасы емес;

  • Тәг HTML тілінің командасы;

  • HTML кодтарын жазу үшін Word програмасы қолданылады;

  • Жұпсыпсыз тәг дегеніміз ашылады да жабылады;

  • HTML мәтінді белгілеу тәгі;

  • тәгімен веб беттің негізгі бөлімі басталады;

  • , тәгтерінің арасында құжаттың аты жазылады

Оқушылар өз жауаптарын «1» немесе «0» деген сандармен белгілейді.

Жауабы: 10100111

ІІ. Түсіну


Смайликтер бойынша 3 топқа бөлу:


  1. НТML тілінде құжат структурасын құру

  2. Қазіргі уақыттағы браузерлер бейненің қандай форматтарымен жұмыс істей алады?


Әр оқушы өз бетінше тақырыпты оқып түсінеді, жұпта талдайды, топта талдайды, дұрыс немесе дұрыс емес екендігін айтады. Түйінді сөздерді (анықтамаларды) дәптерге жазып алады.

        1. hello_html_m73d97164.jpgӘр оқушы дәптерге жазады.

        2. Қазіргі уақыттағы браузерлер бейненің әртүрлі форматтарымен жұмыс істей алады, бірақ көпшілігінде қоданылатыны –

  • Фотолар үшін JPEG форматын қолданған жөн.

  • Сурет пен пиктограммалар үшін GIF форматын.


ІІІ. Қолдану

1. Суретті қою тәгі және атрибуттары?

2. Сурет көлемін өзгерту атрибуттары?

3. Түстер атрибуты?

align –теңестіру.Суреттің орналасуын анық көрсеткен дұрыс.

Мәндері:

left, right – сурет оң жақ немесе сол жақ шекарада орналасады.

top – мәтін суреттің жоғарғы жағына орналасады.

middle –мәтін суреттің ортасында орналасады.

bottom –мәтін суреттің төменгі жағында орналасады.

4 WEB-бетті келесі шаблондар бойынша құру :

Group 4






          1. Атрибуттары:

Srcміндетті, мәні - сурет адресі.

Astana.gif”

alt – “Астана ару қала” Бұл мәтін егер тышқанды суретке жақындатсақ түсініктеме ретінде көрінеді. Alt мәні – мәтіннің жолының ұзындығы 1024 символдан тұрады. Тырнақша міндетті түрде.

2. width және heigth атрибуттармен суреттің көлемін өзгертуға болады, биіктігі және ені.

3. Web графика туралы айтқанда төмендегі атрибуттарды ұмытпау керек: background – бұл атрибут сайтқа суретті фон ретінде орналыстырады, bgcolor – фонға түс береді.

4.Дәптерді пайдаланып жоғарыда айтылған тәгтер мен атрибуттар арқылы WEB-бетті құру.

Арайлы менің Астанам!

Astana.jpg"

Арайлы менің Астанам!

Көк орай шөбім,

Сергіту сәті

Интерактивті тақта арқылы видео көрсету.

Музыка ырғағымен  жаттығу жасау.


ІV. Талдау

  1. hello_html_2a3fb7d4.gifhello_html_2a3fb7d4.gifGIF және JPEG форматтарын венн диаграммасы арқылы көрсету.




  1. hello_html_6c4833d.gifhello_html_m2c0902d0.gif

    Тақырып

    Сурет

    Мәтін

    Сурет

    Мәтін

    Сурет

    Мәтін









3.

  1. Топпен жұмыс істеу арқылы оқушыларда ынтымақтастық, ұйымшылдық  қасиеттері дамиды. Венн диаграммасын толтырады артықшылықтарын кемшіліктерін және ұқсастықтарын жазады.

  2. Дәптерді пайдаланып жоғарыда айтылған тәгтер мен атрибуттар арқылы WEB-бетті құру.

  3. <Вody bgcolor="#9900CC" text="#CCCCCC">



1.jpg

Ақ орда


2.jpg"

Бәйтерек


3.jpg"

Мешіт



V. Жинақтау

МЕНІҢ ӘСЕМ ҚАЛАМ АСТАНА”

ВЕБ БЕТ ЖАСАУ

Компьютермен жұмыс. Әр оқушы жеке тапсырманы орындайды.

VI.Бағалау

- Мен не білемін?
- Мен жаңаша нені білдім?
- Мен осы біліммен не істей аламын?


Сұрақтар бойынша әр оқушы эссе жазады өзін-өзі бағалайды, сабаққа қатысты пікірлерін ұсыныстарын жазады.

Үй тапсырмасы

Web-бетте графиканы орналастыру, түстер тақырыбын оқу және «Менің парақшам» тақырыбында» сайт жасау.

Дәптерге жазады, оқу және мазмұнын айту. Тәгтер мен атрибуттарды жаттау, өзі жайлы сайт жасау.





Бағалау парағы

Оқушы аты-жөні__________________________________________



Тапсырма түрі

Жалпы балл

(30 балл)

өзіндік бағалау

өзара бағалау

Оқытушы бағасы

1

Білу, тану

3 балл




2

Түсіну

4 балл




3

Қолдану

6 балл




4

Талдау

7 балл




5

Жинақтау

8 балл




6

Бағалау

2 балл






3-9 - «3»

10-24 – «4»

25-30 - «5»



Оналтылық код (RGB) түс атауларын басқалардан бұрын анықтай отырып, бетті көркемдей аламыз.

Color's name

R

G

B

Color

alicemblue

F0

F8

FF

 

antiquewhite

FA

EB

D7

 

aqua

00

FF

FF

 

aquamarine

7F

FF

D4

 

azure

F0

FF

FF

 

beige

F5

F5

DC

 

bisque

FF

E4

C4

 

black

00

00

00

 

blanchedalmond

FF

EB

CD

 

blue

00

00

FF

 

blueviolet

8A

2B

E2

 

brown

A5

2A

2A

 

burlywood

DE

B8

87

 

cadetblue

5F

9E

A0

 

chartreuse

7F

FF

00

 

chocolate

D2

69

1E

 

coral

FF

7F

50

 

cornflowerblue

64

95

ED

 

cornsilk

FF

F8

DC

 

crimson

DC

14

3C

 

cyan

00

FF

FF

 

darkblue

00

00

8B

 

darkcyan

00

8B

8B

 

darkgoldenrod

B8

86

0B

 

darkgray

A9

A9

A9

 

darkgreen

00

64

00

 

darkkhaki

BD

B7

6B

 

darkmagenta

8B

00

8b

 

darkolivegreen

55

6B

2F

 

darkorange

FF

8C

00

 

darkochid

99

32

CC

 

darkred

8B

00

00

 

darksalmon

E9

96

7A

 

darkseagreen

8F

BC

8F

 

darkslateblue

48

3D

8B

 

darkslategray

2F

4F

4F

 

darkturquoise

00

CE

D1

 

darkviolet

94

00

D3

 

deeppink

FF

14

93

 

deepskyblue

00

BF

FF

 

dimgray

69

69

69

 

dodgerblue

1E

90

FF

 

firebrick

B2

22

22

 

floralwhite

FF

FA

F0

 

forestgreen

22

8B

22

 

fushsia

FF

00

FF

 

gainsboro

DC

DC

DC

 

ghostwhite

F8

F8

FF

 

gold

FF

D7

00

 

goldenrod

DA

A5

20

 

gray

80

80

80

 

green

00

80

00

 

greenyellow

AD

FF

2F

 

honeydew

F0

FF

F0

 

hotpink

FF

69

B4

 

indiandred

CD

5C

5C

 

indigo

4B

00

82

 

ivory

FF

FF

F0

 

khaki

F0

E6

8C

 

lavender

E6

E6

FA

 

lavenderblush

FF

F0

F5

 

lawngreen

7C

FC

00

 

lemonchiffon

FF

FA

CD

 

ligtblue

AD

D8

E6

 

lightcoral

F0

80

80

 

lightcyan

E0

FF

FF

 

lightgoldenrodyellow

FA

FA

D2

 

lightgreen

90

EE

90

 

lightgrey

D3

D3

D3

 

lightpink

FF

B6

C1

 




R

G

B

Color

lightsalmon

FF

A0

7A

 

lightseagreen

20

B2

AA

 

lightscyblue

87

CE

FA

 

lightslategray

77

88

99

 

lightsteelblue

B0

C4

DE

 

lightyellow

FF

FF

E0

 

lime

00

FF

00

 

limegreen

32

CD

32

 

linen

FA

F0

E6

 

magenta

FF

00

FF

 

maroon

80

00

00

 

mediumaquamarine

66

CD

AA

 

mediumblue

00

00

CD

 

mediumorchid

BA

55

D3

 

mediumpurple

93

70

DB

 

mediumseagreen

3C

B3

71

 

mediumslateblue

7B

68

EE

 

mediumspringgreen

00

FA

9A

 

mediumturquoise

48

D1

CC

 

medium violetred

C7

15

85

 

midnightblue

19

19

70

 

mintcream

F5

FF

FA

 

mistyrose

FF

E4

E1

 

moccasin

FF

E4

B5

 

navajowhite

FF

DE

AD

 

navy

00

00

80

 

oldlace

FD

F5

E6

 

olive

80

80

00

 

olivedrab

6B

8E

23

 

orange

FF

A5

00

 

orengered

FF

45

00

 

orchid

DA

70

D6

 

palegoldenrod

EE

E8

AA

 

palegreen

98

FB

98

 

paleturquose

AF

EE

EE

 

palevioletred

DB

70

93

 

papayawhop

FF

EF

D5

 

peachpuff

FF

DA

B9

 

peru

CD

85

3F

 

pink

FF

C0

CB

 

plum

DD

A0

DD

 

powderblue

B0

E0

E6

 

purple

80

00

80

 

red

FF

00

00

 

rosybrown

BC

8F

8F

 

royalblue

41

69

E1

 

saddlebrown

8B

45

13

 

salmon

FA

80

72

 

sandybrown

F4

A4

60

 

seagreen

2E

8B

57

 

seashell

FF

F5

EE

 

sienna

A0

52

2D

 

silver

C0

C0

C0

 

skyblue

87

CE

EB

 

slateblue

6A

5A

CD

 

slategray

70

80

80

 

snow

FF

FA

FA

 

springgreen

00

FF

7F

 

steelblue

46

82

B4

 

tan

D2

B4

8C

 

teal

00

80

80

 

thistle

D8

BF

D8

 

tomato

FF

63

47

 

turquose

40

E0

D0

 

violet

EE

82

EE

 

wheat

F5

DE

B3

 

white

FF

FF

FF

 

whitesmoke

F5

F5

F5

 

yellow

FF

FF

00

 

yellowgreen

9A

CD

32

 




Автор
Дата добавления 06.03.2016
Раздел Информатика
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров337
Номер материала ДВ-506361
Получить свидетельство о публикации

"Инфоурок" приглашает всех педагогов и детей к участию в самой массовой интернет-олимпиаде «Весна 2017» с рекордно низкой оплатой за одного ученика - всего 45 рублей

В олимпиадах "Инфоурок" лучшие условия для учителей и учеников:

1. невероятно низкий размер орг.взноса — всего 58 рублей, из которых 13 рублей остаётся учителю на компенсацию расходов;
2. подходящие по сложности для большинства учеников задания;
3. призовой фонд 1.000.000 рублей для самых активных учителей;
4. официальные наградные документы для учителей бесплатно(от организатора - ООО "Инфоурок" - имеющего образовательную лицензию и свидетельство СМИ) - при участии от 10 учеников
5. бесплатный доступ ко всем видеоурокам проекта "Инфоурок";
6. легко подать заявку, не нужно отправлять ответы в бумажном виде;
7. родителям всех учеников - благодарственные письма от «Инфоурок».
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://infourok.ru/konkurs


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ


Идёт приём заявок на международный конкурс по математике "Весенний марафон" для учеников 1-11 классов и дошкольников

Уникальность конкурса в преимуществах для учителей и учеников:

1. Задания подходят для учеников с любым уровнем знаний;
2. Бесплатные наградные документы для учителей;
3. Невероятно низкий орг.взнос - всего 38 рублей;
4. Публикация рейтинга классов по итогам конкурса;
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://urokimatematiki.ru
