Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Краткосрочный план по казахскому языку на тему "Менің сүйікті тағамым- палау .Септіктер."
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

Краткосрочный план по казахскому языку на тему "Менің сүйікті тағамым- палау .Септіктер."

библиотека
материалов




hello_html_2935107d.pnghello_html_629d3263.png


Дайындаған: қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі

Кобзаренко Т.А.








18 орта мектеп 2015 жыл


Сабақтың тақырыбы: «Менің сүйікті тағамым- палау» .Септіктер.

Сынып: » 4 «В» сынып

Күні: 25.11.2015 жыл

Мақсат: Жеке, топпен жұмыс жасай отыра, диалогтік әңгімеге қатыса отыра бір-бірінің жұмысын бағалай білуге үйрену; Өзінің сүйікті тағамы туралы мәлімет беруге, септіктерді қолдануға үйрену.

Күтілетін нәтиже:

Оқытудың нәтижесі(табыс критерийлері):

1)Төмен деңгейлі оқушы үшін: Өзінің сүйікті тағамының құрамын айтады, неге сүйікті екенін дәлелдейді, септік жалғауларын қолданады

2)Орта деңгейлі оқушы үшін: Өзінің сүйікті тағамының құрамын атайды, жасалу ретін белгілейді, өз ойын дәлелдейді, диалогке түседі, септік жалғауларын қолданады.

3)Жоғары деңгейлі оқушы үшін: септік жалғауларын қолданады, сүйікті тағамы туралы жоспар бойынша айтады, дәлелдейді, ақпаратты жүйелейді

Түйінді идеялар:

1) Өзінің сүйікті тағамы туралы өз ойларын жеткізу

2) Өз идеяларын ұсыну ( топтық жұмыс барысында)

3) сабақ бойынша рефлексия жаза білу


уақыт

Сабақ кезеңдері

Педагог қызметі

Оқушы қызметі

Ұйымдастыру формасы

Бағалау түрі

2мин

І Ұйымдастыру кезеңі

А) амандасу

В) жылы атмосфера орнату

- Сәлеметсіңдерме

-Көңіл-күйлерің қандай?

-Қазір біз шаттық шеңберіне тұрып, бүгінгі сабаққа бір-бірімізге жылы тілек айтайық

( шаттық шеңберін ұйымдастырады, өзі тілек айтуды бастайды)

Тілек айтады

Ойын түрінде

Мүғалім бағасы


ІІ Үй тапсырмасын тексеру

1) сүйікті тағамы туралы суреттер жинап алады

2) септіктерді қайталайды ( сұрақтар арқылы)- қазақ тілінде неше септік бар?

- Неше септік үндестік заңына бағынады?

-Қандай септік бағынбайды? Неге?

3) компьютер арқылы тест жұмысын өткізеді

Суреттер тапсырады, сұрақтарға жауап береді, тест жұмысын орындайды

Сыныппен, жеке

Мұғалім бағасы, компьютер бағасы

3мин

ІІІ. Жаңа сабақ

А) топтық жұмысты ұйымдастыру






В) топ ережесін еске түсіру

- Бүгін біз топта жұмыс жүргіземіз. Ол үшін үш топқа бөлінеміз

- Сонымен біз топқа бөліндік.

-Ал топта жұмыс жасау үшін не керек? Өткен сабақта қандай ережелерді атадық?

-Ережелер не үшін керек?

(ережелерді еске түсіріп талқылайды)

Суреттерді таңдайды, топқа бөлінеді



Ережелерді еске түсіреді, сұрақтарға жауап береді

Сыныппен

-


С) үйде жасалған суреттерге талдау жасау

Сұрақтар:

  • Бұл қандай тағам түрлері?

  • Ол неге саған ұнайды?




5мин

Д) Жаңа сөздікпен жұмыс

- Бүгінгі сабақта келесі жаңа сөздермен жұмыс істейміз: тазалау, жуу, кесу, араластыру, қуыру, пісіру, күріш, қасық, (жеке парақта тарату)


жаңа сөздерді оқиды


Жеке

-

5мин+ 2мин 31мин

Блум таксономиясы бойынша тапсырмалар беру

І топ тапсырмалары: Салат

Білім деңгейі

1-тапсырма: Сүйікті тағамның құрамын анықтаңдар

Түсіну деңгейі

2-тапсырма: Сөздерді септе пияз, көкөніс

Қолдану деңгейі

3-тапсырма: Салаттың жасалу ретін дұрыс жазыңдар: Барлығын араластыру керек, көкөністерді, жұмыртқа мен шұжықты сатып алу керек, көкөністерді жуу керек, барлығын кесу керек, картоп пен жұмыртқаны пісіру керек. ( жеке парақтарда терілген)

Мәтінді оқиды, «фаст-фуд» сөзінің мағынасын табады, тағамдарды атайды

топпен

Бағалаушыны таңдау, бағалауды ұйымдастыру( ұпай беру)


ІІ топ тапсырмалары: палау

Білім деңгейі

1-тапсырма: Палаудың құрамын анықтаңдар

Түсіну деңгейі

2-тапсырма: Берілген сөз тіркестерді аударыңдар септігін анықтаңдар: Морковь чистят, жарят на масле, мешают ложкой, покупают мое любимое блюдо, на базаре покупают

Қолдану деңгейі

3-тапсырма: Палаудың дайындығы туралы сұхбат құрастырыңдар

Сұрақтарға жауап береді, шығармашылық танытады

топпен



ІІІ топ тапсырмалары: Борщ

Талдау мен синтез деңгейі

1-тапсырма: Жоспар бойынша коллаж және әңгіме құрастырыңдар

Жоспар:

1) Борщ деген не?

2) Қандай ұлттың ұлттық тағамы?

3) Құрамы қандай?

4) Қалай жасалады? Ретін жазыңдар

5) не себепті жақсы көресің?

( ғаламтор көмегіне жүгіну)

2- Тапсырма келесі сұраққа өз ойынды жаз, дәлелде

«Саған борщ ұнай ма?Неге?»

жағымды, жағымсыз жақтарын ажыратады, өз ойларын жазады

Топпен, жеке



Сергіту сәті

«Көңілді күн»

Орнынан тұрып жаттығу жасайды.




Топтық жұмысты бағалау

Топтық жұмысты бағалау ережелерімен таныстыру (кесте бойынша)

кезекпен.: 1-топ сұрақ қояды, 2- топ жауап береді,3- топ бағалайды.



Бағалау парақшасы арқылы бағалайды.

3мин

V. Қорытынды жасау

Сұрақтарға жауап беру:

Сұрақтарға жауап беру:

  • Сүйікті тағам қандай болу керек?

  • Сүйікті тағам неден тұрады?

  • Сүйікті тағамды кім дайындайды?

  • Қалай тамақтану керек?

  • Нені жеу денсаулыққа пайдалы?

  • Ас атасы не?

  • Қазақ халқы қандай өнімдерді жоғары бағалайды?

Ойланады, сұрақтарға жауап береді

жеке


1мин

VІІ. Үй жұмысы

«Дұрыс тамақтану - денсаулықтың кепілі »тақырыбы бойынша мини эссе жазу

Үй жұмысын жазып алады

жеке






Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 27 сентября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru
