Сынып
|
6 «А»
|
Өткізілген күні
|
7.10.2015
|
Сабақтың тақырыбы
|
Достарым. Септіктер
|
Сабақтың мақсаты
|
Тақырыпқа
байланысты жаңа сөздер меңгерту. Септік жалғаулары туралы білімдерін еске
түсіре отырып, тақырыпты толық меңгерулері үшін және тақырып бойынша
тапсырмаларды түсініп орындауларына, ойын жеткізуге, жұппен, топпен жұмыс
жасауға ықпал ету
|
Күтілетін нәтиже
|
-Танымдық, дамытушылық, қызығушылық қабілеттері артады;
-Сыныпта ынтымақтастық атмосферасы қалыптасады;
-Ойын нақты жеткізе алады;
-Өзін-өзі реттейді;
-Көшбасшы бола алады;
-Өзін-өзі бағалайды.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Миға шабуыл, топпен
жұмыс, жұппен жұмыс, синквейн құрастыру
|
Жұмыстың белсенді түрлері
|
Топтық, жұптық жұмыс. Өзара бағалау, өзін-өзі реттеу. Ынтымақтастық, бірін-бірі
оқыту.
Блум таксономиясы бойынша тапсырмалар орындау
|
Бағалау
|
1.
Бағалау парағын толтыру,
өзін-өзі бағалау
|
№
|
Сабақ кезеңдері
Уақыт
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
1
|
Білу
|
Өтілген тақырыптар
бойынша топтарға сұрақтар қою
|
Өткен білімдерін
еске түсіреді, сұрақтарға жауап береді
|
Сөзбен мадақтау
|
|
2
|
Түсіну
|
Септік
жалғауларының үндестік заңына бағынып жалғанатындығын түсіндіреді
|
Сөздерді септейді
1-топ: Достар
2-топ: Достарым
|
Бағалау парағын
толтыру.
|
Интерактивті тақта
Кесте
|
3
|
Қолдану
|
2 топқа 2 түрлі
мәтін береді.
1) Мәтінді түсініп
оқы.
2) Мәтінге ат қой.
3) Мәтін бойынша
диалог құр.
|
Оқушылар мәтінмен
жұмыс жасайды. Топпен жұмыс
|
Бағалау парағын
толтыру
|
Интерактивті тақта,
ватман, маркер
|
4
|
Талдау
|
Әр топ өзіне
берілген мәтіннен септік жалғаулы сөздерді теріп жазып, қай септікте
тұрғанын анықтайды.
|
Тапсырманы топпен
орындайды
|
Бағалау парағын
толтырады
|
Интерактивті тақта
|
5
|
Жинақтау
|
Бес жолды өлең жазуды
тапсырады
|
«Достарым»
сөзімен бес жолды өлең жазады.
|
Бағалау парағын
толтырады
|
парақшалар
|
6
|
Бағалау
|
Достардың көп
болғаны дұрыс па?
.
|
Өз ойларын параққа
жазады
|
Бағалау парағын
толтырады
|
парақшалар
|
7
|
Рефлексия
|
Үйге тапсырма
беремін.
Топтардың жұмысын
бағалауды сұраймын.
Оқушыларға әртүрлі
түстегі қағаздар беремін.Оқушылардан осы түсті қағаздарға сабақтан алған
әсерлерін жазуын сұраймын.
|
Үй тапсырмасын
жазып алады. Өздерін бағалайды.
Бүгінгі сабақ
туралы пікірлерін білдіреді.
|
Критерийлер бойынша
өзін-өзі бағалау. Мұғалімнің жиынтық бағалауы.
|
Әр түрлі қағаздар,
стикерлер,
маркер,
смайликтер
|