Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Начальные классы / Другие методич. материалы / Краткосрочное планирование урока на тему "ҚОРҚЫТ"
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Краткосрочное планирование урока на тему "ҚОРҚЫТ"

библиотека
материалов

Сабақ:№2

Мектеп: "М.Ломоносов атындағы орта мектеп" КММ

Күні: 08.10.2015

Мұғалімнің аты: Абраимова Н.С.

Сынып:4 "А"

Қатысушылар саны 20

Қатыспаған оқушылар саны:

Тақырыбы

ҚОРҚЫТ


Осы сабақ арқылы

жүзеге асатын оқу

мақсаттары

Оқушылар сабақтың соңына қарай не үйренгенін қалайсыз?

Шығарманың мазмұны түсіндіру


Сабақ мақсаттары

(Жетістік критерийі):

Барлық оқушылар орындай алады(Оқушылар сабақ соңына қарай не үйренгенін қалайсыз?):

Аңыздың мазмұнын біледі.

Оқушылардың көбі орындай алады:Аңыз бен ертегіні ажырата алады, түсінеді.

Кейбір оқушылар орындай алады:(А деңгей)Қорқытқа мінездеме бере алады..

Тілдік мақсат

(Нақты нені білуі керек?Терминдер):

Оқушылар орындай алады:Аңыздың ерекшелігін ажыратады

Пәнге арналған сөздік және терминология:аңыз ,Сарыарқа төсі, қазулы көр, тәтті әуез, қобыз

Оқылым/жазылым:

Жазуға ұсыныс: Аңызда кездесетін жер атауларын жазады

Алдыңғы оқу

Халық ауыз әдебиеті , қиял ғажайып оқиғалар


Сабақ барысы

Уақыты

Әдіс-тәсілдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау ҚБ,ЖБ

Сабақ кезеңдері


3 мин


«Табиғатта"

Топқа бөлу Сабақтың ұранын






Суреттер арқылы4 топқа бөледі

Сұрақтар қою арқылы топ ретін, топ басшысын анықтайды.

-Халық арасында ауызша шығарылып, ұрпақтан -ұрпаққа жеткен шығармалар қалай аталады? /халық ауыз әдебиеті/

- Халыққа танымал тұлғалардың тапқыр сөздері қалай аталады? /шешендік сөздер/

-Екі ақынның арасындағы сөз жарысын қалай аталады? /айтыс/

- Жырды кімдер айтады? /жыршы/ Сабақтың ұранын айтқызады

Топпен жинақталып отыру. Топ ретін, топбасшысын анықтауға белсене қатысу.

Сұраққа дұрыс жауап берген оқушы формативті бағалана

Сабақтың ұранын айтады

Мұғалімнің мадақтауы

Үй жұмысын тексеру белсенді әрекетке жұмылдырылады;

- ойлау жұмысына ынталандырылады

6 мин

"Автор орындығы"

Топ ішінде өздері жазған ертегілерін оқудыұйымдастырады

Үздік ертегіні таңдап, сынып алдына оқуға шығарады

"Бас бармақ"

1-кезең: Қызығушылықты ояту:

- ұйымдастыру

2 мин

Бейнежазба көрсету"Қорқыт"

Видеоны түсінуге арналған бағытталған сұрақтар қою.

Өз ойларын айтады.


2-кезең: Мағынаны ажырату:

- оқушылар өз тәжірибелері арқылы жаңа білім туралы өзіндік түсінік пен пікір қалыптастырады;

1 мин

"Микрофон ұсыну "

Алдын ала берілген тапсырма бойынша сұрайды

Презентациясымен таныстырады

"Бас бармақ"

12мин

"Жигсо"

Мәтінді әр топқа бөлімдер арқылы оқытады

Берілген материалдар бойынша ақпаратты өз бетімен оқып, талдап, сызба түрінде жазады

"Бағдаршам"


1 мин

Сергіту сәті

Мұғалім сергіту сәтін ұйымдастырады

Жаттығу жасайды

Мұғалімнің мадақтауы

- жаңа білім жайлы өзіндік түсінік қалыптастырады;

10 мин


Топтық жұмыс ұйымдастырады

1-топ "Венн диаграммасы" "Аңыз бен ертегі"

2-топ Аңызда берілген жер,су атауларын картадан көрсет

3-топ Аңызға жоспар құр

4-топ Қорқыт атаның жырын тыңдағанда аң,құс,жел нендей күй кешеді

Тапсырманы орындайды

"Бағдаршам"

3-кезең: Ой- толғаныс:

  • анализ, өз ойлары мен түсініктерін өздері игерген мәліметтері арқылы жеткізеді;

  • синтез, бір-бірімен ой бөліседі.

  • сабақ қорытындысы

4мин


Тест тапсырмасын береді


Тест орындайды

Критериалды бағалау

Бағалау

1мин


Мұғалім ЖБ қояды



Келесі оқуға арналған тапсырмалар (үй тапсырмасы)

2 мин

Оқу, сөзжұмбақ құрау, қосымша материалдар қарау




Рефлексия

3 мин

37-38 б оқу, қосымша мағлұматтар




Иә / жоқ тесті: 1- нұсқа

Сұрағы

Иә/ жоқ жауабы

1

Қорқыт ата домбырашы болған


2

Аңыз тарихта болған адам басына құрылатын шығарма


3

Қорқыт ата түс көріп шошынды


4

Қорқыт ата өлімнен қорыққанынан үйінде тығылып жатты


5

Сырдария Қорқыт атаның құтқарушысы болды






Иә / жоқ тесті: 2- нұсқа

Сұрағы

Иә/ жоқ жауабы

1

Қорқыт ата қобызшы болған

Иә

2

Аңыз тарихта болған адам басына құрылмайтын шығарма

Жоқ

3

Қорқыт ата қорқынышты түс көрсе де шошыған жоқ

Жоқ

4

Қорқыт ата қайда барса да өзіне арналып қазылған көр шыға береді

Иә

5

Мұңды сарын тек "Қорқыт" деп естілетін болған

Иә

Ажал неге Қорқыт ата қалғып кеткен кезде келді деп ойлайсың? .................................................................................

...............................................................................................................................................................................................



Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 13.11.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров172
Номер материала ДВ-152857
Получить свидетельство о публикации