Инфоурок / Математика / Конспекты / "Күрделі функцияның туындысы" план-конспект
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

"Күрделі функцияның туындысы" план-конспект

библиотека
материалов

«Совхоз орта мектебі» ММ








АШЫҚ САБАҚ


Тақырыбы:«Күрделі функцияның

туындысы»




10 сынып








Өткізген: ҚР оқу ісінің үздігі

Жумбина Роза








Октябрь ауылы



Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға күрделі функцияларды құрастыруға

және олардың туындысын табуды үйрету.

Дамытушылық:Логикасын арттыру. Шапшаң, жылдам

есептеуге, өз бетінше жұмыс істеуге дағдыландыру.

Тәрбиелік:Еңбекқорлыққа, адамгершілікке тәрбиелеу. Білім алуға

ынтасын арттыру


Сабақтың түрі:жаңа сабаты меңгерту


Сабақтың көрнекілігі:интерактивті тақта, активоте

Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру:а) амандасу

ә) түгендеу

б) сабаққа әзірлігін тексеру:

Оқушылар сабаққа қойылатын талаптарды атап шығады:

*формуланықолдана алу;

*сауатты сөйлей алу;

*саралау, жүйелеу;

*логикалық ойлай алу;

*әңгімелей алу;

*үндемеу

2. Үй тапсырмасын тексеру

№128, 129

3. Миға шабуыл:

1)Сұрақ –жауап:

1. х-тің туындысы неге тең?

2.С тұрақты санның туындысы неге тең?

3. Аргумент өсімшесі неге тең?

4. Функция өсімшесі неге тең?

5. Туындының физикалық мағынасы

6. Туындының геометриялық мағынасы

hello_html_1f8aa40c.gifhello_html_m710f07b1.gifhello_html_623bef06.gif2) Функциялардың туындысын анықта

hello_html_62c76f16.gifhello_html_102d5f24.gifhello_html_m662de508.gifhello_html_1daaae47.gifhello_html_m6fa965.gif

;

4. «Қайталау білім анасы» Өткен тақырыпты қорытындылау.

Тақтада оқушылар тапсырмаларын қорғайды.

5. «Білім теңіз, түбі де, шегі де жоқ» Жаңа сабақты түсіндіру:

hello_html_m73f18ddc.gifтүрінде берілген функция күрделі функция деп аталады.

Күрделі функцияның туындысы төмендегі формуламен анықталады:

hello_html_5a0be5c5.gif

Мысалдар. (Мысалдарды тақтаға оқушылар шығарып, қорғайды)

1) hello_html_1464a2ba.gif функциясының туындысын тап.

hello_html_m449fdcd4.gifhello_html_m5ecf8238.gif

2) hello_html_m1fe9515c.gif функциясының туындысын тап.

hello_html_m10b73578.gifhello_html_7dae3df1.gif

3) hello_html_m72071cb6.gif функциясының туындысын тап.

hello_html_404aa341.gifhello_html_m4670386d.gif

4) hello_html_m6b6899e0.gif функциясының туындысын тап.

hello_html_m1f27aa0e.gifhello_html_m294c78fe.gif

6. Тақырыпты бекіту. Оқулықпен жұмыс:

175, №176, №178, №182

7. Сергіту минуты. «Жетіспейтінін сәйкестендір»

8. «Білімді мыңды жығады» ҰБТ-де кездесетін есептерден:

Тест

1. y=x-2 түзуі y=f(x) функциясының графигін x=-1 абсциссасында жанайды. f(-1)-?

А)-3 B)2 C)3 D)-2

2. f(x)=13x2-7x+5.

f'(0)+f'(-1)-?

А)-40 B)30 C)25 D)-10

3. y=(x4-1)(x4+1).

f'(x)-?

А) 7x8 B )12x 9 C)8x7 D)5x5

4. s(t)=2t3+t2-4

t=2. Жылдамдығын анықта?

А)20 B)28 C)64 D)16

5. y=(2x+1)4

y' - ?

А)8(2x+1)5 B) 2(2x+1)3 C) 8(2x+1)3 D) 4(2x+1)3


Тест жұмысының жауабы: 1. А. 2. А. 3.С. 4. В. 5. С.


9. Сабақты қорытындылау:

1) «Білгенге маржан: тарихқа шолу»

2) Рефлексия:

Естеріңде ме! Сабақтың басында біз қандай мақсат қойдық?

  • Мақсатқа жеттік пе?

  • Не істей алдық?

  • Не істей алмадық?

  • Сабақ сендерге ұнады ма?

10. Үйге тапсырма беру. Бағалау

176 б), в), №178,182 қалғандары, формулаларды жаттау

