Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / "Көрікпел Аян " тақырыбында әдебиеттік оқу пәнінен ашық сабақ жоспары
Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение на курсах повышения квалификации прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40%. По окончании курсов Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Открыт приём заявок на новые курсы повышения квалификации:

- «Профилактическая работа в ОО по выявлению троллинга, моббинга и буллинга среди подростков» (108 часов)

- «Психодиагностика в образовательных организациях с учетом реализации ФГОС» (72 часа)

- «Укрепление здоровья детей дошкольного возраста как ценностный приоритет воспитательно-образовательной работы ДОО» (108 часов)

- «Профориентация школьников: психология и выбор профессии» (108 часов)

- «Видеотехнологии и мультипликация в начальной школе» (72 часа)

- «Патриотическое воспитание дошкольников в системе работы педагога дошкольной образовательной организации» (108 часов)

- «Психолого-педагогическое сопровождение детей с синдромом дефицита внимания и гиперактивности (СДВГ)» (72 часа)

- «Использование активных методов обучения в ВУЗе в условиях реализации ФГОС» (108 часов)

- «Специфика преподавания русского языка как иностранного» (108 часов)

- «Экологическое образование детей дошкольного возраста: развитие кругозора и опытно-исследовательская деятельность в рамках реализации ФГОС ДО» (108 часов)

- «Простые машины и механизмы: организация работы ДОУ с помощью образовательных конструкторов» (36 часов)

- «Федеральный государственный стандарт ООО и СОО по истории: требования к современному уроку» (72 часа)

- «Организация маркетинга в туризме» (72 часа)

Также представляем Вашему вниманию новый курс переподготовки «Организация тренерской деятельности по физической культуре и спорту» (300/600 часов, присваиваемая квалификация: Тренер-преподаватель).

Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

"Көрікпел Аян " тақырыбында әдебиеттік оқу пәнінен ашық сабақ жоспары

библиотека
материалов
hello_html_m6d0d95d7.gifhello_html_3d1d077a.gif

hello_html_5a5e5089.jpg










Әдебиеттік оқу

А. Тайманов атындағы №34 мектеп-гимназиясының

бастауыш сынып мұғалімі Исанова Жазира Ерсайновна


Сабақтың тақырыбы: «Көріпкел» Аян . Әсия Орынбаева

Мақсаты: Мәтінді түсініп оқи отырып, негізгі ойды ұғынуға жағдай жасау.

Оқушылдардың сөздік қорын молайта отырып, шығармашылық, танымдық

қабілеттерін

арттыруға жұмыстану.

Күтілетін нәтиже:

а) мәтінді түсініп оқи алды.

ә)мәтіндегі негізгі ойды ұғынды.

б) өз пікірлерін дәлелдей алды.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Пән аралық байланыс: дүниетану, музыка.

Әдіс- тәсілдер: жеке жұмыс, жұппен жұмыс, ыстық орындық, постер қорғау,

семантикалық кесте,

мақалдар т.б.

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру бөлімі

ІІ Психологиялық дайындық

1.Шаттық шеңбері

Біздің көңіл күйіміз қандай?

Тамаша

Сабаққа дайындықтарыңыз ше?
Керемет

Ынтаңыз ше?

жақсы
Ендеше сабақ бастайық?!

Адам бойындағы жақсы қасиеттерді айту.
2.Топқа бөліну.
Мақсаты: серіктестік қарым – қатынас жасауға ыңғайлы орта құру.
Оқушылар мақалдың жа арқылы жлғасын табу арқылы топқа бөлінеді. 

1. Үлкенге құрмет, (кішіге ізет)

2. Әдепті бала- арлы бала, әдепсіз бала- сорлы бала.

3. Тазалық – саулық негізі
Саулық – байлық негізі.

4. Ана сүтін ақтамағанды, ешкім мақтамайды

3. Ереже құру. Оқушылар плакатқа топтық ережені құрады да,тақтаға шығып қорғайды.

1. Бір – бірін тыңдау.
2. Уақыт үнемдеу.
3. Белсенділік таныту.
4. Достық қарым – қатынас.

ІІІ Үй тапсырмасын сұрау.

1. «Аппақ бала» әңгіменің мазмұнын әңгімелеу.

Ыстық орындық

(әр топтан оқушылар әңгімені кезектесіп айтып шығады содан соң топқа бөлінген мақалдың байланысы барма соны айтады)

Сұрақ-жауап ( «Аппақ бала» мәтіні бойынша)

1.Әңгіменің авторы кім?

2Негізгі кейіпкерлерді ата?

3.Нағыз жігіт осындай бола ма екен?- кімнің сөзі?

4.Анасы Асанды қалай атады?

5.Асанда «Аппақ бала» деп атаған кімдер?

6.Асанның жуыну туралы түсінігіне не кінәлі?

7.Жазушы Асанның анасын қандай сөздермен өзгертіп атады?

8.Мақалдың басын тап

........... шымыр боларсың.

9.Мақалды аяқта: Тазалық ... .... .

ІҮ Жаңа сабақ

-Көріпкел дегенді қалай түсінеміз?

hello_html_159e2aac.gif

Оқулық бойынша жұмыс

-Бүгінгі сабақта Әсия Орынбаеваның «Көріпкел Аян » мәтінімен танысамыз


Жеке жұмыс

1. Мәтінді бөлікке бөліп оқу

2. Мәтінді өз беттерімен түсініп оқу

Жұппен жұмыс

Мәтін мазмұны бойынша жұппен жұмыстанады.

Мәтін бойынша сұрақ дайындау

3.Мәтінді әңгімелеу


Сергіту жаттығуы Жақсы қасиеттерді айтқан кезде қол шапалақтайды, жаман қасиеттерді айтқанда аяғымызды тырсылдатамыз.

Ү Бекіту

Топпен жұмыс

Мәтіндегі оқиғаны сызбадағы үлгі бойынша талда

( оқушылар топпен жұмыстанады)

Мәтін кейіпкерлері

Не істеді?

Сіздердің пікіріңіз

Анасы

Аян


Әсет




Ітоп. Аянға хат жазады.

ІІ топ. Аян қандай бала?

Жалқау

алдайтын

адам- Аян- оқушы

қиялшыл тапқыр

«көріпкел»


IІІ топ Мәтін бойынша мақал құрастыр

Өтірік өрге—баспайды.

IV топ Әңгімені қалай аяқтар едің? Сондықтан Аян сөзсіз өзінің «көріпкелдігін» Әсет інісіне түсіндіреді және кешірім сұрайды деп ойлаймыз.


Семантикалық картамен жұмыс.

Ой тұжырым

келісемін

келіспеймін

Білмеймін

1.

Аянның жасаған іс-әрекеті дұрыс.




2.

Әсет – ақылды , кішкентай бала.




3.

Аян анасының айтқанын тыңдады.




4.

Өмірде Аян сияқты бала кездеседі.




«Мақал-мәтелдерді жалғастыру.»

1.Өтірік өрге—(баспайды)
2.Айла алтау, ақыл (жетеу)
3. Еңбектің наны тәтті,

(Жалқаудың жаны тәтті)

4.Ойнап сөйлесең де,ойлап сөйле.

5.Қолыңмен істегенді,

Мойныңмен көтер.

VI Қортындылау,бағалау.

-Бүгінгі сабағымызда адамның қандай қасиеттері туралы сөз болды?

-Қай кейіпкер саған ұнады?

-Осы мәтіннен өзіңе қандай ой түйдің?

-Мәтіндегі негізгі ой қандай?

-Өзің мәтінге байланысты қандай мақал айтар едің?

hello_html_52d2ba06.gif

Рефлексия
Бүгінгі сабақ ұнады ма?
Сабақ соңында қандай әсер алдың?

Кері байланыс

«Баспалдақ» әдісі арқылы кері байланыс жасау

C:\Users\жазира\Desktop\Новая папка\20160210_154315.jpg

ҮІІ Үйге тапсырма « Көріпкел Аян» мәтінін оқып, түсінігін айту.

«Көріпкел болсам ...» деген тақырыпта қандай қызықты жайттарды алдын ала білгің келетінін тізбелеп жаз.



Орал қаласы
































Семантикалық картамен жұмыс.

Ой тұжырым

келісемін

келіспеймін

Білмеймін

1.

Аянның жасаған іс-әрекеті дұрыс.




2.

Әсет – ақылды , кішкентай бала.




3.

Аян анасының айтқанын тыңдады.




4.

Өмірде Аян сияқты бала кездеседі.






Семантикалық картамен жұмыс.

Ой тұжырым

келісемін

келіспеймін

Білмеймін

1.

Аянның жасаған іс-әрекеті дұрыс.




2.

Әсет – ақылды , кішкентай бала.




3.

Аян анасының айтқанын тыңдады.




4.

Өмірде Аян сияқты бала кездеседі.






Семантикалық картамен жұмыс.

Ой тұжырым

келісемін

келіспеймін

Білмеймін

1.

Аянның жасаған іс-әрекеті дұрыс.




2.

Әсет – ақылды , кішкентай бала.




3.

Аян анасының айтқанын тыңдады.




4.

Өмірде Аян сияқты бала кездеседі.






Семантикалық картамен жұмыс.

Ой тұжырым

келісемін

келіспеймін

Білмеймін

1.

Аянның жасаған іс-әрекеті дұрыс.




2.

Әсет – ақылды , кішкентай бала.




3.

Аян анасының айтқанын тыңдады.




4.

Өмірде Аян сияқты бала кездеседі.






Семантикалық картамен жұмыс.

Ой тұжырым

келісемін

келіспеймін

Білмеймін

1.

Аянның жасаған іс-әрекеті дұрыс.




2.

Әсет – ақылды , кішкентай бала.




3.

Аян анасының айтқанын тыңдады.




4.

Өмірде Аян сияқты бала кездеседі.
























Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 27 сентября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru
