112896
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 6.900 руб.;
- курсы повышения квалификации от 1.500 руб.
Престижные документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ 50%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО сейчас!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности № 5201 выдана ООО "Инфоурок")

ИнфоурокНачальные классыРабочие программыКіріктірілген сабақ жоспары. 3сынып. Дүниетану.

Кіріктірілген сабақ жоспары. 3сынып. Дүниетану.

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

hello_html_m249fa0c5.gifhello_html_m249fa0c5.gifhello_html_m249fa0c5.gifhello_html_m249fa0c5.gifhello_html_m249fa0c5.gifhello_html_m249fa0c5.gifhello_html_m249fa0c5.gifhello_html_m249fa0c5.gifhello_html_m249fa0c5.gifhello_html_m249fa0c5.gifhello_html_m249fa0c5.gifhello_html_m249fa0c5.gifhello_html_m249fa0c5.gifhello_html_m249fa0c5.gifhello_html_m249fa0c5.gifhello_html_m249fa0c5.gifhello_html_m249fa0c5.gifhello_html_m249fa0c5.gifhello_html_m249fa0c5.gifhello_html_m249fa0c5.gifhello_html_m249fa0c5.gifhello_html_m249fa0c5.gifhello_html_m249fa0c5.gifhello_html_m249fa0c5.gifhello_html_m249fa0c5.gifhello_html_m249fa0c5.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifКіріктірілген сабақ жоспары. 3сынып.

Дүниетану.

Сабақтың тақырыбы: Құстар . «Қосқанат» оюы.

Сабақтың мақсаты:

1. Құстардың суреті бойынша әңгімелеуге, ой қозғау стратегиясын пайдалана отырып, оқушыларға сұрақ қоя арқылы жан-жақты ойлауға үйрету, қосқанат оюымен таныстыру

2. Оқушылардың танымдық белсенділігін арттыру, сөздік қорларын молайту, ойлау әрәкетін дамыту.

3.Баларды мейірімділікке, адамгершілікке тәрбиелей отырып,халық өнеріне деген қызығушылықтарын ояту..

Сабақтың көрнекілігі: Құстар суреттері,қатырма қағаз, түсті қағаз, қарындаш ,ою үлгісі, сөзжұмбақ.

Сабақтың әдісі: ой қозғау, ұжымдық жұмыс.

Пәнаралық байланыс: еңбек, ана тілі, дүниетану, ән-саз.

Сабақтың түрі: кіріктірілген сабақ.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру.

Оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын ояту

Сөзжұмбақты шешу.

Р

А

Т

С

Ұ

Қ







  1. Аққу.

  2. Бұлбұл.

  3. Сауысқан.

  4. Торғай.

  5. Қаз.

  6. Қарға

Қандай сөз шықты « ҚҰСТАР».

  1. Жаңа сабақ:

Олай болса бүгінгі сабағымызда құстар туралы әңгімелейміз.

Жер бетінде құстар өте көп, тек біздің елімізде ғана құстардың мыңдаған түрі кездеседі. Олар ауылда, қалада, тауда, далада, су қоймаларында-барлық өңірде тіршілік етеді. Құстар адамға пайда әкеледі. Құстар болмаса, зиянкес жәндіктердің кесірінен егін шықпай қалады, өсімдіктерге зиян келіп өспей қалады.

Балалар мына құстарға назар аударайық, осы құстар жайлы не білеміз, балалар өз ойларын айтады.

1). Қустардың суреттері бойынша оқушылардың білімдерін анықтау.

1.Тоқылдақ

2. Қыран.

3, Үкі, жапалақ.

4. Бұлбұл.

5. Бозторғай.

6. Көкек.

7. Дуадақ.

8. Қоқиқаз.

2). Оқулықпен жұмыс

Мәтінді оқу.

Сұрақтарға жауап беру.

Тапсырмаларды орындау.

Сергіту сәті


III.

Ой шақыру: (ұжымдық жұмыс)

Олай болса:




Қорегін өзі табады

Жабайы


ҚҰСТАР


Қанаты бар Үй құсы


Зиянды жәндіктерді Жұмыртқалайды

жейді

Адамның досы Ұшады

Тірі табиғат


IV. Сергіту сәті.

Жұмбақтар шешу.

  1. Барлық жемін бітеудей асайды.

Әйтсе де ұзақ жасайды. (құстар)


  1. Садақша мойынын иілтіп,

Көрген жанды сүйсінтіп,

Жүзгенде көлдін сәні өзі

Жердегі құстың еркесі. (аққу)


  1. Қайталап атымды,

Көктемде ән салам.

Кез келген ұяға,

Жұмыртқа саламын. (көкек)


  1. Бір құс бар, үлпілдеген жүні жұмсақ,

Тұяғы бейне болат алмас пышақ,

Тұмсығы имек, көрмейді күндіз көзі,

Шарықтап көкті кезіп, түнде ұшады. (үкі)

V .«Қосқанат »оюымен танысу.

«Қосқанат »оюын қағазға түсіру және кию әдісін көрсету.

  1. Қатырма қағаз-негізді дайындаймыз.

  2. «Қосқанат» оюының жартсын симметрия сақтау үшін қағазға түсіреміз .

  3. Оюды қайшымен қиып аламыз hello_html_m2d387404.jpg



VI. Оқушылардың өзіндік жұмысы.

А) Ширатпаларды есіп дайындаймыз, ширатпаларды құс белгіленген сызықтар бойынша жапсырып, өз қалауымызша құстардың толық бейнесін беретің әр түрлі өрнектермен толықтырамыз.


hello_html_m2feff15f.jpg

VII. Шығармашылық жұмыс.

Құстар жайлы өлең құрастыру, эссе жазу.


___________________________________ торғайды,

___________________________________болмайды.

___________________________________торғайлар,

___________________________________қорғайды.


Құстар – табиғаттың бір бөлігі. Олар адамның досы, табиғат емшісі. Оларды қорғайық.


VIII. Ән «Ақ көгерші».


IX. Бағалау. Балалар өз еңбектерін өздері бағалайды.


X. Қорытындылау.

  1. Өсімдіктерді, гүлдерді жұлуға болмайды.

  2. Құс ұясындағы балапанды ұстауға болмайды..

  3. Құстарға қамқорлық жаса, көктемде үлкендердің көмегімен ұя жаса.


XI. Көрме. (Балалар еңбегі көпшілікке көрсетіледі.)





