Ұзақ
мерзімді жоспардың тарауы:
6.1А бөлімі: Компьютерлік жүйелер
және желілер
|
Мектеп: Ғани
Мұратбаев
|
Мерзім:
|
Мұғалім
аты-жөні:
Кульбаева Д.Т.
|
Сынып: 6
|
Қатысушылар
саны:
|
қатыспағандар
саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Сымсыз желілер – (1-ші сабақ)
|
Бұл сабақта орындалатын оқу мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)
|
6.1.3.1 сымсыз байланыстың артықшылықтарын түсіндіру
|
Сабақ мақсаты
|
Барлық оқушылар:
- компьютерлік желілердің түрлерін біледі;
Оқушылардың көпшілігі:
- компьютерлік желілерді пайдалану мысалдарын
келтіре алады;
- желілерді сымды және сымсыз желілерге жіктейтін
болады;
Кейбір оқушылар:
- сымсыз желілердің түрлері туралы ақпаратты табады;
|
Жетістік критерийлері
|
Білу және түсіну: желілер
мен байланыс мысалдарын келтіру
Қолдану: желі құрылғыларының арналарын
көрсету
Талдау: сымсыз желінің артықшылықтарын
түсіндіру
|
Тілдік
мақсаттар
|
Оқушылар біледі:
* компьютердің негізгі құрылғыларының өзара
әрекеттесуін түсіндіру;
* есептеу техникасының даму болашағы туралы
әңгімелеу.
Пәнге тән лексика және
терминология:
эргономика; жады; процессор; енгізу құрылғысы;
шығару құрылғысы; Операциялық жүйе; Wi-Fi; Bluetooth; ИК‑порт.
Диалогтар мен хаттарға арналған пайдалы өрнектер:
• жұмыс кеңістігін келесідей ұйымдастыру керек...
* ақпаратты енгізу (шығару) құрылғыларына ... жатады
•
* Операциялық жүйе үшін қажет…
сымсыз байланыстың артықшылықтарына келесілерді
жатқызуға болады
|
Құндылықтарды
бойға
сіңіру
|
Бір-біріне сыпайы қарым-қатынасты сақтау арқылы
құрмет пен ынтымақтастық құндылықтарын дарыту.
|
Осыған дейінгі оқыту
|
Желі топологиясы. Желі құрылғылары. Интернет.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Адам қызметінің пәндік салалары.
Математика.
|
Жоспар
|
Уақыт
|
Жоспарланған
сабақ іс-әрекеті
|
Ресурстар
|
0-2 мин
3-4 мин
5-6 мин
7-10 мин
11-25 мин
26-35 мин
36-40 мин
|
Сәлемдесу. Қатысушыларды тексеру.
Проблемалық жағдай
Мұғалім оқушыларға талқылау үшін сұрақтар ұсынады:
1.Күнделікті өмірде қандай құрылғыларды
қолданамыз?(құрылғылар, компьютерлер және т.б.).
2.Құрылғылар өзара қалай әрекет етеді?(желілер, интернет
және т.б.).
Мұғалім оқушылармен Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
талқылайды. Тақтаға қолдау ретінде кілт сөздерді жазуға болады. Мысалы,"
не"," қайда"," қандай " және т.б.
Мұғалім компьютерлік желілер туралы ресурстан бейне
көрсетеді.
Мұғалім оқушыларды төрт топқа бөледі және оқушылар әр түрлі
ресурстар мен интернетті қолдана отырып, жергілікті, жаһандық, интернет
тақырыбына постерлер жасай бастайды.
Бағалау критерийлері сыныппен талқыланып, тақтаға жазылады.
Оқушылар кезекпен бір топ ішінде постерді таныстырады.
Рефлексия. Мен қандай заманауи
технологиялардың қолданылатынын, компьютерлік желілерді дамытудың қандай
перспективаларын білдім
|
Журнал
Тақта
Тақта
https://www.youtube.com/watch?v=LC4P97vBJw8
Постерлер, тақта.
Постерлер, тақта критерийлер.
Круг друзей
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау
– Сіз қалайша көбірек қолдау көрсетесіз? Сіз қабілеті жоғары білім алушыларға
қандай тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау – Сіз
білім алушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз?
|
Денсаулық пен
қауіпсіздік техникасын сақатау
|
Сабақтың басында "күшті - орташа"жұпқа
отырғызу болады. Неғұрлым қабілетті оқушылар
аз қабілетті қолдау көрсете алады. Топқа бөлуді мұғалім
жүзеге асыра алады. Әртүрлі деңгейлі қолдау және түсіндіру.
|
Сұрақтарға ауызша жауаптар.
Тапсырманы орындау кезінде сұрақтарды қолдану.
Серіктің бағалауды орындауын журналға тіркеу.
Оқушының нәтижелерін/жетістіктерін түсіну үшін шолу сұрақтарын
қолдану. Жеке траекторияны одан әрі жоспарлау үшін журналға тіркеу.
|
Сақтау жұмыс кезінде ҚТ ұстану
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ
мақсаттары/ оқу мақсаттары қолжетімді болды ма?
Бүкіл оқушылар
ОМ-ға жетті ме?
Жоқ болса, неге?
Сабақта саралау
дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың
уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?
|
Осы тарауды сабақ туралы ойлану үшін қолданыңыз. Сол
жақ бағанда тұрған сіздің сабағыңыз туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы баға
Сабақтың қай
екі аспектісі жақсы өтті (оқу мен оқыту тұрғысынан бірге ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты қалай
жақсартуға болар еді (оқу мен оқыту тұрғысынан бірге ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ
барысында мен сынып жайында немесе жеке оқушылардың
жетістіктері/қиыншылықтары туралы не білдім, келесі сабақтарда неге назар
аудару қажет?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|