Инфоурок / Математика / Рабочие программы / "Квадрат түбірдің қасиеттері тақырыбына есептер шығару" 8-сынып

"Квадрат түбірдің қасиеттері тақырыбына есептер шығару" 8-сынып

Напоминаем, что в соответствии с профстандартом педагога (утверждён Приказом Минтруда России), если у Вас нет соответствующего преподаваемому предмету образования, то Вам необходимо пройти профессиональную переподготовку по профилю педагогической деятельности. Сделать это Вы можете дистанционно на сайте проекта "Инфоурок" и получить диплом с присвоением квалификации уже через 2 месяца!

Только сейчас действует СКИДКА 50% для всех педагогов на все 111 курсов профессиональной переподготовки! Доступна рассрочка с первым взносом всего 10%, при этом цена курса не увеличивается из-за использования рассрочки!

ВЫБРАТЬ КУРС И ПОДАТЬ ЗАЯВКУ
библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: Квадрат түбірдің қасиеттері тақырыбына есептер шығару

Сабақ мақсаты:

  • білімділік:арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін есеп шығаруда қолдана білуге үйрету.

  • Дамытушылық: оқушылардың топпен жұмыс істеуін, ойлау қабілеттерін дамыту,іскерлік дағдысын қалыптастыру.;

  • тәрбиелік: алған біліміне жауапкершілікпен қарауға, өз мүмкіндігіне сенуге, өзін және жолдасын бағалай білуге үйрету.

Сабақта қолданылатын тех/я: деңгейлеп оқыту,СТО тех/ның элементтері

Көрнекілік: Слайд, үлестірме карточкалар,тест тапсырмалары, бағалау парағы,түрлі қағаздар.

Сабақ мазмұны:

  1. Өткен материалды қайталау.(миға шабуыл)

  2. Сабақтың іздендіру−зерттеу бөлімі(қызығушылығын ояту)

  3. Өткен тақырыпты жалпылау . Деңгейлік тапсырмалар.

  4. Білімді қолдану.(мағынаны ұғыну).Тест бойынша тексеру.

  5. Үйге тапсырма:

  6. Рефлексия.

  7. Қорытындылау. Бағалау.

Сабақ барысы:

  1. Сыныпты топқа бөлу. Өткен материалды қайталау

Мұғалімнің әс−әрекеті

Оқушының әс−әрекеті

Мұғалім:

  • сабақтың тақырыбымен таныстырып, сабақтың мақсатын анықтайды және оқушыларда қалыптасатын білім, білік жөнінде айтады;

  • оқушылардан арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін сұрау ?

  • "Ыстық орындық"

Оқушылардың жауабы тыңдалады.

  1. 1-теореманы кім айтады ?

  2. 2-тереманы кім айтады ?

  3. 3-теореманы кім айтады ?

  4. Бір оқушы тақтаға шығады, орындағы оқушылар квадрат түбірге байланысты сұрақтар қояды. М/ы: hello_html_2aacc9e4.gif, hello_html_m39942004.gif, hello_html_m33039246.gif, hello_html_1a32ade8.gif, hello_html_m22ba9a23.gif, ...



Мұғалімнің әс−әрекеті

Оқушының әс−әрекеті

1.Қызығушылығын ояту


Стратегия. «Тақырыптың

түйінді сөздері»

2.Оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беріледі.



3.Сергіту сәті.









4. Арифметикалық түбірдің жуық мәнін есепте.

1 топ: hello_html_39f1b7ec.gif ; 2 топ: hello_html_5909bbae.gif ; 3 топ: hello_html_1e398b2a.gif.


Оқушылар бүгінгі сабақта не білулері қажет екенін ұғады. Табыс крийтерлерін құрайды.


Оқушылар белсенді ойлауға үйренеді. Өз-өздерін, бірін-бірі тексереді.

Қызығушылығы оянады.

2.Оқушылар оқулықтан деңгейлік тапсырмалар орындайды.

А тобы:55(1,3) №56(1,3) В тобы: № 59(1,3) №60(1,3) С тобы: №64(1,3)




Оқушылар топпен жұмыс жасайды.

(Таным белсенділіктері артады, ойланады)

Оқушының дербестігі, өз-өзіне сенімділік қалыптасады. Бірін-бірі бағалайды. 2 жұлдыз, 1 ұсыныс айтады




  1. Тестік тапсырма орындайды.

7."Сәйкестендір"

Дарындыы оқушылар :Шағын зерттеу жұмыстарын қорғайды.

Жауаптар арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды.

Оқушылар топпен орындайды.

Шағын зерттеу:"Түбір табу құпиялары" тақырыбы бойынша оқушылар слайд арқылы қорғайды.




8. Жеке оқушыларға мұғалім баға қояды. Өзің неше қоясың ?Неге?

Өздерін өздері бағалайды. Қойған бағаларын түсіндіреді

9.Сабақ мақсатына жетті ме ? Мақсаты тақтада жазылып тұрады. Сабақта ұнаған не ?

Үйге тапсырма: №61,66(2,4), 59(2,4






Оқушылар жауап бере отырып, сабақты қорытындылайды

Оүб негізінде оқушылар өздерін және бірін-бірі бағалайды. Оқушының өзіне сенімділігі қалыптасады.

7.Сәйкестендір.


6

48

-2

3

8

5,4

3hello_html_m11f81418.gif

hello_html_m47c5a9a0.gif-hello_html_m4e6ab6dc.gif








hello_html_1111f3d4.gif








hello_html_6491047d.gif








hello_html_m6a72ec19.gif








hello_html_m62a00377.gifhello_html_2c2f8003.gif2








2*8 - 32


















Тест.1-нұсқа


Тапсырма

Жауаптары

1.Өрнектің мәнін тап:

hello_html_m64197148.gif.

А. 12,32

В. 152

Б. 15,2

Г. 23104

2.Есепте: hello_html_m6f5a35c9.gif.

А.  27

В. 729

Б. 27

Г. 729

3.Өрнектің мәнін тап: hello_html_44f4db8f.gif.

А. 0,35

В. 0,53

Б. 0,16

Г. 0,032

4. Өрнекті ықшамда:

hello_html_190df5b9.gif.

А. hello_html_m17661ae9.gif

В. –1

Б. hello_html_2c262833.gif

Г. hello_html_7ecc55b.gif

5.  http://tak-to-ent.net/matem/8kz/image097.gifөрнегінің мәнін тап.

а) 27;    в)11     с)-11     d)12




Тест.2-нұсқа


Тапсырма

Жауаптары

1.Өрнектің мәнін тап:

hello_html_2ce909c8.gif.

А. 11,9

В. 142

Б. 14,2

Г. 11916

2.Есепте:hello_html_47e035c4.gif.

А.  17

В. 289

Б. 17

Г. 289

3.Өрнектің мәнін тап: hello_html_44f4db8f.gif.

А. 0,35

В. 0,53

Б. 0,16

Г. 0,032

4. Өрнекті ықшамда:

hello_html_190df5b9.gif.

А. hello_html_m17661ae9.gif

В. –1

Б. hello_html_2c262833.gif

Г. hello_html_7ecc55b.gif

5. Амалдарды орында: http://tak-to-ent.net/matem/8kz/image098.gif

А) -7,7;    В)-11,9     С)4,1     Д)47



