Сабақтың тақырыбы: Квадрат түбірі бар
өрнектерді түрлендіру.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Квадрат
түбірі бар өрнектерді түрлендіру қасиеттерін меңгеру, оны есеп шығару барысында
қолдана білуге үйрету. Пән бойынша білім – білік дағдыларын қалыптастыру.
Дамытушылық: Тақырыпты меңгеру барысында әртүрлі ойындар арқылы
оқушылардың қызығушылығын арттыру, ақыл - ойын, логикалық ойын, математикалық
стилін, тұлғалық қабілеті мен бейімділігін, дамыта түсу, ой - өрісін кеңейтіп,
іздену қабілеттерін арттыру, ептілікке үйрету.
Тәрбиелік: Оқушыларды ұқыптылыққа, өз ойын еркін баяндай білуге үйрету.
Сабақтың көрнекілігі: Деңгейлік тапсырмалар,тест
тапсырмалары,формулалар,топтамалар.
Сабақтың түрі: қайталау сабағы.
Сабақтың әдісі:Топпен жұмыс
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі:
а) Оқушылармен амандасу.
ә) Оқушыларды түгендеу. б)оқушылардың назарын сабаққа аудару. в)топқа бөліну
/математикалық белгілер арқылы бөлінеді./
ІІ. Үй тапсырмасын
тексеру:.№206,№207
ІІІ.Өткен материалдар
бойынша білімдерін тексеру кезеңі: /сұрақ-жауап/
Әр топ бір-біріне
сұрақтар қояды.
1)а санының квадрат түбірі
дегеніміз не?
2)Арифметикалық квадрат
түбірдің қасиеттері?
3)Квадрат түбірлері бар
өрнектердітүрлендірудің қандай тәсілдері бар?
4)х2=а теңдеуінің неше түбірі бар?
5)y= функциясының қасиеттерін ата
6)Барлық рационал және иррационал сандар қалай аталады
7)иррацианал сандар қандай
сандар?
8) Бөлшектің бөлімін
иррационалдықтан босату дегеніміз не?
ІV.Бекіту кезеңі:
Деңгейлік тапсырмалар.
І-деңгей.Өрнектің мәнін тап:
1)
2)
3)
ІІ-деңгей. Өрнектің мәнін тап:
1)
2)
3)*
ІІІ-деңгей. Өрнекті ықшамда:
1) 5
2) 2а/
3)-
Тест тапсырмалары:
1) c-ның қандай мәнінде өрнегінің
мәні болады?
А)с В)сС)с
2) теңдуін шешіңдер.
А) 25 В) -25 С) 25, -25
3)у-тің қандай мәнінде теңдігі дұрыс болады?
А)9, 25 В) 24,5 С)12,25
4) 5.
А) В) С)
5)
А) В) С)
Сергіту сәті.
*Тез есепте*есебіне
көңіл аударайық.
5-пен аяқталатын кез келген санның
квадратын табуға болады.
Ауызша тапсырмалар . /әр
топқа топтамалар арқылы беріледі/
1) 2) 23)4)()2 5)+6
V. Үйге тапсырма:№210.211, логикалық есеп құрастыру.
VI . Сабақты
қорытындылау, бағалау/бағалау парағы арқылы/.
Бағалау рейтингі: 25-30 ұпай «5»
20-25 ұпай «4»
15-20 ұпай «3»
10-0 ұпай «2»
Бағалау парағы
р/с
|
Оқушының
аты-жөні
|
Үй
тапсырмасы
|
Қайталау
сұрақтары
|
Деңгейлік
тапсырма
|
Тест
|
Жалпы
ұпай
|
Баға
|
|
|
|
|
|
|
|
|