Инфоурок Геометрия Другие методич. материалы"Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру тақырыбына есептер шығару "

"Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру тақырыбына есептер шығару "

Скачать материал

 

САБАҚ:12

Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру тақырыбына есептер шығару

МЕКТЕП: : « Қ. Мұқашев атындағы орта мектебі, МДШО» КММ

Күні:

Мұғалімнің есімі: Хафизова Жайнагүл

СЫНЫП:8

Қатысқандар саны:8

Қатыспағандар саны:0

Сабақ негізделген оқу мақсаты

Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру тақырыбына есептер шығарып талдайды.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: өрнектерді түрлендіруді біледі.

Оқушылардың басым бөлігі: түрлендірулерді есептер шығару кезінде қолданып талдай алады.

Кейбір оқушылар: өрнектерді талдай отырып түрлендіру дағдысын дамытып есеп шығарады.

Тілдік мақсат

Оқушылар: 

·         ұқсастық пен айырмашылығын ажырата алады;

·          дилогқа қатысады;

·         АКТ мен жұмыс жасай алады,;

·         сәйкестендіреді;

·         рөлдік ойынға қатысады.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

·         алгебралық өрнек;

·         түйіндес өрнек;

·         өрнектерді түрлендіру;

·         постер,  флипчарт;

·         Иррационалдықтан босату.

 

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:  рационал, иррационал Q, нақты сан R, бүтін сан Z, натурал сан N.

Талқылауға арналған тармақтар: (сұрақтар, тапсырмалар)

·         Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығару:

·         Көбейткішті түбір белгісінің ішіне енгізу;

·         Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босату.

 

·         Неліктен бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босатамыз?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Түртіп алу .

Алдыңғы оқу

Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендірудің түрлері.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелер жазыңыз)

Бағалау

Ресурстар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының

 іс-әрекеті

 

 

Сабақтың басталуы

2 мин

 

 

 

 

 

 

Білу

      2-мин

 

 

5-мин

Ұйымдастыру, сергіту сәті.

 

Топ ережесін еске түсіру .

(мозайка құрастыру арқылы топқа бөлу) 

 

 

 

 

  Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру тақырыбы бойынша қайталауға арналған диалог.

 

 «Сен маған, мен саған»

Жаттығу жасайды.

 

Топ ережесін естеріне түсіреді.Парабола және гипербола графиктердің атауы арқылы топқа бөлінеді.Топ басшасын сайлайды.

Графиктерді ажыратып функциясын айтады.

 

  Алдыңғы тапсырманы бір-бірінің дәптерін тексеріп бағалайды.

Формативті бағалау    

 

 

 

 

 

 

 

Формативті бағалау

 

 

 

Критерий

алды

бағалау

 

Видео

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Таратпа қағаздар

Сабақтың ортасы

20  мин

 

Блок-схема: ИЛИ: Көбейткішті түбір                               Өрнекті ықшамда: 
белгісінің ішіне енгіз:                              √28+ √63
-1/6 √15






 




Өрнекті ықшамда:                                  Бөлшекті қысқарт:
(2 + √15) * (√5 - √3 )                                                                                                                       ( 7х+7√6)/(х^2- √(6 ))  

Семантикалық карта

(топтық жұмыс)

 

 

 

Деңгейлік тапсырма

Блок-схема: ИЛИ: Көбейткішті түбір                               Өрнекті ықшамда: 
белгісінің ішіне енгіз:                              √28+ √63
-1/6 √15






 




Өрнекті ықшамда:                                  Бөлшекті қысқарт:
(2 + √15) * (√5 - √3 )                                                                                                                       ( 7х+7√6)/(х^2- √(6 ))  

А деңгейі

В деңгейі

С деңгейі

 

   Ассоциоциялық қатар

(Топтық жұмыс)

 

 

Екі топқа берілген тапсырма бойынша есептерді жауабымен сәйкестендіреді.

 

 

 

 

 

 

1-топ

 Математикада  сандар ұғымының ассоциоциялық қатарын жазады.

2-топ

«Квадрат» ұғымының  ассоциоциялық қатарын жазады. Постер құрастырады.

 Критерий

алды

бағалау

 

 

Критериалды бағалау

 

 

 

Бағдаршам

Таратпа қағаздар

 

Карточка

Сергіту сәті  2 мин . «Арқаға жазылған стикер»

 

Сабақтың аяқталуы

8 мин

«От шашу»

диалог.

 

 

 

 

Шарды үрлеп ішіне сұрақ жазып, бір –бірінің сұрақтарына  жауап береді, алған білімдерін қорытындылайды.

Критериалды

 

 

Кері байланыс

    5 минут


ББҮ кестесін толтыру

Кейінгі тапсырмалар

1 мин

 28бет  №94, 95, 97- есеп

3

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал ""Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру тақырыбына есептер шығару ""

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Бренд-менеджер

Получите профессию

Экскурсовод (гид)

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
