Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Квадрат теңдеудің
түбірлерінің формуласы
Сайыс сабақ
Сынып: 8 Күні: 08.12.2014ж
2 слайд
1. Таныстыру;
2. Үй жұмысын тексеру;
3. Сұрақ – жауап;
4. Кесте толтыру;
5. Сиқырлы шырша ойыны;
6. Топ басшылармен сайыс;
7. Кім жылдам;
8. Сергіту сәті;
9. Тест
10.Бағалау
3 слайд
Таныстыру
Топтың аты
Топтың ұраны
Топтың мақсаты
4 слайд
Үй жұмысын тексеру
№139
Дұрыс болса, (+ )қою
Теріс болса, (-) қою
5 слайд
Сұрақ – жауап сайысы.
2 топ бір – біріне
сұрақ қояды.
6 слайд
Квадрат теңдеу
Толымды
Толымсыз
D>𝟎
D<𝟎
D=𝟎
в=𝟎
с =𝟎
в =𝟎
с= 0
7 слайд
Шыршаның артындағы
есептерді шығарып,
сыйлық алу
8 слайд
Квадрат теңдеу деп
ах²+вх+с=0 түріндегі теңдеуді айтады,мұндағы х – айнымалы, а,в,с – нақты сандар, және а≠0.
Толымсыз квадрат теңдеу деп
егер ах²+вх+с=0 квадрат теңдеудің кем дегенде бір коэффициенті в немесе с нольге тең болса, онда ол теңдеу аталады
Сөйлемді жылғастырып,
астында берілген тапсырманы орында
1-топ
2-топ
9 слайд
толық
толық
толымсыз
толымсыз
толымсыз
келтірілген
келтірілген
келтірілген
Қандай квадрат теңдеу екенін ата
(дұрыс тапсаң құс әуеге қалықтайды!)
10 слайд
С е р г і т у с ә т і
Кім шарды жарады,
Сол ұпайдан айырылады!
1 мин
11 слайд
1) 7х2-31х-6 теңдеуінің дискриминантын табыңыз.
А) 1129 В) 919
С) 793 Д) 1003
2) Берілген теңдеулердің арасынан келтірілген квадрат теңдеуді көрсетіңіз.
А) 5х2-29=0 B) -x2+2x-4.8=0
C) x3+x2+12x=0 Д) x2-0,7x-0,75=0
3) х2 – 70х + 1200 = 0 теңдеуін шешу.
А) х1= 40; х2= 30 В) х1= 44; х2= 30
С) х1= 40; х2= 33 Д) х1= 44; х2= 34
4) 20х2+х-12=0 теңдеуінің теріс түбірін табыңдар.
А ) - 𝟑 𝟒 В) - 𝟒 𝟓
С) - 𝟑 𝟐 Д) - 𝟖 𝟓
5) 4х2-9=0 теңдеуінің коэфиценті мен бос мүшесін табыңдар.
А) а=4; в=0; с=9 В) а=-4; в=0; с=9
С) а=4; в=0; с=-9 Д) а=4; в=1;с=9
Кім жылдам! тест
12 слайд
Үй тапсырмасы №141
Бағалау
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
№1 Чернорецк жалпы орта білім беру мектебі
Сайыс сабақ
Тақырыбы:
Квадрат теңдеу түбірлерінің формулалары
Математика пән мұғалімі :Самархан Гүлжазира
2014 – 2015 оқу жылы
Тақырыбы: Квадрат теңдеу түбірлерінің формулалары
Сыныбы: 8
Мақсаты:
а) білімділік: Келтірілген квадрат теңдеу және толық квадрат теңдеу түбірлерінің формуласын пайдалану, дискриминанттың мәніне байланысты квадрат теңдеудің түбірлер санын анықтау және түбірлердің формуласын қолданып, квадрат теңдеуді шешу
ә) дамытушылық: Теңдеулерді шешу арқылы оқушылардың ой-өрісін дамыту, жетілдіру
б) тәрбиелік:Ұқыптылыққа, тазалыққа, жылдамдыққа, ұйымшылдыққа, топпен жұмыс істеуге үйрету
Көрнекілігі: интерактивті тақта, шарлар, кесте сызылған плакат, қағаздан жасалған шырша, кәмпиттер, музыка, слайд.
Сабақ түрі: Сайыс сабақ
Әдістер: Деңгейлік тапсырмалар, спорттық ойындармен байланыстыру.
Жоспары:
1. Таныстыру (әр топ өз топтарын таныстырады 2 мин);
2. Үйжұмысын тексеру (слайдта жазылған жауаптармен салыстырып (+), (-) қою 2 мин);
3. Сұрақ – жауап (әр топ бір – біріне сұрақ қояды 5 мин);
4. Кесте толтыру (жаттаған формулаларын есте сақтау 3 мин);
5. Сиқырлы шырша ойыны(тақтадағы шыршаны алып, есеп шығарған бала, кәмпит алады 12 мин);
6. Топ басшылармен сайыс (анықтаманы айтып, артындағы есепті шығарады 5 мин);
7. Кім жылдам (слайдтағы теңдеулерді атау 5 мин);
8. Сергіту сәті (шарды аяқтарына қысып, билейді, кімдікі жарылады сол топ жеңіледі 2 мин);
9. Тест (6 мин)
10.Бағалау (3 мин)
Сабақ барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, жоқ оқушыларды белгілеу, назарын сабаққа аудару
2. Тақырыпты айту, сайыс ережесімен таныстыру
Таныстырған бойынша екі топқа ұпай беру
3. Үй жұмысын тексеру
Топ бойынша қанша дұрыс есеп сонша ұпай беру
4. Сұрақ – жауап:
Әр топ квадраттық теңдеу тақырыбына 3 сұрақтан қояды. Нешесі дұрыс соған сай ұпай береді.
5.Кестені толтыру; Квадрат теңдеудегі дискриминанттың () мәніне байланысты сәйкестігін тап:
Теңдеудің шешімі жоқ | |
Жауабы: 1) в=0 2) с=03) в=0, с=0
ах2+с=0ах2+вх=0ах2=0
ах2=-сх(ах+в)=0х2=0
х2=-с/ах1=0;ах+в=0х=0
х1,2=±√-с/аах=-вх1,2=0
Мұндағы: с>0,а<0х2=-в/а
Немесе а>0,с<0
6. Тақтадағы шыршаны кезекпен алып, кәмпиттер аламыз. Топпен
А деңгей | В деңгей | С деңгей |
х2-16 = 0 | 3х2-8х -3 = 0 | (1/3)х2 +2(2/3)х – 3 = 0 |
х2+2х -9 = 0 | 2х2 – 8х – 10 = 0 | -2х2 +1,7х + 0,3 = 0 |
2х2+6х= 0 | 7х2 + 8х + 1 = 0 | 5х-7=4х-3 х-3х |
Әр деңгейдің кәмпиттері әр түрлі. Сонында санау, кәмпитті сол бойынша ұпай қою.
7. Топ басшылармен сайыс.
2 топтың басшылары шығады. Анықтаманы жалғастырып, есепті тақтаға шығарады. Қай топтың басшысы бірінші әрі дұрыс шығарса, сол топқа жоғары ұпай қойылады.
8. «Кім жылдам»
9. Сергіту сәті. Шарды кім жарады сол топта аз ұпай болады.
10. Тест (қорыту): жеке жұмыс.
11. Қорытындылау:
Әр топтың алған ұпай санын жинақтап жеңімпаз топты анықтау.
Белсенділік көрсеткендерін жеке бағалау..
Үй тапсырмасын беру №141.
6 653 464 материала в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Цамархан Гулжазира Самархановна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс повышения квалификации
36/72 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Мини-курс
6 ч.
Мини-курс
4 ч.
Мини-курс
4 ч.