Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Тайпақ орта жалпы білім беретін мектебі
Фамилиясы: Мулдашева
Аты: Айнагүл
Әкесінің аты: Әлібекқызы
Еңбек өтілі: 3 жыл
Мамандығы: информатика пәні мұғалімі
Санаты: жоқ
Ізденіс тақырыбы: Инновациялық технологияларды қолдану арқылы оқушылардың ақпараттық білім алуға
қызығушылығын дамыту
2 слайд
Логиканың негізгі
түсініктері
Сабақтың тақырыбы:
8 сынып
Өткізген: Мулдашева А.А.
3 слайд
Мақсаты:
Білімділігі: Оқушыларға пікір, логика ұғымдары туралы мағлұмат беру,
Тәрбиелігі: Оқушылар өз ойларын тиянақты жете айта біліп, өздерін сабырлы, әрі тәртіпті ұстауды ескерту.
Дамытушылығы: Оқушыларға компьютер туралы толық ой қалыптастыру, оқушылардың тапқырлық, ізденімпаздық қасиеттерін қалыптастыру, шығармашылыққа баулу, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
4 слайд
Көрнекілігі: тестілеуші программа, интерактивті тақта, компьютер, карточкалар.
Түрі: білім мен іскерлікті игеру.
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер:
Білімді жеткізу: көрнекіліктерді қолдану арқылы
Практикалық (жаттығу жұмыстарын орындату)
Кубизм, insert әдістері
Оқытудың ақпараттық-коммуникативтік технологияларын қолдану.
Оқушылардың білім деңгейін бақылауға араналған жұмыс түрлері:
Тест, өз бетімен жұмыстану
Оқу нәтижесі:
-Құнды пікір айтуға, басқаның ойын сыйлауға үйренеді.
– пікір таласуға үйренеді .
-Топпен жұмыс жасай отырып балалар еркін ойлауға қалыптасады.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру бөлімі
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру (кубизм әдісі)
ІІІ. Жаңа сабақ
ІҮ. “Сиқырлы сандар”
Ү. “Жанды сұрақтар”
ҮІ. Сабақты бекіту а) тест орындау ә) кесте толтыру
ҮІІ. Ой қорыту (insert әдісі)
ҮІІІ. Бағалау
ІХ. Үй тапсырмасын беру
5 слайд
Сабақтың эпиграфы:
“Білімді, сауатты адамдар – бұл адамзат дамуының негізгі күші”
Н.Ә. Назарбаев
6 слайд
Үй тапсырмасын сұрау
Кубизм әдісі
7 слайд
Жаңа сабақ
Біздің барлық сөзіміз пікірлерден, яғни сөздік өрнектердің мәндерінен тұрады.
Пікірлердің өрнектелуі
Формальды тілде
Табиғи түрде
“5·5=25”
“бес жердегі бес жиырма бес”
Пікір деп ақиқат немесе жалған екенін тұжырымдауға болатын, мағынасы бойынша аяқталған сөйлемді айтамыз.
Логика – пікірлер және олардың байланыстары туралы ғылым.
8 слайд
Ойлау, пайымдау әдістері туралы алғашқы ілімдер Ежелгі Шығыс елдерінде пайда болды, бірақ оның негізіне грек ойшылы Аристотель құрған ілім жатады.
Неміс ғалымы Г.В.Лейбниц (1666 жылы) алғаш рет ойлау, пайымдау заңдарындағы анықталмағандықтың ауызша төрелік етуін және пікірлер арасындағы байланысты математикалық қатынас түрінде анықталатын математика тіліне аударуға тырысты.
Жүз жылдан соң ағылшын математигі Джордж Буль математикалық заңдылықтарға бағынатын логикалық әмбебап тілді құру туралы Лейбниц идеясын дамытты. Ол өз алдына ерекше алгебраны – барлық объектілерге, атап айтқанда, сандар, әріптерден бастап сөйлемдерге дейін қолдануға болатын белгілеулер мен ережелердің жүйесін ойлап тапты. Джордж Буль логикалық алгебраның атасы болып табылады.
9 слайд
ХХ ғасырдың басына дейін логика іс жүзінде дамыған жоқ, ол тек ЭЕМ теориясының пайда болуынан бастап қана өзінің қарқынды дамуын бастады.
Әрбір ғылым сияқты логика да бірнеше пәндерді қамтиды
Ықтималды логика
Формалды логика
Кездейсоқ параметрлермен жасалатын сынақтың бірнеше серияларын қолдануға негізделген
Сөйлесу тілімен берілген пікірлерді талдаумен байланысты
Математикалық логика
Дәлелдеулер техникасын зерттейді
10 слайд
Пікірлер алгебрасы – идеал пікірлерге қатысты ақиқат немесе жалған пікір деп тұжырымдауға болатын пікірлерді зерттейтін логикалар алгебрасы.
Логикалар алгебрасы тек екі мағынаға ие болады, яғни пікірлердің кез келгені “ақиқат” немесе “жалған” пікірлердің біреуін ғана сипаттайды.
Қарапайым пікірлер логикалар алгебрасында латынның бас әріптерімен таңбаланады:
А = {Абай – қазақ халқының ұлы ақыны}
В= {А.С.Пушкин – ұлы математик}
Ақиқат пікірге 1 саны, жалғанға 0 саны сәйкес қойылады. Сондықтан
А = 1
В= 0
11 слайд
12 слайд
Сканер – ақпаратты енгізу құрылғысы
13 слайд
Тыңдаңыздар!
14 слайд
2 саны жұп па?
15 слайд
Менің сыныбымдағы кейбір оқушылар үздіктер қатарында.
16 слайд
Менің сыныбымдағы оқушылардың барлығы үздік оқушылар.
17 слайд
Сағат неше?
18 слайд
5 = 4 + 1
19 слайд
“4” және “1” сандарының қосындысы “5”-ке тең емес
20 слайд
21 слайд
Сұрақ
Жауап
Балқаш – Қазақстан-дағы ең терең көл
Ақиқат.
Балқаш Қазақстандағы ең терең көл.
22 слайд
Сұрақ
Жауап
Жолбарыс – жыртқыш аң
Ақиқат
23 слайд
Сұрақ
Жауап
Барлық аю – күрең түсті
Жалған
24 слайд
Сұрақ
Жауап
Барлық құс ұша алады
Жалған
25 слайд
Сұрақ
Жауап
Принтер – ақпаратты шығару құрылғысы
Ақиқат
26 слайд
Сұрақ
Жауап
Ай – Жер серігі
Ақиқат
27 слайд
Тест орындау
28 слайд
Көз жаттықтыру
29 слайд
30 слайд
VІІ. Ой қорыту
INSERT әдісі
31 слайд
Ұпай саны
Баға
25-30
19-24
13-18
“5”
“4”
“3”
VІІІ. Бағалау
32 слайд
ІХ. Үйге тапсырма
Тақырыпты оқу,
3.1-тапсырманы (1,2) толық орындау
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
6 662 160 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Мулдашева Айнагуль Алибековна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс профессиональной переподготовки
600 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300 ч. — 1200 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Мини-курс
4 ч.
Мини-курс
3 ч.