- Учебник: «Физика», Перышкин А.В.
- Тема: § 29 Строение атомов
- 01.10.2020
- 1519
- 14

Курсы
Другое
Оқытушы: |
Сарсенова Дидар Фазыловна |
||||||||
Пәні: |
Физика және астрономия |
||||||||
Тобы: |
|
||||||||
Уақыты: |
|
||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Магнит өрісі |
||||||||
Құзыреттілікке жеткізетін сабақтың мақсат-міндеттері: А)Ақпараттық құзыреттілік Ә)Коммуникативтік құзыреттілік Б)Проблеманы шешу құзыреттілігі |
Магнит өрісінің материяның бір түрі екендігін тұжырымдау А)Оқушылардың өткен білімдеріне сүйене отырып, магнит өрісі және оның сипаттамалары жөнінде материалды құрастыру,эксперименттік зерттеу әдістерін игеруге көмектесу; түсіне білуін қамтамасыз ету, қажетті ақпаратты ала білуге баулу; Ә) Оқушылардың күтілітін нәтижеге бағытталған ақыл-ой әрекетін проблема қою және оны педагогикалық технологиялар қолданып шешу арқылы ұйымдастыру; Б) Оқушылар игерген магнит өрісі туралы түсініктерін пайдалана отырып, ауызша-жазбаша қарым-қатынас жасауға үйрету. |
||||||||
Сабақтың типі: |
аралас |
||||||||
Сабақтың әдісі: |
сөздік,көрнекілік.практикалық, түсіндірмелі иллюстративті проблемалық,ішінара зерттеу білімді бақылау,бағалау әдістері т.б. |
||||||||
Сабақта қолданылатын педагогикалық технологиялар: |
Ақпараттық-коммуниативтік технология,тірек сигналдар арқылы оқыту,ұжымдық және топтық оқыту |
||||||||
Пән аралық байланыс:, |
Математика ,информатика, электротехника |
||||||||
Оқыту құралдары: |
Физикалық құралдар, электрондық оқулық,проектр, компьютер,слайдтар |
||||||||
Сабақтын барысы: |
Оқытушының қызметі |
оқушының қызметі |
Күтілетін нәтиже
|
||||||
I.Ұйымдастыру бөлімі |
-амандасу,аудитория тазалығына назар аудару; -түгендеу, -оқу құралдарының дайындығын тексеру -сабақтың мақсатын жариялау;
|
-амандасу, -кезекшілік қызметтерін атқару, -оқу құралдарын дайындау
|
студент пен оқытушы арасында өзара түсінік қалыптасуы. Студенттердің тақырып бойынша негізг гі ақпараттарды ұғынуына жағдай жасауы. |
||||||
II.Үй тапсырмасын тексеру |
-таратпа материалдармен жұмыс: «Ой қозғау»- «Не білемін?» (слайд арқылы) -тез ұтымды есептеуге жаттықтыру; -оқушы білімін тексеріп, құадағалап отыру; -оқушы дәптерін назарда ұстау; |
-сұрақ бойынша «иә» немесе «жоқ» деп жауаптарын береді; -формулалармен ережелерді жатқа білуі; -өтілген материалды қайталау; |
Нақты жағдайларда дұрыс жауаптарын табу үшін ауызша және жазбаша қарым қатынас түрлі құралдарын қолдануы; -әртүрлі жағдайдағы проблема ларды анықтауға, жауапты шешім қабылдауға өз шешімінің нәтижесін бағалауға дайын болуы; - өзіндік қорытынды жасауы- қойылған сұрақтарға сәйкес қорытынды жасай алады;-жауабына сұраққа сәйкес ауызша жауап беруі; |
||||||
ІІІ.Өткен материалды қайталау арқылы жаңа материалды қабылдауға дайындық |
«Ой тастау» 1.Электр өрісі дегеніміз не? 2.Электр өрісінің күш сызықтары қандай? 3.Электр өрісінің энергетикалық сипаттамасы 4.Электр өрісінің күштік сипаттамасы. 5.Электр өрісінің кернеулігінің өлшем бірліг 6. Электр өрісінің қасиеттерін ата |
Сұраққа жауап береді: - |
-еркін ойлауы; -өз ойларын жеткізе алуы; -нақтылау мен түсінуге берілген сұрақтармен жұмыс жасауы;
|
||||||
IY.Жаңа материалды түсіндіру
|
-электрондық оқулық -тірек сызба арқылы түсіндіру; -теориялық ілімдерді меңгертуді практикалық әдіс тәсілмен ұштастыру; Тірек сызбаны пайдаланып «Мағынаны ажырату» «Не білгім келеді?» топқа мәтіндерді тарату, мәтін бойынша тірек белгілерін сызады 1- Топ «Эрстед және Ампер»
2-топ
«Индукция»
MS ауданы S
4-топ: « МИС» 5-топ: Ампер күші 6-топ:Лоренц күші
7- топ «Затттың магниттік қасиеттері»
-электрондық оқулықпен жұмыс -физикалық эксперимент |
-студенттер оқулықтағы жаңа мәтінмен танысады.; -берілген мәтінге көз жүгіртіп, әркім өз бетінше шолу жасайды. -студенттер топтасып және жеке жұмыстануға дайындалып, әрқайсысы өздеріне бекітілген сұрақтары бар ақпаратпен танысады. -тақырыпқа зейін аударып, мәтін бойынша тірек сызбаларды дәптерлеріне сызады; -тірек сызбасы бойынша қысқаша конспект жасайды; -әр топ студенттері өздерінің магнит өрісі жөнінде бұрыннан қалыптасқан ой пікірлерімен алмасып, бір-бірінің ойларын мұқият тыңдап, бірге талдайды, әркім өз ойын еркін жеткізеді. -қарсы топтарына түсіндіреді; -бірін-бірі толықтырады
-заңдылықтарға экперимент жүзінде көз жеткізеді |
-параметрлердің анықтамасын білуі;
-тірек сызбаны түсінуі ;
-мазмұны бойынша бағдар жасай білуі;
-тақырып бойынша ең негізгісін түсініп ,ажырата білуі;
-ойлай және елесте алауы; |
||||||
Y.Жаңа білімді бекіту |
«Ойды дамыту» -практикалық жұмыстар `-деңгейлік тапсырмалар орындайды
-тестілер (слайд, таратпа материал)
«Ой толғаныс»-«Не білдім»
|
-сабақ барысында игерген білімді және өздерінде қалыптасқан түсініктерді пайдаланып берілген тапсырмалар орындайды; -сұрақтарға жауап бере отырып, тақырыпты пысықтайды, өз іс-әрекетін бағалайды. -кестемен жұмыс жасайды; -кестені толтырады; |
- Өткен тақырып бекітіліп, сұрақтарға жауап бере отырып, тақырыпты пысықтайды, нақтыланауы; -өз іс-әрекетін бағалауы;
|
||||||
YI.Үйге тапсырма. Қорытындылау |
Білім деңгейлерін анықтау Магнит өрісі тарауын оқу, № 778-780Р есептерін шығару «Магнит өрісі»-не планшет дайындау |
-өз әрекетінің нәтижесін бағалайды; -студенттер алған бағаларына өз пікірлерін білдіреді. - қажетті жерлерін түртіп алады; |
-оқу материалы белгілі бір жүйеге келтірілуі; -өз бетінше жұмыс жасау деңгейі көтерілуі; - өзін және өзгенің іс-әрекетін бағалай білуді үйренуі; -өз қызметіндегі қызығушылығын анықтауы; |
Настоящий материал опубликован пользователем Сарсенова Дидар Фазыловна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалпреподаватель
Файл будет скачан в форматах:
Материал разработан автором:
Алпысбаева Ляйла Мухаметкалымовна
учитель биологии и химии
Об авторе
Настоящая методическая разработка опубликована пользователем Алпысбаева Ляйла Мухаметкалымовна. Инфоурок является информационным посредником
Сабақ жоспары:
Тақырыбы: Ғылым рөлі
Мақсаты: 6.1.1.1 жаратылыстану ғылымдарының зерттеу нысандарын тізіп атау
Сынып: 6
Уақыты: 1 сағат
Сабақтың мақсаты:
Оқушыларға жаратылыстану ғылымдарының зерттеу нысандары туралы жалпы түсінік беру, олардың ерекшеліктерін анықтау және жаратылыстану ғылымдарының салаларының байланысын көрсету.
Күтілетін нәтижелер:
Көрнекіліктер:
Сабақ барысы:
Курс повышения квалификации
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Еще материалы по этой теме
Смотреть
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
-электрондық оқулық
-тірек сызба арқылы түсіндіру;
-теориялық ілімдерді меңгертуді практикалық әдіс тәсілмен ұштастыру;
Тірек сызбаны пайдаланып
«Мағынаны ажырату» «Не білгім келеді?»
топқа мәтіндерді тарату, мәтін бойынша тірек белгілерін сызады
1- Топ «Эрстед және Ампер»
2-топ «Индукция» = 3-топ «Магнит ағыны»
MIp B= ; [B]=1Tл ;
MS ауданы S
4-топ: « МИС»
5-топ: Ампер күші 6-топ:Лоренц күші
7- топ «Затттың магниттік қасиеттері»
-электрондық оқулықпен жұмыс
-физикалық эксперимент
7 364 332 материала в базе
Вам будут доступны для скачивания все 350 696 материалов из нашего маркетплейса.