Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Классному руководителю / Конспекты / «Мақта қыз бен мысық» ертегісінің желісі бойынша математикадан қайталау сабағы.1сынып

«Мақта қыз бен мысық» ертегісінің желісі бойынша математикадан қайталау сабағы.1сынып


  • Классному руководителю

Поделитесь материалом с коллегами:

Ашық сабақ «Көңілді старт»

Мақсаты:

А) Балалардың дене бітімінің дұрыс жетілуі үшін спорттың, дене шынықтырудың маңызын арттыра отырып, төзімділік күш сапалық қасиетттерін дамыту
Ә) Оқушыларды дене даярлық сапасын арттыру, бір ортақ мақсатқа жұмыла білуге ұжымшылдыққа, ұйымшылдыққа, ептілікке баулып, қимыл — әрекетке жаттықтыру.
Б) Ойын кезінде әділдікке, жолдастық сезімге ойынды жетілдіруге тәрбиелеу.

Түрі: жарыс түрінде.

Сабақтың тәрбиелік мәні: Дене тәрбиесі мәдениеті мен гигиенасын дамыту.

Өтілетін орын: Спортзал

Өтілетін сынып: 4 «А»

Керекті құрал — жабдықтар:

Барысы:

I. Ұйымдастыру кезеңі:

Техникалық қауіпсіздік ережелеріне мән беру. Керекті жабдықтармен керекті заттардын дұрыстығын тексеру. Оқушылардың спорттық киіміне, сабаққа қатысуына мән беру.

Қатысатын командалар: класс оқушылары, капитан командалары

ІІ. Негізгі бөлім. Кіріспе сөз

Халқымыз байырғы заманнан бала тәрбиесіне баса назар аударған. Ұрпақтарын болашағына балаған. Салауатты өмір салтын ұстану осы іс — шараның алғашқы баспалдағы. Сондықтан еңкейген кәріден, бесіктегі балаға дейін салауатты өмір сүруге талпынып, соған қоғам да, мекемелер мен мектептер-де жағдай жасап, денсаулықты сақтауға, нығайтуға ат салысу керек.

Ал, құрметті халайық!
Жарысты енді көріңдер.
Әділ қазы алқасы
Әділ баға беріңдер!

Жарысты бастамас бұрын, ойынға әділ бағасын беретін әділ қазылар алқасымен таныстыра кетейік.

Сіздерге жеңіс тілейік, — дей отырып, ортаға сайыскер тобымызды шақырамыз. Қарсы алыңыздар!

5 «А», 5 «Б» сынып оқушылары 3-топқа бөлініп сапқа тұрады

Эстафета түрлері:

  1. «Музыкалық сәлемдеме»

  2. Шегіртке

  3. «Секіртпемен секіру»

  4. «Жеміс жинау» ойыны

  5. Қасықтағы шарик

  6. «Мерген» Айып сызығынан допты себетке лақтыру

  7. Хан талапай.

Құрметті сайыскерлер, сіздерге сәт — сапар!

1. «Музыкалық сәлемдеме»

Әр командадан бір музыкалық сәлемдеме (ән, би, музыкалық пародиа).

2. Шегіртке

Белгі бойынша ойыншылар секіріп барып, секіріп қайтады

http://azbyka.kz/images/5220/3.jpg

3. «Секіртпемен секіру»

1-ші белгіге дейін секіртпемен секіре барып, секіртпені тастап, допты ыршытып алып жүру және қайта оралу. I -10 ұпай, II — 9 ұпай, III — 8 ұпай, IV — 7 ұпай.

4.«Жеміс жинау» ойыны

Шеңбер ішінен жеміс жинау (тенис шары) Әр ойыншы әрбір баруында бір жемістен жинайды. Берілген уақыт ішінде жиналған жемістін санымен есептелінеді. Бір жеміс 1 — ұпай.

5. Қасықтағы шарик

Белгі бойынша бірінші тұрған ойыншы қолындағы қасығына шарикті салып, мәрені айналып келіп, өзінен кейінгі ойыншыға береді.

6. «Мерген» Айып сызығынан допты себетке лақтыру

http://azbyka.kz/images/5220/4.jpg

7. Хан талапай.

Команда капитандары жарысы.

http://azbyka.kz/images/5220/5.jpg

ІІІ. Қорытынды бөлім.

Құрметті қауым! Сөз кезегі әділқазылар алқасында (әділқазылар сайыстың шарттары бойынша қорытынды шығарып, жеңімпаздарды жариялай отырып, марапаттайды).

Уа, халқым, назар аудар денсаулыққа!
Өмірде бақыттысың денің сауда.
Денсаулық терең бақыт деген сөзді

Құр айтпаған ұлы Абай атамыз да — дей отырып, барлығыңызға дендеріңіз сау болсын, деген тілекпен сайысымызды аяқтаймыз.




Краткое описание документа:

Сабақтың тақырыбы: "Мақта қыз бен мысық"

Сабақтың мақсаты: оқушылардың математикалық тапсырмалар

(жаттығулар, мысалдар, есептер) түрлерін ажырата білуін, ойлау қабілеттерін, жылдамдық, Есептеу дағдыларын күнделікті өмірде қолдана білуге үйрету.

Көрнекіліктер: 10 – 90 дейін кеспе цифрлары интерактивті тақта слайтар

жазу үлгісі логикалық есептер.

“Мақта қыз бен мысық” ертегісінің суреттері

Кейіпкерлер тапсырмалары: бөлек – бөлек конвертке салынған қосу, айырма, өрнек, тура, тура емес теңдік және теңсіздіктер жазылған карточкалар, карта ойыны.

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.

Сабағымызды мынандай әнмен бастаймыз:

Есептеуге жүйрік болсаң жасыңнан,

Математикаға орын берсең басыңнан

Барлық ғылым саған үйір болады

Досың солар табылатын қосыңнан

ІІ. Психологиялық дайындық

Бір – біріміздің қолымыздан ұстап, алақан жылуы арқылы бір – бірімізге жылы лебіздер тілейік.

1.Еліме тыныштық тілеймін!

2.Күніміз жарық болсын!

3.Аспанымыз ашық болсын!

4.Деніміз сау болсын!

5.Нанымыз көп болсын!

6.Көк туымыз биік болсын!

ІІІ. Негізгі бөлім:

Балалар, бүгін біз ертегілер әлеміне саяхатқа шығамыз. Саяхатқа шығар алдында өткен тақырыптарды қайталап өтейік. Мұғалім: Бізге математика сабағында есептер шығару үшін нелер қажет?(сандар)

1 тапсырма: 0-10-ға дейінгі сандарды тура және кері санау.

Алдарындағы карточкалар мен сандарды өсу ретімен қою.

1,2,3,4,5,6,7,8,9,10.

Екі таңбалы сандарды ретімен қою.

10,20,30,40,50,60,70,80,90.

2 тапсырма: Логикалық ойын-жұмбақ (Үнтаспадан тыңдалады)

Бес асықтың екеуін

Досың сұрап алады.

Айтшы сонда нешеуі

Өз қолыңда қалады? (үш асық)

IV. Мұғалім: Өте жақсы, біз енді ертегі сабағымызды бастаймыз. Ертегіміздің аты: “Мақта қыз бен мысық”

Ерте, ерте ертеде Мақта қыз бен мысық екеуі дос болыпты. Мақта қыз үй жинап жүріп бір мейіз тауып алады да, мысығын шақырады. Мысық келмейді. «Келмесең, Келме». деп мейізді өзі жеп қояды. Бір кезде мысық келіп «Неге шақырдың? деп сурайды. Мақта қыз айтпайды. «Айтпасаң, айтпа мен қатығыңды төгіп тастаймын, - дейді мысық. Мысық қатықты төгеді, Мақта қыз мысықтың құйрығын кесіп алады. Мысық: «Aпa қуйрыгымды берші?» - дейді. «Сен менің тапсырмаларымды орындасаң мен сенің құйрығыңды қайтарып беремін», - дейді Мақта қыз. Aл, балалар, енді біз мысыққа көмектесейік. Мақта қыз құйрығын беру үшін осы ертегілердегі кейіпкерлердің тапсырмаларын орындайық.

Сиырдың тапсырмасы:

№1Өрнектерді пайдаланып, теңсіздіктер құрастыр.

5+4 6-3 8+2 9-2

9-5 4+3 2+4 8-4

2. Ағаштың тапсырмасы: Өздік жұмыс

Әр оқушы үлестірмелі қағаздан есептер шығарады

3.Дүкеншінің тапсырмасы: Есепте: «Математикалық парашюттер»

5+3 10-4 6+3 8-6 10-5 3+3 10-7

Сергіту сәті:

Тауықтың тапсырмасы: №2

Есептердің шартын,сұрағын, шешуін және жауабын салыстыр:

10 бала айналмалы әткеншек Бірнеше бала айналмалы әткеншек

теуіп жүр еді. Олардың 7 – еуі теуіп жүр еді. Олардың 7 – еуі түсіп

түсіп кетті. Әткеншекте неше кеткеннен кейін әткеншекте 3 бала

бала қалды? қалды. Барлығы неше бала әткеншек

тепті?

Тышқанның тапсырмасы : №3

7+0*7-0 5-5*5-2

6+0*6+2 4+4*4+0

3+2*3+0 8+0*8-8

Мақта қыздың тапсырмасы: Блиц-турнир сұрақтары.

1.2 мен 4-тің көршісі кім?

2. Жыл мезгілдері нешеу? Ата

3.5+4 қосындысы нешеге тең ?

4.Қосындының компаненттерін айт

5. Бұтақта 5 торғай отыр еді. Оның 3 ұшып кетті. Бұтақта неше торғай қалды?

V. Қорытынды бөлім:

Балалар, Мақта қыз сендердің білімдеріңе риза болып, мысықтың кұйрығын қайтарып беретін болды. Мысықта сендерге өте риза.

VI. Үйге тапсырма беру.

VII. Сабаққа қатысқан оқушыларды бағалау, мадақтау.

Автор
Дата добавления 26.07.2015
Раздел Классному руководителю
Подраздел Конспекты
Просмотров472
Номер материала 319842
Получить свидетельство о публикации


Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх