Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Математик пәнінен сабақ үлгісі (2сынып)
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Математик пәнінен сабақ үлгісі (2сынып)

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы:  Есеп.    +  3,        — 3
Сабақтың мақсаты:

  1. Есеп шығару, қосу мен азайтудың кестелік жағдайлары туралы білімді бекіту, жай есептердің мазмұны бойынша амалды таңдай алу білігін жетілдіру. Сөйлеу тілін, қабілеттерін, өздігінен әрекеттенуді дамыту.

  2. Есептерді жазуға және салыстыруға , амалдардың қасиеттерін түсіндіре  отырып шығаруда қолдану біліктілігін дамыту.Тапқырлықты, ойлау қабілетін және шығармашылық қабілетті дамыту.

  3. Оқушыларды шапшаңдыққа, ұйымшылдыққа, зейінділікке тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі: Суреттер, қызықты тапсырмалар

Сабақтың әдісі: аралас сабақ

Сабақтың пәнаралық байланысы: ана тілі, дүниетану.

Сабақ барысы:
І.Ұйымдастыру

  • Бізге келіп отырған қонақтар бар, амандасып алайық.

Олай болса:

Бір, екі, үш,

Сынып іші тып-тыныш.

Жалқаулықты тастаймыз,

Сабақты біз бастаймыз.

Мұғалім:

  • Балалар, қазір бізде қай сабақ?

  • Біз қандай тақырыпты өттік?

ІІ.Үй жұмысын тексеру.

Өткен сабақты еске түсіру. Сандар қатарын қайталау. Тура, сері санау.

Санамақ айту. 3 сан аттай отырып тура, кері бағытта санату. Тақтаға жаздыру.

Логикалық есеп

Ұлым, ұлым, ұлым деп

Ұлдарын әкесі сүйеді.

Қызым, қызым, қызым деп,

Қыздарын анасы сүйеді.

Неше ұл? Неше қыз?

Ж: 3 ұл, сонша қыз

Көлден ұшты жеті қаз,

Қайтып қонды үш қаз.

Қонбады оның нешеуі,

Кәне, кім тез шешеді.

Ж: 4 қаз

Карточка тарату (24 оқушыға). Тексеру.
ІІІ.Жаңа сабақ:

Есік қағылды.
Мұғалім:

- Балалар, есікті қаққан кім болды екен? Артқы жақтарыңызға қараңдаршы. Мына домалап келе жатқан бауырсақ емес пе?

Ашылған есіктен домалақ, сары бауырсақ домалап ішке кірді.Бауырсақ домалап келеді де, балалардан көмек сұрайды.

Бауырсақ:

  • Балалар, мен қашып келемін, маған көмектесіңдерші!

Балалар:

  • Жақсы көмектесеміз, аңдарға жегізбейміз.

Бауырсақ одан әрі домалап кете берді.

Алдынан секіріп қоян шығады.

Қоян:

Қоян шартын қояды: Cурет бойынша есеп құрастыру.

IV. Дәптермен жұмыс.

Дәптерімізді ашайық,

Қолға қалам алайық;

Түп – түзу боп отырып,

Көркем етіп жазайық.

Оқушыларға дәптерге жазуға қойылатын бірыңғай талаптар түсіндіріледі.

Мұғалім:

  • Балалар, қазір жылдың қай мезгілі?

  • Қыс айларын атаңдаршы.Бүгін қай күн?

Күн ретін жазу. 5 цифрын жазу.

Бауырсақтың алдынан қорбаңдаған аю шығады.

Аюдың шарты: 104  бет, 1 тапсырманы орындау. Есеп шартын түсіндіретін суреттер тақтада ілулі тұрды.
Есепті шығару және салыстыру:
Болғаны – 3 алмұрт, Болғаны – 3алмұрт,    

Алғаны сонша  алмұрт                  Алғаны- Сонша         Сонша — бірдей
Қалғаны — ? алмұрт                         Алды — ? алмұрт
Шешуі:    3 -  3 = 0 (а)                        Шешуі: 3
Жауабы: 0 алмұрт                              Жауабы: 3 алмұрт

Есеп шартын талдау. – Қандай амалмен орындадық? (азайту)

Сергіту сәті:

Ұзын құлақ сұр қоян,

Естіп қалып сыбдырды.

Ойлы – қырлы жерлермен,

Ытқып- ытқып жүгірді.

Аюдан құтылған бауырсақ одан әрі домалап кете береді.

Бір кезде алдынан қасқыр шығады.

Қасқырдың шарты: «Көрші - көрші» ойыны. Ойынның шарты оқушыларға түсіндіріледі.

Y.Тақтамен жұмыс. 104 бет, №3 есеп
Қосындылардың мәндерін таппай-ақ, өрнектерді салыстыр:
5 + 2  *  5 + 3                              6 + 2  *  2 + 6                                 7 + 3  *   6 + 3

Үш оқушы тақтаға шығады. Қосу амалының компоненттерін атайды. Салыстырады.

Бауырсақ одан әрі домалап келе жатса, алдынан мың бұралған түлкі шығады.

Түлкінің шарты: Өз бетімен жұмыс. №3 есеп.

Мұғалім:

  • Бауырсақты орман аңдарынан құтқардыңдар, енді атасы мен әжесіне аман – есен тапсырыңдар! Ол үшін 104 бет, №4 есеп.

Есеп шарты: Өрнек құр және мәнін тап.

Сергіту сәті:

Мынау – менің жүрегім,

Бәрі осыдан басталған.

Мынау – басым ақылды,

Бәрін осы басқарған.

Мынау – менің оң қолым,

Мынау – менің сол қолым,

Барлық істі атқарған.

YI. Қорытындылау. Оқушылар сурет бойынша сонша ұғымын пайдалана отырып, өз беттерінше есеп құрастырды.

Нені оқып, не үйрендік?

  • Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма?

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін, көңіл күйлерін тақтаға ілінген смайликтер бойынша көрсетті.

YII. Үйге тапсырма беру.  

Күнделікті ашайық,

Тапсырманы жазайық.

Бүгінгі алған білімді,

Ұмытпай есте сақтайық.

104  бет, № 2 есеп, жасыл қоршау.Үй тапсырмасы түсіндіріліп берілді.

VII. Бағалау








Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 10.12.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров160
Номер материала ДВ-248276
Получить свидетельство о публикации