Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Математика Есеп. Қанща арзан?
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

Математика Есеп. Қанща арзан?

библиотека
материалов

Математика 1сынып

Батыс Қазақстан обл. Сырым ауданы. ЖББ Қ.Мырзалиев атындағы орта мектептің (І санатты ) бастауыш сынып мұғалімі Надирова Қараша Амангелдіқызы.

Сабақтың тақырыбы

Есеп. Қанша арзан?

Мақсаты



Жай есептің мазмұны бойынша «Арзан» ұғымына қатысты есепті шығару үшін амалды орынды таңдай алуға және түсініп шығаруға үйрету, екі есепті өзбетімен өзара салыстыруға , өрнектер, теңсіздіктер құрып оқушының танымдық қабілетін дамыту, бір-біріне көмектесіп, әрбір істі аяғына дейін тындыру үшін шыдамды, тиянақты болуға тәрбиелеу, топта, жеке жұмыстануға, бірін-бірі, өзін бағалау

Күтілетін нәтижелер



Өз білімдеріне сәйкес есептерді талдайды, салыстырады, ерекшеліктерін айтады, жаңа тақырыпқа байланысты есепке амалды таңдай алуы, өрнектер, теңсіздіктер құрып, сұраққа байланысты мысалдар келтіруді біледі, деңгейлік тапсырмалар орындайды, жеке, топта жұмыстанады, бірін-бірі бағалайды.

Керекті жабдықтар

Оқулық, суреттер, тапсырмалар, А4 беттері, стикерлер, топ атаулары, , топтық ереже, бағалау парағы

Сабақтың әдістер

Сыни ойлау, оза оқыту, ассо-ция, «Ыстық картоп» «Ойлан-жұптас-талқыла», «Дұрыс-қате-Ойлан» «Жылан және саты», «Ізгілік ағашы»

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау, мадақтау

ресурс

І.Ұйымдастыру бөлімі.

4 топқа бөлу.

«Қосу», «Азайту», «Теңдік», «Теңсіздік»

-психологиялық дайындық


Топтық ереже бойынша жұмысқа дайындық.






-ауызша дайындық сұрақ-ы.

- 5+2, 8-2, 7+3, 10-2, 9-4

Мен бір сан ойладым, одан

3-ті азайтқанда 4 шықты. Мен қандай сан ойладым?

-Заттың нешеуі артық екенін білу үшін не істеу керек?

-Заттың нешеуі кем екенін білу үшін не істеу керек?


«Ыстық картоп» әдісімен


Тұсаукесер

-Математика қандай пән?

Жаңа сабаққа дайындық

«Есеп» сөзіне ас-ция

-Бүгінгі тақырып не туралы болмақ?

жаңа сабақтың тақырыбын өздері табуға қадам жасау

Сабақтың мақсатын хабарлау

Бағалау дискрипторын ілу

Мұғаліммен сәлемдесу.

Оқушылар өз атауы б-ша отырады.

Мейірімді жүрекпен

Ақ пейілді тілекпен

Амандасып алайық

Бір жадырап қалайық

Әр топтан көшбасшы шығып, топ атауын таңдайды, өз тобының атаулары бойынша құрамын айтады

Қосылғыш, Қосылғыш, Қосынд. мәні

Азайғыш, Азайтқыш, Айырманың мәні

Теңдік, Сан, Тең таңбасы

Теңсіздік, Сан, Артық және кем таңба

Оқушылар ауызша жауап береді және берілген деңгейлік тапсырманы жазбаша орындайды.

С-сандардың ретін жазу

В-есептеу, салыстыру

А-критерий б-ша тексеріп отырады

Нешеуі артық екенін білу үшін көбінен азын азайтамыз.

Нешеуі кем екенін білу үшін көбінен азын азайтамыз.

Әр топ тез кезекпен орындайды, бір-бірінің орындаған тапсырм. келесі топ тексертеді


Математика - қиын да, қызықты пән

Зер қойып, оны ұғып ал.

«Есеп» -шарты, мазмұны, шешуі, есепті оқу, талдау, жауабы, сандар, амалдар, сұрағы ...


84-сабақ. Есеп. Қанша арзан?

Оқулық бетін ашады

Көшбасшы стикер бағдаршасымен бағалап отырады





Жарайсыңдар!









Стикермен

Қызыл-өте жақсы

Жасыл-жақсы

Сары-жауап толық емес






Жарайсыңдар!












Жарайсыңдар!






Топтық ережені еске салу













Жеке деңг. бойынша топшама












бағалау дискрипт

ІІІ. Негізгі бөлім

Жаңа сабаққа қатысты ауызша есеп оқу

-Есеп мазмұнына сәйкес талдау сұрақтарын қою

-Есеп не туралы?

-Есепте не белгілі?

-Есепте не белгісіз?

-Есептің сұрағы қандай?

Оқулықпен жұмыс

1-есеп

Тақтаға есептің берілгенін жазу


Дәптермен жұмыс





2-тапс. Ауызша

Сандарды таңдап ал және бірнеше тура теңсіздік құр

Сергіту сәті





1, 2, 3

Сынып іші тып-тыныш

Жалқаулықты тастаймыз

Білімге жол бастаймыз

Өзіндік жұмысты тексеру, бағалау


«Ортадағы қаламсап» әдісі.

2 топқа бөлу

Әр топтан көшбасшыны анықтау

Слайд тапсырмасы

-Бірлік, ұйымшылдық қажет

«Ойлан-жұптас-талқыла» әдісі бойынша есепті талқылауға қатысады.

Есепті оқып, мазмұнына сәйкес сұраққа жауап береді, талдауға қатысады

«Дұрыс-Қате-Ойлан» әдісімен

  1. Болғаны-8 алтын ақша

Жұмсағаны -3 алтын ақша

Қалғаны-? алт. ақша

Ш:8-3=5

Жауабы: 5алтын ақша қалды

2. А. шапаны-5 алт. ақша

Етігі-3 алт. ақша ? арзан

Ш: 5-3=2

Жауабы: 2 алт. ақшаға арзан

Сандар мен таңбалар көмегімен 1 мин

Топтық жұмыста орындайды

Жауап береді, бағалайды

Постер бойынша

4-тапс. Өзіндік жұмыс

1, 2, 3

Алақанды қыздырып

Жинап алып күш

Қолға қалам аламыз

Қателеспей жазамыз

I топ -1,2-бағанын

II топ – 2, 3-бағаны

III топ – 1,2-бағаны

ІҮ топ – 3,4-бағаны

Көшбасшы көмектеседі, топты тексеріп бағалау парағына бағалайды.

Ал тапс. тез аяқтаған оқушылар

А-деңгейі тапсырмасын орындайды

В және С- 5 тапс. ойланып дұрыс жауаптың тиістісін табады

Сынып көшбасшылары А-деңгейі тапсырмасын орындайды

Мадақтау, топ

б-ша қатысуын

2 жұлдыз, 1 ұсыныс
















«Бармақпен бағалау»







Сызба

оқулық


Жұмыс дәптер





Флип-рт






ІҮ.Қорытынды

-Сабақтың тақырыбы ата

-Қандай тапсырмалар орындадық?

Рефлексия жасауда оқушылардың ойларын сұрау

Ү. Бағалау

Бағ. парағы, дискрип б-ша

Үйге тапсырма. №3 ауызша

Өзіңді тексер

Жауап береді, бағалайды


«Ізгілік ағашы» стикермен рефлексия жасайды.


hello_html_47f48884.png

Жарайсың!




Мадақтау, бағалау




Рефлексияпарағы









Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 27 сентября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru
