Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Конспекты / Математика "Геометриялық фигуралар" (3 сынып)

Математика "Геометриялық фигуралар" (3 сынып)

  • Математика

Поделитесь материалом с коллегами:

4. Тақырыбы: Геометриялық фигуралар

Мақсаты: Геометриялық фигуралар жайлы білетін білімін қайталай отырып «нүкте, сәуле, түзу, кесінді, сынық, шеңбер, шаршы, тік төртбұрыш, төртбұрыш, бұрыш» деген ұғымды айта, ажырата білуге үйрету; 100 көлеміндегі сандарды жылдам қосу, азайтуға дағдыландыру; салыстырып, ойын қорыта білуін дамыту.

Түрі: қайталау. Әдісі: сұрақ-жауап, талдау, ауызша жылдам есептеу.

Көрнекілігі: геометриялық фигуралар, кестелер, екі таңбалы сандар.

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушының дәптер, қалам, кітап, сызғышын, қарындашын тексеру; зейінін сабаққа аудару.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. № 9 (балалардың жазба жұмысын тексере отырып, жауабын салыстыру)

ІІІ. Мақсат қою кекзеңі: Тақырыбы, мақсатын хабарлау.

ІҮ. Ауызша жұмыс: 1. Математикалық диктант.

  • 36 мен 58 қосындысының мәнін тап. ( 36+58= 94)

  • 90 мен 25 айырмасының мәнін тап. (90-25 = 65)

  • Бірінші қосылғыш 23, екінші қосылғыш 57. Қосындының мәнін тап.(23+57= 80)

  • Азайғыш 74, азайтқыш 37. Айырманың мәнін тап. (74-37= 37)

  • 69 бен 13 қосындысының мәнін тап. (69+ 13= 82)

  • 60 пен 28 айырмасының мәнін тап. ( 60-28= 32)

  • 45 санын 17 арттыр (45+17= 62)

  • 54 санын 25 кеміт. ( 54-25= 29)


Ү. Қайталау:

1. 1.Геометриялық фигураларды ата:

hello_html_20c1f1fa.gifhello_html_m53cb7bf9.gifhello_html_3350504c.gifhello_html_m27d138cd.gif

hello_html_m76420ee7.gifhello_html_m7d464041.gifhello_html_19abedec.gifhello_html_44c2d0e3.gifhello_html_4c448a9b.gifhello_html_3026e844.gif

hello_html_m51238654.gif

hello_html_48b6ab16.gif

  1. Тік төрт бұрыштардың нөмірлерін ата: №1 ,3.

2.Геометриялық фигураларды сызу.

  1. Шаршыны тап және оның периметрін есепте: № 2. Р = 1+1+1+1 = 4 (см)


  1. № 4. Ұзындығы 10 см кесінді сал. Оны әрбіреуінің ұзындығы 2 см тең кесінділерге бөл. Неше кесінді шықты?

hello_html_216cf48f.gifhello_html_3d787a6c.gifhello_html_3d787a6c.gifhello_html_m6bf58648.gifhello_html_37406428.gif 10 : 2 = 5 (кесінді)


  1. № 5. Сынық сызықтың ұзындығын тап:

hello_html_m60a73592.gifhello_html_m7987e597.gif 2см 4 см 1см

hello_html_6a9c60d8.gifhello_html_m2659959.gif 3см

3см + 2см + 4см + 1см = 10 см

№ 6. Жұптасып жұмыс істеу. Қандай фигура артық? Неге?

hello_html_deae68e.gif

hello_html_m76420ee7.gifhello_html_20c1f1fa.gifhello_html_m29e95055.gif

( дөңгелек, өйткені бұрышы жоқ)


Есеп шығару. №7.

hello_html_573c838c.gif

Шешуі: ( 28+24) – 15 = 52 – 15 = 37

Жауабы: Дымбілмес жексенбі күні 37 мин оқиға айтты.




Өздік жұмыс: №8 Дымбілмес есептерді дұрыс шығарды ма, тексеріп көр.

ІҮ. Білімдерін тексеру. Шығармашылық тапсырма орындау.

Әhello_html_24e02907.gifр деңгейдегі қосымша жаттығулар.

hello_html_m601605e4.gifhello_html_m3a3f0906.gif

hello_html_60eaed6a.gif 10. ( Қарындаш ; Білгіш ; Дымбілмес ; Сызушы

2 . Салыстыру ұқсатығы, айырмашылығы 5 + 3 < 50 + 30 3+ 5 < 30 + 50

3. Көпбұрыштарды, тікбұрыштармен салыстыру.

Ү. Сабақтың қорытындысы. Екі таңбалы сандарды салыстыру.

ҮІ Үйге тапсырма : № 9 , 8 бет. Бағалау


Выберите курс повышения квалификации со скидкой 50%:

Автор
Дата добавления 20.02.2016
Раздел Математика
Подраздел Конспекты
Просмотров1405
Номер материала ДВ-471982
Получить свидетельство о публикации