1162196
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 1.410 руб.;
- курсы повышения квалификации от 430 руб.
Московские документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ ДО 90%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО до конца апреля!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности №038767 выдана ООО "Столичный учебный центр", г.Москва)

ИнфоурокНачальные классыКонспектыМатематика - Көбейтудің ауыстырымдылық заңы (3 сынып)

Математика - Көбейтудің ауыстырымдылық заңы (3 сынып)

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

hello_html_m8944ef0.gifhello_html_72d69f0b.gifhello_html_205e932.gifПәні: МАТЕМАТИКА

Тақырыбы: Көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті.

Мақсаты мен міндеттері: көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін және оны есеп шығаруда қолданылуын қарастыру.

1.Білімділік: мемлекеттік білім стандарты деңгейде білім, білік және дағдыларды игеру

2.Дамытушылық:оқушының ақыл-ойының математикалық стилін, ин-теллектуалдық және ерік пен сезімге қатысты сапаларын дамыту;

3.Тәрбиелік: меңгерген математикалық білімдерін омірде қоддануға жан-жақты дайыңдауды жүзеге асыру.

Сабақ түрі : жаңа сабақ

Көрнекіліктер: кесте;, қималы карточкала, жемістер суреті.

Әдіс-тәсілдер: жұптық, топтық, өзіндік

Сабақ барысы

1.Оқыту үрдісінің маңыздылығы: Ауызша есептеу

5 х 3

3 + 3 + 3

Ойын : « Сыңарын тап»

2 + 2 + 2 + 2

3 х 3

5 + 5 + 5

2 х 4


2.Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:


1 Сенің ойыңша, көрсетілген тәсілдердің қайсысы ең қолайлы болады ?

1)

1 – қатар

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMFF:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMFF:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMFF:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMFF:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMFF:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

2 - қатар

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMFF:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMFF:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMFF:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMFF:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMFF:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

3 – қатар

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMFF:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMFF:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMFF:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMFF:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMFF:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

4 - қатар

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMFF:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMFF:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMFF:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMFF:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMFF:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

2) 6 + 6 + 6 + 6 = 24 6 х 4 = 24


1 - баған

2 - баған

3 - баған

4- баған

5 - баған

6 - баған

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

F:\Айгуль\Рисунки для документов\машины корабли часы\VAN2.WMF

4 + 4 + 4 + 4 + 4 + 4 = 24 4 х 6 = 24

Қорытынды: 6 х 4 = 4 х 6

2 х 3=6 екі көбейту үш тең алты 3 х 2=6 үш көбейту екі тең алты

Көбейткіштердің орындарын ауыстырғаннан көбейтіндінің мәні өзгермейді.

3.Жаңа білімді бекіту:

Қосындыны көбейтумен алмастыр. ( ауызша)


8+8 9+9+9+9 12+12+12

5+5+5 2+2+2 7+7+7

Сергіту сәті

2. Салыстыр:

8 х 4 = 4 х 8 8 х 4 > 8 + 8 + 8 3 + 3 = 2 + 2 + 2

32 = 32 32 > 24 6 = 6

3, 4 ауызша

5

Ш: барлығы – 82 ш

емен – 17 ш

үйеңкі - 24 ш

С: шырша - ?

Ш: (82 – 17 ) – 24 = 41 (ш)

Жауабы : сал жасау үшін 41 шырша шыбығын пайдаланды.

6

Ш: ө. ағысымен – 56 м

ағысқа қарсы – 18 м кем

жаяу – 12 м

С: барлығы - ?

Ш: 56 – 18 = 38 (м)

56 + 38 = 94 (м)

94 + 12 = 106(м)

Жауабы : саяхатшы барлығы 106 м жол жүрді.

Өзіндік жұмыс

8. Ұзындығы 4см , ені 3см болатын тік төртбұрыш сыз. Оның периметрін тап.

Ойын: « Кім жылдам ?»

9. Екі суреттегі 5 айырмашылықты тап:

  1. Сиыр мен ешкі екі бағытта 2) бір сарайда терезе жоқ 3) сарай алдындағы біреуінде қой жоқ 4) ауладағы ешкілер саны 5)сарай төбесіндегі заттар саны

Қорытынды.

  • Бүгін нені үйрендік ?

  • Көбейтудің компаненттерін ата .

  • Фигураларды қалай салыстырамыз ?

  • Көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті ( мысал)

  • Сұрақтарың бар ма?

Үйге тапсырма:№ 7 ( 17 – б)

Бағалау: Сабақта белсенділік көрсеткен, тақтада жаттығу орындаған оқушыларды бағалау






