Инфоурок / Математика / Другие методич. материалы / Математика " Мультфильм кейіпкерлеріне саяхат" (5-сынып)
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

Математика " Мультфильм кейіпкерлеріне саяхат" (5-сынып)

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: «Мультфильм кейіпкерлеріне саяхат»

Сабақтың түрі: топтық сайыс сабағы.

Сабақтың мақсаты:

1. Оқушылардың жай бөлшектерді қосу

тақырыбынан алған білімдерін

тұжырымдап, білім дәрежелерін байқау.

2. Іскерліктерін, өз бетімен еңбектенуін,

оқушылардың білім дағдыларын,

танымдық қасиеттерін дамыту.

3. Оқушылардың ойлау қабілетін жетілдіру,

оларды шыдамдылыққа, өз бетінше

еңбектенуге тәрбиелеу.

Сабақтың жоспары:

  1. Мадагаскар” тапсырмасы.

  2. Микки Маус” тапсырмасы

  3. Ай мен тігінші” тапсырмасы.

  1. Жоғалған піл” тапсырмасы.

  2. Наруто” тапсырмасы.

  3. Корпорация монстров”

Сабақтың барысы:

Сәлеметсіздер ме оқушылар!
Нақты білімге қызығушылар
Естігенін естіп тұрып,
Оқығанын миға тоқушылар.

Деп сөз кезегін оқушыларға берсек.

Таныстыру:

1-топ: «Алғырлар»:

 Ұраны:

Білікті бірді жығар.
Білімді мыңды жығар.
Сәлемдесуі: 

Біз дайынбыз бұл сайысқа достарым,
Көрсетеміз бізде қандай күш барын.
Алға қойға мақсатымыз бір екен.
Сәтті болсын сапарымыз әрдайым.

2-топ: 2-топ «Білімділер»

Ұраны:

Қандай сынақ болса дағы беріспе,
Әрқашанда үміткерміз жеңіске.
Сәлемдесуі:

 Армандарға қол созумен келеміз,
Өмір теңіз жүзіп келеді кемеміз.
Білімменен қаруланған тобымыз,
Қарсыласты қалай да біз жеңеміз.




hello_html_2d972131.jpg


hello_html_4d3a81bc.gifhello_html_m536281fd.gif
















Ал енді сабағымызды бастайық.




hello_html_5154bc86.jpgWordArt 5










1) Бөлімдер әр түрлі бөлшектерді қосу

ережесі.

2) Дұрыс бөлшек дегеніміз не?

3) Бұрыс бөлшек дегеніміз не?

4) Аралас сан дегеніміз не?

5) Бұрыс бөлшектен аралас санды

қалай аламыз?

6) Аралас саннан бұрыс бөлшекті

қалай аламыз?

7) Өзара жай сандар дегеніміз

қандай сандар?

8) Бөлімдері бірдей бөлшектерді

қосу ережесі.














:hello_html_294fc9b9.jpgWordArt 61









Дұрыс бөлшектер:



Бұрыс бөлшектер:



Аралас сандар














WordArt 16hello_html_m9e3c166.jpg

Логикалық сұрақтар


1) Бөлмеде 4 бұрыш. Әрбір бұрышта

мысықтар отыр, әрбір мысық алдында

3 мысық. Бөлмеде қанша мысық бар?

(4 мысық)

2). Қараңғы бөлмеде керосин шамы және

шырақ қатар тұрса, бірінші нені

тұтатар едіңіз? (сіріңке)

3). Жыл он екі ай ішінде 30 және 31 сандары

ауысып отырады. Ал 28 саны қай айда

кездеседі? (барлық айда)

4). 5 алманы 5 кісіге тең бөліп беру керек

және де себетте бір алма қалу керек.

( 4 алманы 5-ке бөлу керек)

5). Ер баланың ағалары жоқ, ал оның

қарындасының сіңлісі қанша болса,

сонша ағасы бар.Осы отбасында неше ер

бала, неше қыз бала бар? (1 ұл,2 қыз)

6). Түйеқұс екі аяғымен тұрғанда бір пұт

тартса, бір аяғымен тұрғанда қанша

тартады.

(бір пұт)



WordArt 37hello_html_m219a6483.jpg


1) Қайсысы дұрыс бөлшек?

А) 13/6 В) 93/93 С) 7/11

2) Қайсысы бұрыс бөлшек?

А) 3/5 В) 35/14 С) 5/43

3) Аралас санды тап.

А) 3/4 В) 43 С) 5(3/8)

4) Қайсысы жай бөлшек?

А) 9/15 В) 65,7 С) 105

5) Қайсысы үлкен (артық, кем )?

А) 1/3 және 1/3 В) 8/13 және 1

6) Қосуды орындаңдар: 2/3+2/7

А) 4/21 В) 20/21 С) 410






WordArt 46hello_html_m7b52f6f0.jpgБөлшек түрінде жаз:



hello_html_21cc5c71.jpg



А)2/4; б) ¾; в)1/4:




WordArt 5hello_html_13c80c36.jpgКвадрат жол, баған және

диоганаль бойымен қосқанда

қосындысы бірдей болатын

1,3,5,6,7 ,9 сандарын

орналастыр.

(15 саны шығу керек)


8

4











4





















hello_html_28cf670d.gifhello_html_m5fcfa66b.jpg





Қуанамын мен де,
Қуанасын сен де,

Қуанайық, достарым,

Арайлап атқан күнге
Тәуелсіздігімізге бас

иеміз әрқашан!





hello_html_m5fcfa66b.jpg


Қорытындылау.


Оқушылардың жинаған жұлдызшалары бойынша, жеңімпаз анықталады.


Мұғалім:

Оқушыларға бір-бір қағаздан таратылып, өз пікірлерін жазғызу.

Сол арқылы күн шуағын құрып, қорытынды ретінде сөзді аяқтау.



Ұстаздар!Қандай ғажап халықсыздар!

Шәкіртке шыңдай биік алыпсыздар.

Жан біткен жанарына нұр сыйлаған,

Күндей боп күлімдеген жарықсыздар.




Құрметті оқушылар!Ұстаздар сендердің арқашан күн нұрындай күлімдеп, жарқырап жүргендеріңді тілейді.Сондықтан мен сендер сөзімді күн суретімен аяқтағым келеді. Күндей шуақты болыңдар демекпін.
