Алматы облысы Талғар қаласы
"Сәкен Сейфуллин атындағы № 2 мектеп
жасына дейінгі шағын орталығы
бар ЖББОМ" Мемлекеттік коммуналдық
мекемесінің бастауыш сынып мұғалімі
Дурханова Алия Тилеубековна
Сабақтың тақырыбы: Қайталау.
Сабақтың міндеті: өткен сабақта алған білімдерін қайталау , пысықтау.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: есептерді шығару білігін, есептеулер дағдыларын арттыру.
Дамытушылық:логикалық есептердің адам өмірінде тиімділігін дәлелдеп, қазіргі кезде олардың қолдану жайында анықтау және әр сабақта, кез-келген уақытта қолдана білуді, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Танымдық белсенділіктерін арттыру.
Тәрбиелік: еңбекқорлыққа, шапшаңдыққа, ұжымдағы ауыз біршілікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Сайыс сабағы Сабақтың типі: Қайталау
Сабақтың әдістері: түсіндіру, топтық жұмыс, талдау, практикалық.
Сабақтың көрнекілігі: кесте, суреттер, дидактикалық материалдар, үлестірмелер, слайдтар.
Сабақтың барысы:
І.Сабақтың басталуын ұйымдастыру.
А) зейіндерін аудару, топқа бөлу, топ басшыларын сайлау
Ә) психологиялық дайындық
Күлім қағып қолымды 1,2,3 деп соғайын. Қарап тұрған көршіме , Қолымды мен бұлғайын. Ыстық алақаныммен, Маңдайыңнан сипайын. Құшақтасып өзіңмен, Амандасып алайын.
Негізгі бөлім: ІІ. Үй тапсырмасын тексеру : № 9 тапсырма ауызша тексеріледі,бекітіледі.
ІІІ. Оқушылар алдында сабақ мақсатын қою.
ІV . Ақпаратты қайта айту және оның қолданылатын жаттығулары арқылы iс-әрекеттің түрлерiн меңгертудi ұйымдастыру. Дәптерге күн ретін жазу. Таза жазу жолына 215 , 1374 сандарын әдемілеп жазып шығу. Оқулықпен жұмыс. № 1 тапсырма төрт топқа бөлініп беріледі.Оқушылар өз беттерінше дәптерде орындап , ауызша тексереді. Топ мүшелерінің дұрыс орындауларына қарай ұпайлар беріледі . Оқушылар бір – бірін бағдаршам көздері арқылы бағалап отырады (жасыл көзі -5, сары - 4, қызыл көзі - 3).
304 / 14=21 (10 қ) 976 / 23=42(10қ) 34* 13=442
21* 14+10=304 23 *4+10=966 18* 32 = 576 № 3 Жалпы сыныппен орындалады. . Оқушылар бір – бірін бағдаршам көздері арқылы бағалап отырады (жасыл көзі -5, сары - 4, қызыл көзі - 3).
Автобуспен – 3 сағ Ш:300/ (3+2) =60 км / сағ
Жүк машынасымен -2 сағ 3*60 = 180 км
Барлығы - 300 км 2* 60 = 120 км V—бірдей болса, әрқайсысы неше км жүріп өтеді ? Ж: автобуспен 180 км, жүк машинасымен 120 км жүріп өтеді.
Сайысу .Жұмыстарын стикерлер арқылы бағалап отыру. . Оқушылар бір – бірін бағдаршам көздері арқылы бағалап отырады (жасыл көзі -5, сары - 4, қызыл көзі - 3).
(Шапшаңдылыққа берілген тапсырма)
І топ ІІ топ Ш топ IV –топ
№ 4а № 4Ә № 5 а № 5 ә
Сергіту сәті :- Балалар ойымызбен қоса , бойымызды да сергітіп алайық . "Тез ойла , сөз ойла" ойыны ойналады.
Тоқсаныншы Тоқылдақ
оқ, он, тоқ, сан, сақ, қан т.с.с. тоқ, дақ, қыл, ық, ақ, оқы т.с.с.
V. Алдында алған бiлiм мен бiлiкке сәйкес бiлiмнiң шығармашылық түрде қолданылуы мен меңгерiлуiн проблемалық тақырыптарды шешу арқылы ұйымдастыру.
Оқушылар бір – бірін бағдаршам көздері арқылы бағалап отырады.
№ 7 логика мен шапшаңдылықа арналған слайдтар бойынша жұмыс.
Қабырғалары - ?м
Шығармашылық тапсырманың шешуі:
1-ші аквариумның көлемі - 8 куб дм , бір жағының ауданы – 4 кв дм (барлық жақтарының S тең). 2-ші аквариумның көлемі - 48 куб дм , S- 6*2=12 кв дм,S - 2*4 =8 кв дм, S - 6*4=24кв дм
VI.Сабақты қорытындылау: - Балалар, қазір әр топтан 1 оқушыдан ортаға шығуларыңды сұраймын. Менің қолымдағы текшені лақтырып , ондағы сұрақтарға жауап берулерің керек.
- Сабақ несімен қызық болды?
- Не қиын болды? т .с. с.
Жинаған ұпайларына қарай орындар тағайындалады.
VII.Келесi сабаққа үй тапсырмасын беру
VIII.Бағалау.