Инфоурок / Математика / Другие методич. материалы / Математика пәні бойынша "сызықтық теңдеулер"
Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Законы экологии», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса.

ПРИЁМ ЗАЯВОК ТОЛЬКО ДО 21 ОКТЯБРЯ!

Конкурс "Законы экологии"

Математика пәні бойынша "сызықтық теңдеулер"

библиотека
материалов

Сабақ жоспары

+Сыныбы: 6 Күні: 10-11-12.01.15ж

Пән: Математика 2015 жыл


Сабақ тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу.Сызықтық теңдеулер және сызықтық теңсіздіктер.

Сабақтың мақсатты: Оқущыларға бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу ережелерін түсіндіре отырып есептер шешуге үйрету,есептер шығаруда қолданылатын амалдардың тәртібімен жұмыс жасауды үйрету.


Сабақтың міндеттері:

1.Тақырып бойынша оқушылардың логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру.Деңгейлік білім беру, өз бетінше жұмыс істей білуге үйрету,есептер шешуге жаттықтыру.

2.Ақыл-ой тәрбиесін беру. Белсенділіктерін арттыру , оқушылардың пәнге деген қызығушылығын дамыту.

3.Оқушыларды бүгінгі өмір талабына сай, рухта тәрбиелеу. Оқуға, саналы сезімге ,жауапкершілікке өз бетінше еңбектенуге тәрбиелеу.Тез ойлап , тез қорытуға және сөйлеу мәнеріне тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Жаңа білім беру сабағы,аралас сабақ,стсндартты сабақ, деңгейлеп оқыту сабағы.

Сабақтың әдісі: Баяндау ,әңгімелесе отырып түсіндіру,есептер шығару, сұрақ –жауап.

Көрнекілік: Сабаққа қатысты сызбалар , тірек схемалары , дидактикалық материалдардан,оқулық,кесте,сурет,есептернден пайдалану.


Сабақтың барысы

1.Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, психологиалық даярлық,оқушыларды сабаққа дайындау.

2. Үй тапсырмасын тексеру: Ауызша есептер мен ережелерді тексеру,дәптерлерді жиып алып, бағалау.

3. Сабақтың барысымен таныстыру,қысқаша шолу, жаңа сабақ түсіндіру:

а) Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

ә) Өткен тақырыптағы ережелерді ауызша қайталап,жаңа тақырыппен байланыстыру.

б) Жаңа бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу тақырыбын түсіндіру және тақырыпқа берілген есептердің шешу тәсілдерін түсіндіру.

1-2-3-4 мысалдар

838-840

856-857

4 . Жаттығу жұмыстары. А , В деңгейінің тапсырмалары. Оқулықпен жұмыс,есептер шешу.

835-837 №841-845 858-859

5. Дидактикалық тапсырмаға берілген ауызша есептер. №834

6.Өз бетінше есептер шешу. № 836

853 1,2тапсырма

1-2-3-4 тапсырма 198-бет +Тақырып бойынша өзіндік жұмыс.

7. Қорытынды:Сұрақтар қойып ,оқушының білімін тексеру. Бүгінгі сабақта үйренген ережелерді, есептерді шешуде пайдалана білуге үйрендің бе? Қиын емес пе? Өз бетіңше есептер шешуге үйрендің бе?Өзіңді үйге берілген тапсырманы ешіп ,тексеріп көр.

8. Үйге тапсырма: №839

855 № 876

9. Бағалау: Сабаққа жақсы қатысқан балаларды мадақтау,есептер шешуде жіберілген кемшіліктерін айтып,білімдерін бағалау.


