795684
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 1.410 руб.;
- курсы повышения квалификации от 430 руб.
Московские документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ ДО 90%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО до конца апреля!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности №038767 выдана ООО "Столичный учебный центр", г.Москва)

ИнфоурокНачальные классыКонспектыМатематика пәнінен ашық сабақ " Бақытты сәт " (3 - сынып)

Математика пәнінен ашық сабақ " Бақытты сәт " (3 - сынып)

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

Математика

2 сынып

Сабақтың тақырыбы: «Бақытты сәт».
Сабақтың мақсаттары:

1. Оқушылардың математика пәніне деген қызығушылығын арттыру;

2. Оқушылардың логигалық ойлау қабілеттерін, шығармашылық ізденістерін дамыту;

3. Оқушыларды ұйымшылдыққа, топтың намысын қорғауға тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Жарыс сабақ.

Сабақтың әдісі: Топпен жұмыс,ойын,сұрақ-жауап.

Сабақтың көрнекілігі: Суреттер,тапсырма жазылған қима қағаздар.

Сабақтың барысы

І. Ұйымдастыру.

Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Психологиялық дайындық. Топқа бөлу.

Кіріспе сөз.

Уа, жарандар, жарандар!

Мына бізге қарандар!

Мінекей залда тыныштық

Естілмейді дыбыс түк.

Мұны біз де қоштаймыз,

Кешіккенді тоспаймыз

Ғылымдардың атасы

Математика пәнінен

Ойын-сайысты бастаймыз.

Құрметті жас достарым,

Мұны жақсы ұғайық,

Математика-құрметтеуге лайық.

Дүниедегі құбылыстың мәніне

Табиғаттың, қозғалыстың бәрін де

Мүмкін емес есептерсіз түсіну

Есебіңіз дүние кілті әлі де!

Бүгінгі сайыс-жарысымыздың аты «Бақытты сәт».

Бағдарламада:

1-гейм. «Бәйге»

2-гейм. «Озып кет!»

3-гейм. «Мен сені,сен мені»

«Қара ат» музыкалық пауза. Жорға биі.

4-гейм. «Қуып жет!»

5-гейм. «Кім жүйрік?»

6-гейм. «Тек қана алға!»

7-гейм. «Мәреге бірінші!»

Енді ортаға 2 топты шақырайық.

«Ойшылдар» тобы: «Ойшылдар» тобы келіп тұр,

Ең ыстық сәлем беріп тұр.

Қиынды есептер,жұмбақтар шешуге,

Тобымыз дайын тұр, дайын тұр!

«Тапқырлар» тобы: «Тапқырлар» тобы да сап түзеп,

Келіп жалынды сәлеммен.

Білім, өнер көрсетуге,

Бізде әрқашан дайынбыз!

Әділқазылармен таныстыру.

Ойшылдар» тобы ақ атқа мініп жарысады. Ал «Тапқырлар» тобы күрен атқа мініп жарысады. Сәт сапар тілеймін!

ІІ. Тапсырмалар.

1-гейм. «Бәйге»

Дұрыс және тез сұрақтарға жауап беру.

«Ойшылдар» тобы.

1. 0-ді кез келген санға бөлсе не шығады! (0)

2. 1 километрда неше метр бар? (1000 м)

3. Бұрыштар қандай болады? (сүйір, доғал, тік бұрыш)

4.1 аптада неше күн бар? (7 к)

5. Ең кіші екі таңбалы санды айт. (10)

6. Кез келген санды 1-ге көбейтсе не шығады? (кез келген сан)

7. 345 санда барлығы неше бірлігі бар? (345)

8. 100-ден 35-ті азайтса неше қалады? (65)

9. Тік төртбұрыштың ауданын қалай табамыз? (ұзындығын енінге көбейтеміз)

10. 3 есе кем дегеніміз не? (3-ке бөлу)

11. Көбейтуді не арқылы тексеруге болады? (бөлумен)

12. 25 санның көршілерін ата. (24, 26)

13. 300 артық қандай саннан? (299)

14. Көбейтудің компоненттерін ата. (көбейткіш, көбейткіш, көбейтіндінің мәні)

15. Санды 100-ге көбейткенде, оның оң жағына неше 0 жазу керек? (2)

«Тапқырлар» тобы.

1. Қандай санға бөлуге болмайды? (0)

2.1 тоннада неше килограмм бар? (1000 г)

3. Қандай фигураның қабырғаларының ұзындығы бірдей? (шаршы)

4. 2 сағатта неше минут бар? (120 мин)

5. Ең үлкен бір таңбалы санды айт. (9)

6. Кез келген санды кез келген санға бөлсе не шығады? (1)

7. 34 санында неше ондығы бар? (3)

8. 75-ке 25-ті қосқанда неше болады? (100)

9. Санды 10-ға көбейткенде, оның оң жағына неше 0 жазу керек? (1)

10. Төртбұрыштың периметрін қалай табамыз? (барлық қабырғаларының ұзындығын қосамыз)

11. 2-кі есе артық дегеніміз не? (2-ге көбейту)

12. Қосуды не арқылы тексеруге болады? (азайтумен)

13. 43 санның көршілерін ата. (42, 44)

14. 400 артық қандай саннан? (399)

15. Қосудың компоненттерін ата.(қосылғыш, қосылғыш, қосындының мәні)

2-гейм. «Озып кет»

Әзіл есептерді шешу.

Лото ойыны.

Әр топ нөмерленген есептерді таңдап шешеді.

1. 4 жұмыртқа 4минут піседі. Сонда 1 жұмыртқа неше минут піседі? (4 мин)

2. Үстелдің үстінде 10 алма , 5 қияр, 4 сәбіз жатыр. Барлыгы неше көкөністер? (9 к)

3. 1 килограмм шеге немесе 1килограмм мақта ауыр ма? (тең)

4. Аулада жүрген бұзау мен тауықтардың саны 6. Аулада неше бұзау, неше тауықтар бар? (1б,1т)

5. Екі аяғында тұрғанда қаздың салмағы 4 килограмм. Ал бір аяғында тұрса неше килограмм болады? (4кг)

6. Бақтиярдың 4ұлы бар, олардың әрқайысысының туған 1қарындасы бар. Бақтиярдың неше баласы бар? (5 б)

3-гейм. «Мен сені, сен мені»

Амалдарды орында.

Әр топ әшекей құрастырып, бір-біріне мультфильм көрсетеді.

«Ойшылдар» тобы Тапқырлар» тобы

«Ну, погоди!» «Крокодил Гена и Чебурашка»

40-2=38 30-3=27

36+14=50 50-35=15

74-5=69 60+30=90

58-18=40 27+13=40

90-24=66 86-7=79

24+3=27 24+35=59

15+24=39 95-30=65

66-60=6 49-29=20

80+20=100 32+4=36

«Қара ат» музыкалық пауза. Жорға биі.

4-гейм. «Қуып жет!»

«Ойшылдар» тобы.

1. Неше рет 2-кі деген сан жазылған? (15 р)

2. Ребусты шеш: к+3+ік, 100+ім, 40+аяқ. (күшік, жүзім, қырықаяқ)

3. Неше кесінді бар? (10 к)

4. Неше үшбұрыш, неше төртбұрыш бар? (6ү, 12т)

«Тапқырлар» тобы.

1. Неше рет 3деген сан жазылды ? (16 р)

2. Ребусты шеш: к+2+лік, тү+1, жел+90. ( кекілік, түбір, желтоқсан)

3. Неше кесінді бар? (10к)

4. Неше үшбұрыш, неше төртбұрыш бар? (6ү, 12т)

5-гейм. «Кім жүйрік?»

  1. Қандай сурет болу керек? (денесі домалақ, басы домалақ,құйрығы астына қарай түсіп тұр)

  2. Дұрыс және тез есепте. (50)

  3. Қандай сөз жазылған. (тамаша)

6-гейм. «Тек қана алға!»

Капитандар сайысы.

1-ден 24-ке дейін тез санау.

7-гейм. «Мәреге бірінші!»

«Танграм» ойыны.

Бұл ойын Ежелгі Қытайдан шыққан ойын. Сиқырлы шаршыны 7 бөлікке бөледі. Осы 7 бөліктерден 1мыңнан астам фигураларды құруға болады.

Қазір біз үлгіге қарап 7 бөліктерден адамның фигурасын құраймыз. Тақтаға тез жүгіріп шығып, сумен жабыстырамыз.

ІІІ. Қорытынды.

Болам десең теңізші,

Не ұшқышты қаласаң,

Дәрігерлік те жақсы ғой,

Қызметке жарасаң,

Ал сол үшін біздерге

Математика-

Ең маңызды ғылым бұл.

Сондықтан да сондықтан

Сол ғылымның тілін біл.

Сөз кезегін әділқазыларға беріледі. Марапаттау.
