Инфоурок / Математика / Конспекты / Математика пәнінен сабақ жоспары "Квадрат функция графигін салуға есептер шығару"
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

Математика пәнінен сабақ жоспары "Квадрат функция графигін салуға есептер шығару"

библиотека
материалов


Сабақтың тақырыбы:Квадрат функция графигін салуға есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

1.Квадраттық функцияның дербес түрлерін қайталау және белгілі графиктердің көмегімен квадраттық функцияның графиктерін салудағы білімдерін бекіту және өз беттерімен ізденуге, қорытындылай білуге үйрету.

2.Оқушылардың өз беттерімен у=ax2+вx+c квадраттық функциясының

графигін шаблондарды пайдаланып әр түрлі жағдайға байланысты графиктерді сала білуін дамыту

3.Оқушыларды алғырлыққа, сауаттылыққа, шапшаңдыққа, ұқыптылыққа, салауатты өмір сүруге тәрбиелеу.

Сабатың түрі: тренинг сабағы

Сабақтың типі: Білікті, дағдыны, іскерлікті қалыптастыру сабағы.

Сабақтың көрнекілігі: АКТ, өзіндік жұмыс тапсырмалары, топтық жұмыс тапсырмалары, стикерлер, бағалау парағы,постер


Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушыларды 4 топқа бөлу (квадрат теңдеу, квадрат үшмүше,квадрат функция , квадрат түбір)

  1. Үй тапсырмасын тексеру.

Дұрас жауаптары слайдта

  1. Қызығушылықтарын ояту. Ой-толғау.

1.Квадрат функция деген не?

2.Квадраттық функцияның графигі қандай қисық?

3.аhello_html_66710eae.gifболғанда, парабола тармақтары қалай бағытталады?

4. Дhello_html_3a47fcd1.gif болғанда, парабола абсцисса осімен орналасуы туралы не айтуға болады?

5.hello_html_40974faf.gif болғанда, парабола абсцисса осімен орналасуы туралы не айтуға болады?

6.Д=0 болғанда, парабола абсцисса осімен орналасуы туралы не айтуға болады?

7.Өспелі және кемімелі функциялар деген не?
8.Экстремальды нүктелер деген не?

4. Түсіну. Ауызша есептер

у=ах2 функциясының параболасын жылжыту арқылы параболаның төбесінің координаталарын, өсу, кему аралықтарын табу.

hello_html_m31d6353e.jpg



5.Талдау. Топпен жұмыс

Оқулықпен жұмыс. №424, №425

6.Жинақтау.Оқушылардың өзіндік жұмысы

1-нұсқа

1.Берілген функцияларының қайсысы квадраттық функция болады?.

А)у=2х+3 В)у=х3-х-7 С)у=х4-19х Д)у=2-9х-5

2. y=x2+1,5 функцияның графигін y=x2 функцияның графигінен қалай алуға болады?

А) Оу осі бойымен 1,5 бірлік жоғары. В) Ох осі бойымен 1,5 бірлік солға. С) Оу осі бойымен 1,5 бірлік төмен. Д) Ох осі бойымен 1,5 бірлік оңға жылжыту арқылы алуға болады.

3. y=(x+5)2 функцияның графигін y=x2 функцияның графигінен қалай алуға болады?

А) Ох осі бойымен 5 бірлік оңға. В) Ох осі 5 бойымен бірлік солға. С) Оу осі бойымен 5 бірлік төмен. Д) Оу осі бойымен 5 бірлік жоғары жылжыту арқылы алуға болады.

4. y=(x - 1)2 -7 параболаның төбесінің координаталарын анықтаңдар

А)1;-7 В) -1;7 С) -7;-1 Д)7;1


2-нұсқа

1.Берілген функцияларының қайсысы квадраттық функция болады?.

А)у=х+3 В)у=х2-х-7 С)у=х3-19х Д)у=3х-9х-1

2. y=x2+1 функцияның графигін y=x2 функцияның графигінен қалай алуға болады?

А) Оу осі бойымен 1 бірлік жоғары В) Ох осі бойымен 1 бірлік солға С) Оу осі бойымен 1 бірлік төмен Д) Ох осі бойымен 1 бірлік оңға жылжыту арқылы алуға болады.

3. y=(x+4)2 функцияның графигін y=x2 функцияның графигінен қалай алуға болады?

А) Ох осі бойымен 4 бірлік оңға В) Ох осі бойымен 4 бірлік солға С) Оу осі бойымен 4 бірлік төмен Д) Оу осі бойымен 4 бірлік жоғары жылжыту арқылы алуға болады.

4. y=(x + 1)2 -7 параболаның төбесінің координаталарын анықтаңдар

А)1;-7 В) -1;-7 С) -7;-1 Д)7;1

7.Бағалау.Топ басшылары бағалау парақтарын таратады және жинап тапсырады.

Жиынтық бағалау. Топ басшылары өз топтарын тарау бойынша алған білімдерін ( үй тапсырмасы, топтық,) ескере отырып бағалайды

8.Кері байланыс.

Сабақ ұнады ма? Ұнамады ма?

Қандай қиыншылықтар болды?

Оқушылар өтілген сабақтан жағымды әсер алғандығын, сабақтың қалай өткендігін жеткізеді. Рефлексия жазады.

9.Үй тапсырмасы. №428.№429. Шығармашылық тапсырма

Суретте берілген параболалардың формулаларын жазу.

hello_html_186b357d.png

