Инфоурок / Математика / Рабочие программы / Математика пәнінен сабақ жоспары "Нөлдермен аяқталатын сандарды жазбаша көбейту тәсілдері"
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

Математика пәнінен сабақ жоспары "Нөлдермен аяқталатын сандарды жазбаша көбейту тәсілдері"

библиотека
материалов

Екі таңбалы санға көбейту және бөлу тәсілдері. Қайталау.

Мақсаты: Оқушыларға екі таңбалы санға көбейту және бөлу тәсілдерін тиянақтауға, теңдеу құрастырып шешімін табуға үйретуге мүмкіндік жасау; ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту; білімділікке, дәптермен жұмыс жасау барысында тазалыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Түрі: аралас сабақ Әдісі: сұрақ-жауап, талдау, есептеу, салыстыру.

Көрнекілігі: жолақшалар, суретті кестелер, қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер.

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу, түгендеу,оқушылардың зейінін сабаққа аудару. Оқушылардың құрал-жабдықтарын түгендеу.

Балалар, бір – біріңе қарап жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар. Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар.

Мен бақытты баламын,

Жан дүниемде күн нұрлы

Жылуым мол бойымда.

Осы жылуды Жер бетіндегі барлық адамдарға жолдаймын.

Менің оқығым келеді! Білімді, алғыр болғым келеді!

ІІ. Мақсат қою кезеңі: Балалар, бүгін біз Екі таңбалы санға көбейту және бөлу тәсілдерін қайталаймыз. Екі таңбалы санға көбейту және бөлу тәсілдерін кім қалай меңгергенін байқап көреміз.

ІІІ. Жаңа сабақ: Оқулықпен жұмыс: 1-жаттығуда мысалдарды тиімді тәсілмен, әрі тез есептеу.

458-59=399

670+99=769

700+599=1299

730+399=1129

760+598=1358

5700+999=6699

5500+499=5999

1005+999=2004

4680-598=4082

46800-5999=40801

468000-59999=408001

2-жаттығуны екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу, тексеру.

80:6=15

90:18=5

68:17=4

84:21=4

64:16=4

93:31=3

76:19=4

Өздік жұмыс:

hello_html_22e2031a.png

70·2+х=3620

140+х=3620

х=3620-140

х=3480

70 · 2+3480=3500+120

3620=3620

х+2400:60=310+5000

х+2400:60=5310

х+40=5310

х=5310-40

х=5270

5270+2400:60=310+5000

5310=5310

9000:30-х=300-130

9000:30-х=170

300-х=170

х=300-170

х=130

9000:30-130=300-130

170=170

7500 · 2-х=1250·2

7500 · 2-х=2500

15000-х=2500

х=15000-2500

х=12500

7500 · 2-12500=1250·2

2500=2500

ІҮ.Жаңа сабақты пысықтау:

№4. Есептерді шығар.

hello_html_f7febd1.png

Шешуі: 650-(1200-800) =250

800-250=550

Жауабы: 1-мектептен 250, 2-мектептен 400, 3-мектептен 550 бала.

ә)

hello_html_c106735.png

Шешуі: 1000-(2000-1400) =400

1400-400=1000

Жауабы: 1-бала 400 м, 2-бала 600 м, 3-бала 1000 м арақашықтықты жүгіріп өтті.

№5 а) Тіктөртбұрыштың ауданы 24 см², ұзындығы 6 см. Тіктөртбұрыштың периметрін тап және дәптеріңе сыз.

Р=6 см +4 см+6 см+4 см=20 см



hello_html_mf0ba869.png

S=24:2=12 см²

Үшбұрыштардың ауданы 12 см²








№6. а) Шешуі: 1000:4=250 (м)

Жауабы: балалар 250 метр жүгірулері керек.

ә) Шешуі: 1000:5=200 м

200 :20 =10 с

Жауабы: Мұрат жүгіруге 10 с жұмсады.

№7 Тиімді тәсілмен есепте.

241∙50+241 ∙8=241∙(50+8) =13978

314∙30+314∙7=314∙(30+7) =11618

418∙30+418∙4=418∙(30+4) =14212

315 ∙60+315 ∙5=315∙(60+5) =20475

829 ∙20+829 ∙3=829∙(20+3) =19067

Ү.Қорыту. Бүгінгі сабақтан не білдік?

ҮІ. Үйге тапсырма: № 6 б, в №8; 5 бет. ҮІІ. Оқушыларды бағалау.


Общая информация

Номер материала: ДБ-028088

Похожие материалы