Инфоурок Геометрия КонспектыМатематика пәнінен сабақ жоспары"Квадрат түбірдің жуық мәндері" (8 сынып)

Математика пәнінен сабақ жоспары"Квадрат түбірдің жуық мәндері" (8 сынып)

Скачать материал

Павлодар қаласы, ПҚБАИ                                                 Бекітемін___________________                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

1 - топ                                                                                  Мектеп директоры А.З.Абжатова                                                                                                                                        

Пәні: Математика

 

САБАҚ:    Квадрат түбір.

Квадрат түбірдің  жуық мәндері

 (2 сабақ)

Мектеп: Есілбай ЖОББМ

Күні: 29.09.2015 ж

Мұғалімнің есімі: А.С. Абылгазинова                                                                                       

СЫНЫП: 8

Қатысқандар саны:11

Қатыспағандар саны

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Санның квадрат түбірі, арифметикалық квадрат түбірдің мәнін таба алады

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар

Квадрат түбірден жуық мәнді табуды есеп шығару барысында қолдана алады; Тақырып бойынша  мәлімет шолу жасайды, зерттейді.  Квадрат түбірдің жуық мәндері туралы   анықтама құра алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Квадрат түбірдің жуық мәндері  дегеніміз не екенін біледі. Түбір белгілерін  тауып, түсіндіре алады. Саннан жуық  квадрат түбір табуды біледі.

-           

Кейбір оқушылар:

-          Квадрат түбірдің жуық мәнін табу мүмкіндігін біледі. Квадрат  пен  арифметикалық түбірдің айырмашылығын түсіндіре алады.      ( Джт )

-          Кез – келген дәлдікпен  квадрат түбірдің  жуық мәнін табуды  орындай алады. 

Тілдік мақсат

Оқушылар:

-           Кварат түбірдің жуық мәнін табуды, өрнектерді түрлендіру дағдысын дамытады.

 

Негізгі сөздер мен тіркестер:

-           түбір, квадрат, математикалық амал, дәреже, дәреженің көрсеткіші, таңба, мән, өрнек, мағына, айнымалы, теңдеу, теңсіздік, рационал, иррационал, жуықтау термин сөздерді пайдалану арқылы тақырыпты түсіндіре алады;

-          байланысын көрсете алады;

-          Ойын дәлелдей алады;

 

 

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

-          Түбір ұғымын енгізудің қажеті неде ?

-          Квадрат түбір  және арифметикалық квадрат түбір ұғымдарының  айырмашылығы неде ?

-          Квадрат түбір белгілерін біз не үшін пайдалана аламыз?

 

Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?

 

-          Арифметикалық  квадрат түбірдің жуық мәнін қалай табуға болады?

-          Кез- келген дәлдікпен арифметикалық квадрат түбірдің жуық мәнін қалай табасыз ?

 

Жазылым бойынша ұсыныстар: 

 

-     Кез келген нақты саны оның кемімен алынған рационал жуықтауынан үлкен, бірақ.......

-     Егер санының кемімен алынған барлық ондық жуықтаулары әртүрлі болса, онда.........

 

Алдыңғы оқу

Санаудың дағдысы; түбір бойынша қосу дағдысы; өзгертіп қайта айту;

Жоспар    

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

3 мин

  Психологиялық ахуал тудыру;

 «Менің көршім» психологиялық ахуал тудыру.   Карточкалардағы иррационал және бүтін сандар жазылған қима қағаздағы сандарды ажырату арқылы екі топқа бөлінеді.

Иррационал сандар:  т.б

Бүтін сандар: 5; 9;-3; - 10;1; -7

 

 

Оқушылар шеңбер бойымен тұрады, бір-біріне сәттілік тілейді. Қима қағаздағы сандарды біріктіру арқылы топқа бөлінеді.

Ортасы

3 минут

 

 

АКТ

СТО

 

 

 

 

 

 

Білу

Түсіну

ОмОЖТ

10 мин

 

Қолдану

7 мин

ТжДБО

ОҮБжОБ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Талдау

5 мин

 

СТО

АКТ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жинақтау

10мин

СТО

ТжДБО

Ой қозғау. Өтілген бөлім бойынша теориялық материалды қайталау және талдап қорыту. Интербелсенді тақтадан өтілген тақырып бойынша сұрақтар беру.

1.    Квадрат түбір деген не?

2.    Арифметикалық квадрат түбір деген не?

3.    Саннан квадрат түбір алу үшін бұл сан қандай болу керек?

4.    Теріс санның квадрат түбірі бар ма?

5.    Оң санның неше квадрат түбірі бар?

 

«Карусель» бойынша жаңа тақырыпты меңгерту.

квадрат түбірдің жуық мәндерін қарастыру.

·          

Оқулықпен жұмыс. № 46 сандарды өсу ретімен орналастырыңдар.

1/ () 2; () 4; () 2;() 2

Шешуі: () 2 ; () 4; () 2; () 2

2/ () 2;- () 2; () 2;() 4

Шешуі: - () 2; () 4; () 2; () 2

3/ 2; ( )2; -() 2; 2

 

№ 47 Квадрат түбірдің анықтамасын қолданып, теңдеуді шешіңдер:

1/ = 5                     2/ = 7                    

3/  = 2                   4/  = 1                    

= 4                   6/  = 12    

  7/  = 12             8/  = 15                             

Математикалық диктант

= 5                     + 4= 0,9+4 =4,9 0,3

2= 8

Сәйкестдіру тесті

2

8

 +2

13-2

(3-)(5+)

4

(3-)2-6(1-)

10

 

Деңгейлік тапсырма

1 деңгей

                                                        

                                                         -  5,4

                                                        

                                                              0,5

 

2 деңгей

 

 


                        3                                           135  

 

 

3 деңгей

 


                                                         0

 

 


                                        

 

 

 

Интербелсенді тақта

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық

Аяқталуы

3минут

 

 

 

 

 

Үйге тапсырма

2 мин

 

 

 

 

Бағалау

      2 минут

Рефлексия . Сабақ туралы өз ойларын жазу.

http://ocenil.ru/photos/myasorubka-braun-g3000.jpg
http://go4.imgsmail.ru/imgpreview?key=6961dec7c3a3b8a8&mb=imgdb_preview_1496
http://us.123rf.com/450wm/tpabma/tpabma1210/tpabma121000303/15734651-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D1%8B%D1%82%D1%8B%D0%B9-%D1%87%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%BD.jpg
 

 

 

 

 

 


МАҒАН ЖЕТКІЛІКСІЗ,         МАҒАН КЕРЕК ЕМЕС!                                  Меңгеріп алдым,

 

 ӘЛІ ІЗДЕНЕМ!                                                                                                                      Тәжірибемде қолданамын

Мұғалімнің әрекеті: Үйге 18 беттердегі §2.Квадрат түбірдің жуық мәндері.

№ 44 , № 45

Оқушылар: Тапсырманы күнделіктеріне белгілеп алады.

 

Бағалау парақтарын ескере отырып, оқушыларға баға қою.

 

 

Қосымша ақпарат

Сралау – Сіз қосымша көмек кқрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс

·          

 

 

·          

·          

Рефлексия 

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?  Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшық сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

 

Қорытынды бағамдау:

 

 

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

 

1.

 

 

2.

 

 

 

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

 

1.

 

 

2.

 

 

 

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Математика пәнінен сабақ жоспары"Квадрат түбірдің жуық мәндері" (8 сынып)"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Директор школы

Получите профессию

Бухгалтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
