Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Начальные классы / Другие методич. материалы / Математика "Сандарды 1 санына бөлу. Санды 0 санына бөлуге болмайтындығы" сабақ жоспары
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Математика "Сандарды 1 санына бөлу. Санды 0 санына бөлуге болмайтындығы" сабақ жоспары

Выберите документ из архива для просмотра:

Выбранный для просмотра документ Презентация1 3сабак.pptx

библиотека
материалов
Көрнекіліктер
 9*8= 8*9= 7*4= 6*8= 7*2= 9*9= 2*8= 3*6=
1*а=a a*1=a
Кез келген санды 1-ге көбейткенде сол санның өзі шығады.
0:а=0 a:0
Кез-келген санды 0-ге көбейткенде нөл шығады.
0*а=0 a*0=0
Санды сол санның өзіне бөлсе, 1 шығады
Кез-келген санды 1-ге бөлгенде, сол санның өзі шығады
90-х=50 80+x=170
a-60=90 85+y=100
a:а=1 a:1=а
14 1

Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Описание презентации по отдельным слайдам:

№ слайда 1 Көрнекіліктер
Описание слайда:

Көрнекіліктер

№ слайда 2
Описание слайда:

№ слайда 3
Описание слайда:

№ слайда 4  9*8= 8*9= 7*4= 6*8= 7*2= 9*9= 2*8= 3*6=
Описание слайда:

9*8= 8*9= 7*4= 6*8= 7*2= 9*9= 2*8= 3*6=

№ слайда 5 1*а=a a*1=a
Описание слайда:

1*а=a a*1=a

№ слайда 6 Кез келген санды 1-ге көбейткенде сол санның өзі шығады.
Описание слайда:

Кез келген санды 1-ге көбейткенде сол санның өзі шығады.

№ слайда 7 0:а=0 a:0
Описание слайда:

0:а=0 a:0

№ слайда 8 Кез-келген санды 0-ге көбейткенде нөл шығады.
Описание слайда:

Кез-келген санды 0-ге көбейткенде нөл шығады.

№ слайда 9 0*а=0 a*0=0
Описание слайда:

0*а=0 a*0=0

№ слайда 10 Санды сол санның өзіне бөлсе, 1 шығады
Описание слайда:

Санды сол санның өзіне бөлсе, 1 шығады

№ слайда 11 Кез-келген санды 1-ге бөлгенде, сол санның өзі шығады
Описание слайда:

Кез-келген санды 1-ге бөлгенде, сол санның өзі шығады

№ слайда 12 90-х=50 80+x=170
Описание слайда:

90-х=50 80+x=170

№ слайда 13 a-60=90 85+y=100
Описание слайда:

a-60=90 85+y=100

№ слайда 14 a:а=1 a:1=а
Описание слайда:

a:а=1 a:1=а

Выбранный для просмотра документ математика.docx

библиотека
материалов

hello_html_5f720353.gifhello_html_5f720353.gifhello_html_m5096c596.gifhello_html_m5096c596.gifhello_html_m39c4cca9.gifhello_html_m39c4cca9.gifhello_html_m39c4cca9.gifhello_html_m39c4cca9.gifhello_html_m39c4cca9.gifhello_html_m39c4cca9.gifhello_html_m39c4cca9.gifhello_html_m39c4cca9.gifhello_html_m39c4cca9.gifhello_html_m39c4cca9.gifПән: математика

Сынып: 3

Сабақтың тақырыбы:Сандарды 1 санына бөлу. Санды 0 санына бөлуге болмайтындығы.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға 1 санына көбейту мен бөлудің, 0 санымен көбейту мен бөлудің ерекше жағдайларымен таныстыру, есептер шығару.

Дамытушылық: Оқушыларды ақыл-ойын, пәнге қызығушылығын арттыру, өзін-өзі тексеру дағдыларын қалыптастыру.

Тәрбиелік: Сүйіспеншілікке, ұқыптылыққа, ізденімпаздыққа, адамгершілікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру.

Көрнекілігі: есептер,тақырыптық суреттер,ережелер.

Сабақтың барысы:

I. Ұйымдастыру кезеңі.

а)Амандасу.

- Сәлеметсіңдер ме, балалар!

- Отырыңдар!

- Қазір қай сабақ?

- Сабақ құралдарымыз дайын ба?

- Олай болса оқушыға ұқсап отырамыз!

б) Психологиялық дайындық:

Қане, қатар – қатар түзеліп,

Оқушыға лайық.

Қолымызды жіберіп, түп – түзу тұрайық.

Бірінші қатар жай отыр.

Екінші қатар сен де отыр.

Үшінші қатар тез отыр.

Балалар, бүгінгі сабағымызды осындай жақсы көңіл – күймен бастайық.

II. Үй тапсырмасын тексеру.

-Ал балалар бүгінгі сабақты бастамас бұрын үй жұмысын бір тексеріп өтейік. (дәптерлерін қарап өту).

-Менің көруім бойынша барлықтарың сабаққа жақсы дайындалып келіпсіңдер.

-Жарайсыңдар!

«КЕЛ, ОЙНАЙЫҚ» Геометриялық фигуралардан үйлер құрастыру:

-Балалар, мынау не?(фигуралар)

-Дұрыс айтасыңдар, егер осы фигуралардың артында берілген есептерді шығарып, жауабын дұрыс тапсаңдар үй құрастыруға болады екен.





2*8

3*9

8*5

7*4=

6*8=

- Олай болса бірінші-қабырғасын, екінші-шатыршасын,үшінші-терезесін және есігін құрастырамыз.

7*2=

9*9=


9*8=

8*9=







III. Жаңа сабақ

-Балалар, біздің бүгінгі өтетін тақырыбымыз – «Сандарды 1 санына бөлу. Санды 0 санына бөлуге болмайтындығы» деп аталады.

а*1=а

1*а=а



Егер көбейткіштердің бірі 1-ге тең болса, онда көбейтіндінің мәні екінші көбейткішке тең болады.

1+1=2 2*1=2

1+1+1+1=4 4*1=4

1+1+1+1+1+1+1+1+1+1=10 10*1=10

Кез келген санды 1-ге көбейткенде сол санның өзі шығады.

0+0+0=0 3*0=0

0+0+0+0+0=0 5*0=0

а:0

0;а=0

Қорытынды: Кез-келген санды 0-ге көбейткенде нөл шығады.

Нөлге бөлуге болмайды.

Нөлді санға бөлгенде нөл шығады.

-Ал, енді кітабымызды ашамыз. Бүгінгі күнді жазамыз.

2 есеп 49 бет. Көбейту мен бөлуге өзара байланысты екі өрнектен құрыстыр. Қорытынды жаса.

1*5= 1*4=

5*1= 4*1=

5:1= :1=

5:5= :4=

3 . Ауызша түсіндіре отырып есепте

1*6 1*8 1*78

35*1 9:9 40*1

15*1 15:15 28:28

3 51 бет. Ауызша түсіндіре отырып шығар:

3*0 13:13 52*0 0*4

0:9 0*15 12:12 3:3

ІV.Сергіту сәті

Ал, балалар, тұрайық. Оңға-оңға түзу тұр

Алақанды ұрайық Солға-солға түзу тұр

Оңға қарай иiлiп Жоғары-төмен қарайық

Солға қарай иiлiп Қолымызды созайық

Бiр отырып, бiр тұрып, Бойымызға күш жинап,

Бойымызды созайық Бір шынығып алайық

Белiмiздi жазайық.

5. Есептерді өрнек түрінде жаз.

(4*6)-15 (4*6)+15 (9*4)-15 (9*4)+25

Теңдеулерді шеш.

90-х=50 80+x=170 a-60=90 85+y=100

V. Бекіту.

Шөпте қояндар тығылып отыр, тек 10 құлағы ғана көрініп тұр. Қанша қоян тығылып отыр. (5 қоян)

Бір қария 34 балмұздақ алған. Ол өзінде 4 балмұздақ қалдырып, әр біреуіне 6 балмұздақтан келетіндей етіп өз немерелеріне бөліп берді. Қарияда қанша немере бар?

Асанда 9 теңге болды. Ол 1 теңге тауып алды. Неше теңге болды??

120 минутта 3сағат бар.(2 сағ)

9 бен 4 – тің көбейтіндісі 32 - ге тең. (жоқ. 36)

3 вазаның әр қайсысына 5 гүлден салынды. Барлығы неше гүл салынды?

Көбейтудің компоненті.

VІ. Қорытынды.

-Балалар біз бүгін сабақта не істедік?

-Есептер қиын болды ма?

-Қай есептен қателестік?

І. Үйге тапсырма. №7, 52бет.

ІІ. Бағалау.

Сабаққа белсене қатысқан оқушыларды мадақтау, бағалау.







Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 19.10.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров416
Номер материала ДВ-078489
Получить свидетельство о публикации