Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Опубликуйте свой материал в официальном Печатном сборнике методических разработок проекта «Инфоурок»

(с присвоением ISBN)

Выберите любой материал на Вашем учительском сайте или загрузите новый

Оформите заявку на публикацию в сборник(займет не более 3 минут)

+

Получите свой экземпляр сборника и свидетельство о публикации в нем

Инфоурок / Начальные классы / Другие методич. материалы / Математика: "Шаршы және оның қасиеттері"
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Математика: "Шаршы және оның қасиеттері"

библиотека
материалов

Алматы облысы

Ақсу ауданы

Жансүгіров ауылы

Е.Сиқымов атындағы орта мектебі

Бастауыш сынып мұғалімі

Жиенбаева Айнагүл Нұрболатқызы

Математика

45 сабақ

25.11.2015 ж

Жиенбаева А.Н.

Сабақтың атауы

Шаршы және оның қасиеттері

Мақсаты





Геометриялық фигураларды еске түсіре отырып, шаршы жайлы түсінік беру, есепті әртүрлі тәсілмен шығаруға үйрету.Ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту. 
Логикалық ойлау, есте сақтау қабілеттерін және зейінін дамыту;
Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдыққа, ептілікке тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже

Сабақ мақсаттарының орындалуы,бірін-бірі тыңдап әрі еркін сөйлеп үйренеді. Шығармашылық қабілеттері артады.

Дерек көздері:

Математика оқулығы, ойын материалдары, кестелер,тест тапсырмалары.

атериалдар:

Кесте, ойын материалдары, семантикалық карта, тест слайдтар.

Әдістер

Диалог, СТО. Бағалау,Жас ерекшелігіне байланысты оқыту мен оқу,АКТ

Түйінді мәселе

Шаршының төрт қабырғасының ұзындықтары тең.


Тапсырмалар

Берілген ( жас ерекшеліктеріне сай) тапсырмаларды өз бетімен орындату.

Кезеңдер

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті


І.Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал

Психологиялық дайындық

Ойға толы санамыз,

Бестік баға аламыз.

Баласындай бір үйдің ,

Тату болсын арамыз.

Құралдарын түгендеп,сабаққа әзірленеді.

Бір – біріне сәттілік тілейді.

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.

Қызығушылықты ояту

Үй тапсырмасын жұп болып тексереді.

1. «Бәйге» ойыны. Сұрақ-тарға жауап береді. 10) Қосудың кандай қасиеттері бар? (ауыстырымдылық, терімділік)

20) 20 бен 40-дің арасындағы толық ондықты айт? (30)

30) 1 сағатта неше минут бар? (60)

40) Ең үлкен екі таңбалы сан? (99)

50) Тік төртбұрыштың қасиеті қандай? (қарама-қарсы қабырғалары тең)

60) 1 метрде неше сантиметр бар?(100 см).

2. Көзбен көр, есте сақта. Тапсырма

1) Қандай фигуралар бар?

2) Қай жақта орналасқан?

(жоғары, төмен, оң жақ, сол жақ, қай бұрышында)

Бір-бірінің орындаған жұмыстарын тексереді.

Сұрақтарға жауап береді.

Ойын тапсырмаларын орындайды.








ІІІ.Жаңа сабақ

Мағынаны тану

Тақырыпты анықтап, мақсат қою.

Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс істеу.

1

Нөмірлерін теріп жазу.

2

Барлығы – 20(қ) және 10(ұ) Ш: (20+10)+4=34 10+(20+4) =34

Келді – 4 (0) 20+(10+4) =34

Болды - ? (0) Ж: 34 оқушы болды.

4 «Кім жылдам?» ойыны.

Сергіту сәті

Видеоролик тамашалау.

Би қимылдарын жасайды.

ІҮ. Сабақты бекіту.

Ой толғаныс

Тест жұмысы.
1.Шаршы деп қандай фигураны айтамыз?
а) барлық қабырғалары тең тіктөртбұрышты

ә) қарама-қарсы қабырғалары тең тіктөртбұрыш

б) қабырғаларының ұзындығы әртүрлі
2.Қосудың қандай қасиеттері білесің?
Ауыстырымдылық,терімділік.

3.1 сантиметрде неше миллиметр бар?
а)10 мм ә) 100 мм б) 1мм
4.Бір тәулікте неше сағат бар?
а)30 сағ.
ә) 24 сағ. б) 10 сағ.

Шығармашылық тапсырма:

1) Бірдей екі шаршыдан 4 үшбұрыш қалай бөліп алуға болады? 2) Бірдей екі шаршыдан қалай тік төртбұрыш жасауға болады?

3) Неше шаршы бар?

Ү.Қорытынды

-Сонымен , бүгінгі сабағымызда не үйрендік?

Семантикалық картамен жұмыс.

ҮІ.Үйге тапсырма

91 -бет, №3

Күнделіктеріне жазып алады.

Бағалау

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Бағалау парақшасын толтырады.

ҮІІ.Кері байланыс

БББк

Сұрақтарға жауап береді

ҮІІІ.Рефлексия.

Көңіл-күйді анықтау

Алмаларды ілу.



Геометириялық фигуралардың қасиеттері

Төрт бұрышы бар

Бұрыштары тік

Үш бұрышы бар

Төрт қабырғасы тең

Қарама қарсы қабырғалары тең

Үш төбесі бар

AutoShape 8AutoShape 9
















AutoShape 10













Автор
Дата добавления 29.11.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров199
Номер материала ДВ-210308
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
