Сабақтың тақырыбы: Бір айнымалысы бар
сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешуге есептер шығару.
Сабақтың мақсаты: Білімділік:Оқушылардың
теңсіздіктерді шешіп, теңсіздіктің шешімін таба білу,жауабын жаза білуін,
білімдерін нақтылау, жүйелеу, алған білімдерін тереңдету.
Тәрбиелілік: Оқушыларды ұжымшылдыққа,
жолдастыққа , алғырлыққа, белсенділікке, оқушының пәнге деген қызығушылығын
арттыру, математикалық мәдениетке тәрбиелеу.
Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілеттерін, таным белсенділігін
арттыру, оқушыны ұқыпты тыңдауға , практикамен ұштастыруға, тез шешім қабылдай
білу мақсатында өз білімін нақты көрсете алуға дағдыландыру.
Сабақтың түрі: пысықтау сабағы
Сабақтың көрнекілігі: кестелер, жұптық,топтық тапсырмалары ,
семантикалық карта интерактивті тақта, бағалау парағы,стикерлер
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен амандасу, түгендеу.Сабаққа әзірлігін тексеру.
І. Қызығушылығын ояту
Білім
деген биік шың,
Бақытқа
сені жеткізер.
Білім
деген ақылшың,
Қиындықтан
өткізер-деп бүгінгі сабағымызда
Топқа бөлу.
І топ. Интервал
ІІ топ. Кесінді
ІІІ топ. Жартылай интервал
IV топ.Сәуле
II.Үй жұмысын тексеру. №1056
Есептің жауаптарын оқушылар алдарына таратылған семантикалық
картаның ішінен тауып, сәйкестендіреді. 4
баллдық жүйе
шешімдері
теңсіздіктер
|
(1;4)
|
(-9;-1)
|
Ø
Бос жиын
|
(-1;2)
|
|
|
|
|
+
|
|
+
|
|
|
|
|
|
|
+
|
|
|
|
+
|
|
|
Топтық тапсырма
Әрбір топ өздерінің алдарына таратылған карточкаларын қосып карточкада
берілген тапсырманы орындай отырып өз топтарының аттарын қорғайды. Аттарына байланысты теңсіздікті топпен талдап шешіп, ортақ пікірлерін плакатқа түсіріп, бір оқушы шығып тақтада қорғайды. 5
балдық жүйе
І топ есебі:
2<x<7
ІІ топ есебі:
-4
ІІІ топ есебі:
-2
IV топ есебі:
x
Негізгі
бөлім
Оқулықпен жұмыс №1060 №1061 берілген есептерді топ
бойынша бөліп алып, тақтаға шығарады. 5балдық жүйе
5балл-қате жоқ
4балл-2 қате
3балл- 3қате
2балл-3 тен
көп
ІІ. «Ойлан-жұптас-бөліс» топтық
білімді жинақтау,ынтымақтаса жұмыс жасай отырып, өз ойларын еркін, дәлелді
түрде жеткізе білуге ықпал ету.Әр топ мүшелері берілген сан аралығының атын, сан аралығының
координата-лық түзудегі кескінін, теңсіздікпен жазылуын жазады. Содан соң
топтан бір оқушы шығып, тапсырманы қалай орындағандарын айтады.
б) Қос
теңсіздіктерді шешіңіздер Топтық тапсырмалар
І топ есебі:
ІІ
топ есебі:
ІІІ топ есебі:
IV топ есебі:
с) Сәйкестендіру
5балл-қате жоқ
4балл-1 қате
3балл- 2қате
2балл-2-ден көп
Үй жұмысы №1062
Рефлексия Стикерлер арқылы оқушылардың түсініктерін
оқу.
• Қызыл
түс
– түсінген жоқпын;
• Сары
түс
– әлі де практика қажет/сұрақтар бар;
• Жасыл
түс
– барлығы түсінікті.
Бағалау.Оқушылардың бағалау парағы бойынша.
№
|
Оқушының аты
|
Үй жұмысы
|
Топ атын қорғау
|
Оқулықпен жұмыс
|
Топтық жұмыс
|
Барлық ұпай
|
Баға
|
1
|
|
|
|
|
|
|
|
2
|
|
|
|
|
|
|
|
3
|
|
|
|
|
|
|
|
4
|
|
|
|
|
|
|
|
5
|
|
|
|
|
|
|
|
6
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау. Әр топтың топ басшылары бағалау
парағы бойынша топ мүшелерінің бағаларын айтады. Содан кейін
мұғалім жүйелеп оқушыларды нақты бағалайды.
Есбол
Өмірбаев орта мектебі
Тақырыбы: «Бір айнымалысы бар сызықтық
теңсіздіктер жүйесін шешуге есептер шығару.»
Өткізген: Масабаева А
Сыныбы: 6 «Ә»
2016-2017 оқу жылы