Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Математика 4 сынып Санды және әріпті өрнектер.

Математика 4 сынып Санды және әріпті өрнектер.

  • Начальные классы

Поделитесь материалом с коллегами:


Математика

Cабақтың тақырыбы:Санды және әріпті өрнектер.

Сабақтың мақсаты: Санды,әріпті өрнектерді құру,оқу және жазу,салыстыру, олардың мәндерін табу біліктігін қалыптастыру; көбейту

мен бөлу амалдарына байланысты есеп шығаруын біліктігін жетілдіру; талдай және салыстыра білу қабілетін дамыту.

Түрі: білімін жетілдіру сабағы.

Әдісі: сұрақ-жауап, талдау, іздену,салыстыру.

Көрнекілігі: суреттер, сызбалар, геометриялық фигуралар.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: амандасу,түгендеу, оқушы зейінін сабаққа аудару.

Балалар, бір – біріңе қарап жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар. Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар.


Мен бақытты баламын,


Жан дүниемде күн нұрлы


Жылуым мол бойымда.


Осы жылуды Жер бетіндегі барлық адамдарға жолдаймын.


Менің оқығым келеді! Білімді, алғыр болғым келеді!


"Ерте, ерте ертеде математика" деген әлемде бір ақсақал өмір сүріпті. Ол ақсақалдың аты - "өрнектер" екен. Оны екі ұлы болыпты І "санды" өрнектер, ІІ "әріпті" өрнектер.

Ақсақалдың балалары ынтымақта, бірлікте бақытты өмір сүріпті. Бір-бірінен ажырамай, ұйымшыл болған екен.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: № 4,9.

III. Жаңа материалды түсіндіру:


10 бірлік = 1 ондық


10 бірлік мың = 1 ондық мың = 10 000


10 ондық = 1 жүздік


10 ондық мың = 1 жүздік мың = 100 000


10 жүздік = 1 мыңдық


10 жүзді мың = 1 мыңдық мың = 1 миллион = 1 000 000



Сыныппен фронтальды жұмыс.

(тақтада) а + 5 5 + 7 х + 10 = 30 100 – а 35 + х = 90 130 – 30

  • Санды өрнекті атаңдар?

  • Теңдеулерді атаңдар?

  • Әріпті өрнектерді атаңдар?

  • Әріпті өрнектерде қандай таңбаларды пайдалануға болады?

  1. Оқулықпен жұмыс:

1Есепті шығару.

Қозғалыстағы дене v t s

а)Жаяу адам 5км/сағ 2 сағ ?км Жаяу адам х км/сағ 3сағ ?км

5км/сағ* 2 сағ =10км5км/сағ* 3 сағ =15км

Жауабы:жаяу адамs=10км.

ә)Хкм/сағ* 3 сағ

2

Қозғалыстағы дене v t s

Мотоциклші 30км/сағ ? сағ 150км

Мотоциклші 50 км/сағ ?сағ 150км

t=s: v

150км: 30км/сағ=5сағ

150км: 50км/сағ=3сағ

Жауабы: t=5сағ және t=3сағ.


ә) Х км: 50км/сағ

3.

Қозғалыстағы дене v t s

Велосипедші ?км/сағ 2 сағ 48км

? км/сағ 3сағ 48км

v =s: t

48км: 2 сағ=24км/сағ

48км: 3 сағ=16км/сағ

Жауабы: v =24км/сағ, v =16км/сағ.

ә) Х км: 2сағ


4Өздік жұмыс.

(71 349 +618*2):5=71349+1236=72585:5= 14 571

18 360: (7026*4-28096)=18 360:8= 2295

53 217 :(4425-736*6)=53217: 9=5913


76 432: (80 016 :4-19 996)=76 432:8=9554

34 017+6347*2-7013=36 698

848*3+8165-3333=7361





6 90метр – 3сек 90:3=30метр

270метр -- ?сек 270:30=9 сек

Жауабы:9 сек.

7 80метр—4 сек360:(80:4)=18 секЖауабы:18 сек.

360метр -- ?сек

8.Өрнектерді салыстыру.

300:6*47+3 900+8*140х7 9000:3-200*600х4

60х4*160-60 60-9*40х9 (90+2)х5*500-40


9 Өзіндік жұмыс.

а) 4 см+3 см+3 см,4 см+2*3 см.

ә) Хсм+3 см+3 см, Хсм+2*3 см.

60263 56

7 8609

42 42

6 0


63 63


0


.

ҮІ. Сабақты қорыту: Шығармашылық тапсырма орындау. .


hello_html_6b221adf.jpg


8 609






ҮІІ. Үйге тапсырма: № 5.

ҮІІІ.Бағалау.























Автор
Дата добавления 21.01.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров92
Номер материала ДВ-364525
Получить свидетельство о публикации

Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх