Инфоурок Начальные классы Другие методич. материалыМатематика . Тақырыбы: Геометриялық фигураларды әріптермен белгілеу

Математика . Тақырыбы: Геометриялық фигураларды әріптермен белгілеу

Скачать материал

Математика 

Тақырыбы: Геометриялық фигураларды әріптермен белгілеу

Мақсаты: оқушыларға геометриялық фигураларды латын әріптерімен белгілеу және латын бас әріптерінің жазылуын үйрету

Міндеті:1) Дұрыс есептеп, қорытынды жасай білуге дағдыландыру

              2) Есеп шығаруға  өз беттерінше жұмыс істеуге  қалыптастыру

              3) Топта, жұпта бірлесе жұмыс жасату

Күтілетін нәтиже:1) Оқушылар геометриялық фигураларды латын әріптерімен белгілейді және латын бас әріптерінің жазылуынүйренеді

              2) Дұрыс есептеп, қорытынды жасай біледі,дағдыланады, өз беттерінше жұмыс істеуге  қалыптасады

              3) Топта, жұпта бірлесе жұмыс жасауға машықтанады

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Көрнекілігі:  сызба,

Сабақтың әдіс-тәсілдері, Миға шабуыл, Ұжымдық, Жұптық оқыту  , Салыстыру  әдісі,,Кері байланыс,   

Оқыту технологиясы:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау,Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту,Оқытуды басқару және көшбасшылық,АКТ,Талантты және дарынды балаларды оқыту 

        Кезеңдер

      Жұмыс түрлері

   Мұғалімнің іс-әрекеті

 Оқушының іс-әрекеті

І.Ұйымдастыру  кезеңі:

Психологиялық ахуал

Балалардың көңіл-күйін көтеру:

Топқа бөлу,

Бір-бірінің қолын ұстап  жылы сөздер айтады

4 топқа бөлінеді

ІІ.Үй тапсырмасы:

Автор орындығы

№ 5     

Есептерін тексереді,  талдайды

ІІІ.Қызығушылығын ояту:

Білу

«Миға  шабуыл» 

 

 

Геометриялық фигуралар

Жаңа сабақтың тақырыбын ашу

Атайды :АО-кесіндісі

О-нүктесі

СЕК-бұрышы

ІV.Жаңа сабақ:

Мағынаны тану:

Түсіну

 

 

 

Қолдану

 

 

 

Сергіту сәті

 

Талдау 

Оқулықпен жұмыс. 

 

Ұжымдық оқыту әдісі

 

 

Талдау  әдісі

 

 

Дарынды оқушы

 

 

Үлгерімі төмен оқушы

33*2 / 60+6 / 66

 


30  3

66:2 / 30+3/33

 


60  6

43, 86        53-болмайды

№ 1/ж  сыз

 

№ 2 /а 

 

№ 3 / әр топ

 

№5 / ж

 

Кері есеп

 

 

№ 6 / ж  Топтарға  бірден  шығарту

450:в / 9

№8/ж

 

 

 

 

Бұрыштарды ата:

ДОЕ,   ЕОД

Бұрыш.атауларының  қайсысы  дұрыс:

Үшбұрыш,шаршы,тік төртбұрыш, төртбұрыш

Барлығы-300м

Жүгіріп өтті-30 м

Қатысты-?

300:30 / 10 бала

Б-300м   қ-10 б   жүг-?

300:10 / 30 м

а)23*2/40+6 / 46

 

 


20      3

ә)46:2 / 20+3 / 23

 

 


40     6

 

V.Ой толғаныс:

Жинақтау

Топтастыру

 

Суреттегі белгіленуі бойынша  жаз

VІ.Бағалау:

Бағдаршам арқылы  бағалау

Кері байланыс

 

Бүгін не білдім?

Өздерін  бағалайды

 

Пікірлерін жазады

VІІ.Үйге  тапсырма

 

№ 7     99-100  бет

 

 

 

 

ш

 

 

 

 

 

 

 

 

Суреттегі белгіленуі бойынша  жаз:

 

 

 

 


А                                                                       В

 

 

 

 

 

 

 

 

Д                                                                       С

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тік  төртбұрыштың   төбелері :

 

 

Тік  төртбұрыштың   қабырғалары:

 

 

Тік  төртбұрыштың   бұрыштары:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Суреттегі белгіленуі бойынша  жаз:

 

 

 

К

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

М                                                                             Е

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Үшбұрыштың    төбелері :

 

 

Үшбұрыштың   қабырғалары:

 

 

Үшбұрыштың    бұрыштары:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Математика . Тақырыбы: Геометриялық фигураларды әріптермен белгілеу"

Настоящий материал опубликован пользователем Сарсебаева Галия Абдрамановна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт

Скачать материал
    • 29.12.2014 2272
    • DOCX 90.7 кбайт
    • 23 скачивания
    • Оцените материал:
  • Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.

    Удалить материал
  • Автор материала

    Сарсебаева Галия Абдрамановна
    Сарсебаева Галия Абдрамановна

    учитель начальных классов

    • На сайте: 10 лет
    • Подписчики: 1
    • Всего просмотров: 115570
    • Всего материалов: 26

    Об авторе

    Если учитель имеет только любовь к делу, он будет хороший учитель. Если учитель имеет только любовь к ученику, как отец, мать, - он будет лучше того учителя, который прочел все книги, но не имеет любви ни к делу, ни к ученикам. Если учитель соединяет в себе любовь к делу и к ученикам, он - совершенный учитель. Лев Николаевич Толстой В школе работаю двадцать три года. Воспитала не одно поколение детей . Я радуюсь за них ,когда они показывают хороший результат знаний,я переживаю за них где бы они не находились .Желаю им удачи и везения во всех начинаниях . Наш педагогический труд нелегок и вместе с тем очень интересный труд . Желаю всем здоровья , успехов в работе и всего самого хорошего !!!

Мектепке дейінгі балалардың тіл дамыту және оқу дағдыларын жетілдіруге арналған жұмыс парағы көрнекілік

Файл будет скачан в форматах:

  • pdf
  • pptx
1437
30
02.02.2025

Материал разработан автором:

Ким Кира

Педагог

Разработок в маркетплейсе: 117
Покупателей: 1 380

Об авторе

Я преподаю английский язык ученикам с казахским и русским языком обучения более 6 лет в Казахстане, Китае, России и онлайн. С удовольствием создаю уроки и курсы с нуля, ориентируясь на индивидуальные потребности и запросы моих учеников. Я преподавала английский ученикам дошкольного, школьного возраста , студентам и взрослым индивидуально и в группах. Имею опыт преподавания общего английского, бизнес английского, английского для путешествий, эмиграции, собеседований, получения визы, презентаций, логистики, бухгалтерии и многого другого. Также я работала методистом-асессором при найме учителей английского языка, поэтому точно знаю, что нужно учителю иностранных языков.
Подробнее об авторе

Настоящая методическая разработка опубликована пользователем Ким Кира . Инфоурок является информационным посредником

Бұл жұмыс парағы мектепке дейінгі балалардың тіл дамыту және оқу дағдыларын жетілдіруге арналған. Мазмұны: ✅ Сөздерді табу ойыны – Балалар әріптер жиынтығынан сөздерді іздеп, оларды шеңбермен белгілейді. ✅ Жеміс-жидектерді анықтау – Әр қатардан жеміс-жидек атауларын тауып, белгілеу керек. ✅ Геометриялық пішіндермен белгілеу – Берілген сөздерді үлгі бойынша шеңбер, төртбұрыш немесе үшбұрышпен белгілеу. ✅ Сөздерді құрастыру – Әріптерді торкөздерге дұрыс орналастырып, сәйкес суреттерді белгілеу. ✅ Буындармен жұмыс – Бірдей түстегі буындарды біріктіріп, мағыналы сөздер жасау. ✅ Артық сөзді табу – Берілген сөздер арасынан мағынасы жағынан сәйкес келмейтінін анықтап, неге артық екенін түсіндіру. Бұл тапсырмалар балалардың логикалық ойлауын, сөздік қорын және оқуға деген ынтасын дамытуға көмектеседі.

Краткое описание методической разработки

Бұл жұмыс парағы мектепке дейінгі балалардың тіл дамыту және оқу дағдыларын жетілдіруге арналған.

Мазмұны:
Сөздерді табу ойыны – Балалар әріптер жиынтығынан сөздерді іздеп, оларды шеңбермен белгілейді.
Жеміс-жидектерді анықтау – Әр қатардан жеміс-жидек атауларын тауып, белгілеу керек.
Геометриялық пішіндермен белгілеу – Берілген сөздерді үлгі бойынша шеңбер, төртбұрыш немесе үшбұрышпен белгілеу.
Сөздерді құрастыру – Әріптерді торкөздерге дұрыс орналастырып, сәйкес суреттерді белгілеу.
Буындармен жұмыс – Бірдей түстегі буындарды біріктіріп, мағыналы сөздер жасау.
Артық сөзді табу – Берілген сөздер арасынан мағынасы жағынан сәйкес келмейтінін анықтап, неге артық екенін түсіндіру.

Бұл тапсырмалар балалардың логикалық ойлауын, сөздік қорын және оқуға деген ынтасын дамытуға көмектеседі.

Развернуть описание
Смотреть ещё 6 054 курса

Методические разработки к Вашему уроку:

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать
