Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Конспекты / Математика "Теңдеу. Өрнек. Теңсіздік" (3 сынып)

Математика "Теңдеу. Өрнек. Теңсіздік" (3 сынып)



Осталось всего 2 дня приёма заявок на
Международный конкурс "Мириады открытий"
(конкурс сразу по 24 предметам за один оргвзнос)


  • Математика

Поделитесь материалом с коллегами:

2. Тақырыбы: Теңдеу. Өрнек: Теңсіздік.

Мақсаты: Теңдеу құру, санды және әріпті өрнек құру оны оқуға үйрету; қосу мен азайту амалдарының орындалу тәртібінің ережесін қайталау; есте сақтау, ойлау және математикалық тілде дұрыс сөйлей білуін дамыту.

Сабақтың түрі: аралас. Әдісі: түсіндіру, көрсету, өзіндік.

Көрнекілігі: қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа даярлық, амандасу, түгендеу

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: 1. № 5, 10. (балалардың жазба жұмысын тексере отырып, жауабын салыстыру) 2. Сандарды жылдам оқу: 425, 325, 654, 963, 852, 147, 1000, 254, 369, 635, 245 , 123, 456, 789 т.с.с.

ІІІ. Өткенді пысықтау: Ауызша жұмыс. Зейінділік ойыны:

  1. Балалар карточкаға 5 секунд қарап, жатқа математикалық символдарды ретімен жазып шығу керек.

+ Р ? – S

[ х - 5 )

123 +? --???

+ ) см Р :

hello_html_bce2782.gif



  1. Метрмен нені өлшейміз? 1 дм неше см бар? 1 м неше дм бар? 1 м неше см бар?

ІҮ. Жаңа сабақ: 1. түсіндіру, еске түсіру, қайталау.

№ 1 жаттығу. Топтау және оқу.

Өрнек; санды өрнек; әріпті өрнек; қосынды; айырма; теңдеу; теңдік; теңсіздік.

42 +35 а+2 6+с 72 > 50

Х + 30 = 90 78 – 64 65 + 30 = 95 5 – Х = 3

№ 2. Кестелерді толтыр: «Кім жылдам?» Жылдамдыққа есептеу. (3 топпен)

Қосылғыш

54

70


Қосылғыш

20


48

Қосындының мәні


90

96

Азайғыш

400

72


Азайтқыш

28


85

Айырманың мәні


60

170


(74,20,48) (372,12, 85)

Өздігінен орындау.

№ 3 Өрнек құрып, оның мәнін табу.

  1. 600 және 350 сандарының қосындысынан 80- ді азайт; (600+350)-80 = 950-80= 870)

  2. 326 және 89 сандарының айырмасын 257-ге арттыр. (326-89)+257= 237+257= 494)

№ 4. Берілген өрнектердің мәнін тап:

а+ 29, мұндағы с = 78,109,352;

( 78 + 29= 107 109 + 29 = 138 352 + 29 = 381)

320 – а, а = 30,160, 278

( 320 – 30 = 290 320 – 160 = 160 320 – 278 = 42)

Ү. Жаңа сабақты пысықтау: Есеп шығару:

№ 7. (қысқаша шарты)

Бhello_html_1eae25b.gifалаларға журнал – 24 Шешуі: 64- (24+32) = 64 - 56 = 8

Үhello_html_m1c197bc0.gifлкендерге журнал – 32 Жауабы: газет журналдардан 8-і артық.

Гhello_html_m53895bce.gifазет – 64, қанша артық

№ 8. (қысқаша шарты)


?

hello_html_7d217942.gifhello_html_m5597e66a.gif Шешуі: (20+46)-64= 66-64= 2

?

64

Жауабы: 2-ші сөреде 1-шіге сөреге қарағанда

46

20

hello_html_m5ff05d3c.gifhello_html_m6c7aa170.gif 2 оқулық артық.






ҮІ. Бекіту. Қосымша материал.

1 Салыстыру:

5 онд 2 бір*3 онд 5 бірл 4 онд 8 бірл * 48 бірл.

5 онд 7 бір * 6 онд 0 бірл 69 бірл * 6 онд 8 бірл.

2.50+20 * 70, 50+20 * 70-20, 70 * 50

40+ 10 * 50, 40+10 * 90-50 , 50 * 50

Шығармашылық тапсырма. № 9 кесінділер сызу.

Ү. Үйге тапсырма: № 6. 5- бет. Бағалау




57 вебинаров для учителей на разные темы
ПЕРЕЙТИ к бесплатному просмотру
(заказ свидетельства о просмотре - только до 11 декабря)


Автор
Дата добавления 20.02.2016
Раздел Математика
Подраздел Конспекты
Просмотров239
Номер материала ДВ-471974
Получить свидетельство о публикации

Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх